Box do sterowania listwą i włącznikiem komputera + porty USB

Chciałbyś coś zrobić, ale nie wiesz jak? Pytaj śmiało.
ODPOWIEDZ
Duzy Mis
Młodszy majsterkowicz

Box do sterowania listwą i włącznikiem komputera + porty USB

Post autor: Duzy Mis » 2 cze 2020, 03:06

Dzień dobry. To pierwszy mój wpis na tym forum.
Z okazji aktualnej izolacji pracuję z domu, co sprowokowało mnie to (w końcu - planowane od paru lat) kupienia sobie czegoś do grania. Mniejsza o detale. dokupiłem chwilę później biurko z elektryczną regulacją wysokości. No i się zaczęło. Komputer waży 22 kg i obudowa ma 23 cm szerokości, więc jak już sobie ją jakoś podwieszę pod biurkiem, to muszę jakoś ten komputer włączać, tak samo jak listwę elektryczną. No więc wpadłem najpierw na pomysł wyciągnięcia przycisku POWER komputera na biurko (żeby się nie schylać pod biurko za każdym razem. Potem się okazało, że listwa też musi być podwieszona pod biurkiem i wtedy pojawił się kolejny pomysł, żeby wyciągnąć też na biurko włącznik od listwy (takie, żeby się przypadkiem nie wyłączyłem podczas pracy). Potem pomyślałem o portach USB, jako, że płyta ma takie wyjścia. No i gdy zacząłem myśleć o tym co i jak, to głowa mnie rozbolała. Pomyślałem, że spytam szanowne grono majsterkowa o poradę jakbyście to widzieli (User Interface).

Szczegóły, które mnie interesują (o których myślałem) i z którymi mam problem:
1. Włącznik listwy - myślałem o czymś takim: >>jestem nowy - nie mogę wrzucać linków<< (google: "włącznik top gun").
Problem z tym włącznikiem jest taki, że te które znalazłem działają na 12V. Będę wdzięczny za ewentualne podpowiedzi jak znaleźć inny włącznik, które w miarę fajnie wyglądają i mają jakiekolwiek zabezpieczenie przed przypadkowym przełączeniem.

2. Włącznik komputera (proszę usunąć z linka znaki '>>' oraz '<<'): https://pl.>>banggood<<.com/12V-4-Pin-Led-Metal-Push-Button-Switch-Momentary-Power-Switch-Waterproof-p-1182049.html?rmmds=search&ID=228&cur_warehouse=CN .
Tu akurat wszystko gra.

3. Wyjście na USB 3.1 Gen2. Mam takie na płycie i nie zawaham się go użyć (proszę usunąć z linka znaki '>>' oraz '<<'): https://www.>>google<<.com/search?q=usb+3.1+type-e&oq=usb+3.1+type-e&aqs=chrome..69i57j69i65.4625j0j1&sourceid=chrome&ie=UTF-8

4. Wyjście na USB 3 (takie też mam na płycie - nawet dwa) - (proszę usunąć z linka znaki '>>' oraz '<<'): https://qph.fs.>>quoracdn<<.net/main-qimg-91d89d22cb0cdea1b3e47916ca552356.webp

5. Wyjście audio i mikrofon.

No i teraz problemy, który mnie najbardziej męczą:
Problem 1: Jak wspomniałem wcześniej - włącznik zasilania listwy z zabezpieczeniem.
Problem 2: przewody z punktów 3 i 4 zwykle są dość krótkie, bo mają zwykle zadanie wystarczyć do śledzia w obudowie. Czy można je przedłużyć do 50-60 cm? Tak mi mniej więcej wychodzi, żeby wyciągnąć te porty na biurko.
Problem 3: Czy takie fikołki są w ogóle wykonalne?

Będę wdzięczny za podpowiedzi skąd wziąć co potrzebuję oraz jak się zabrać za złożenie tego do kupy (czy wziąć gotowe pudełko i wyciąć dziury, czy wydrukować coś w 3D).

Miło mi będzie za każdą uwagę.
Michał

Co miesiąc do wygrania nagrody o wartości ponad 1600 zł!

ODPOWIEDZ

Strony partnerskie: