Odkurzacz przemysłowy

Chcesz się poradzić przed zakupem nowych narzędzi? Pytaj śmiało!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
jacks
Majsterkowicz
Kontakt:

Odkurzacz przemysłowy

Post autor: jacks » 7 lut 2016, 12:27

Czasami mam zlecenia związane z montażem okablowania, monitoringu, alarmów itd
Ma to też związek z kuciem ścian oraz sprzątaniem i oczyszczanie miejsca pracy. Odkurzacz przemysłowy byłby w tym zakresie najlepszy - pytanie jaki konkretnie wybrać?

Co miesiąc do wygrania nagrody o wartości ponad 1600 zł!

karp
Majsterkowicz

Re: Odkurzacz przemysłowy

Post autor: karp » 9 lut 2016, 13:06

Do takich zastosowań potrzebujesz specjalnych odkurzaczy z odpowiednim filtrem. Chodzi o to, że jeżeli nie będzie on odpowiedni, to odkurzacz, a raczej silnik nabierze pyłu i po silniku. Taki typowy odkurzacz do gładzi (ale nie tylko do gładzi) musi mieć system automatycznego czyszczenia filtra.
Może tutaj coś Ci zaproponują konkretnego - LINK. Z tego co widze, to mają tam też używki i wynajem. Nie ma co się bawić w jakiś słaby sprzęt za 500 zł, bo szkoda kasy.
kornel44
Młodszy majsterkowicz
Kontakt:

Post autor: kornel44 » 8 mar 2016, 10:50

Ja mam na warsztacie podobny ale od METABO. Dokładnie to model ASR 35 H ACP 1400 W.
Jak by ktoś potrzebował szczegółową specyfikację to mogę podesłać.
Marvin
Młodszy majsterkowicz

Post autor: Marvin » 2 kwie 2016, 16:24

Ja bym był szczęśliwy gdyby ktoś wytłumaczył mi zasadę działania/podrzucił foto systemu czyszczenia filtra w czasie pracy.
Awatar użytkownika
Oscyloskop
Majsterkowicz

Post autor: Oscyloskop » 2 kwie 2016, 22:38

Trzepanie filtra w czasie pracy odkurzacza to raczej nie, ale na ułamek sekundy po wyłączeniu silnika włącza się system trzepania.
Filtry jeden, dwa lub więcej - zależy od typu i konstrukcji - sa wyposażone w rdzenie z blach stalowych takich jak są w transformatorze. W obudowie odkurzacza na "wysokości" filtra jest drugi rdzeń z cewką. Czyli normalny elektromagnes.
Z częstotliwością od około 10 do 30 Herców podawane jest napięcie. Z taką częstotliwością przyciągany jest filtr.
Powoduje to bardzo dynamicznie drgania co skutkuje opadaniem kurzu z filtra...
I jeszcze zależnie od konstrukcji i projektu częstotliwość, moment załączenia systemu trzepania zależy od typu i producentów odkurzaczy...
System trzepania zazwyczaj jest dość głośny, dla osoby która pierwszy raz spotka się z takim urządzeniem działanie systemu może oznaczać poważną awarię... Efekt podobny do walenia kijem baseballowym w plastikowy kosz na śmieci... ;)
dymek831
Młodszy majsterkowicz

Post autor: dymek831 » 20 kwie 2016, 00:00

Witam wszystkich serdecznie podepnę się do tematu odkurzacza przemysłowego /warsztatowego.Odkurzacz będzie mi potrzebny głównie do odsysania pyłu z włosowatej jakieś 3 godz dziennie pracy.Chodzi mi o to aby był cichy ponieważ pracuje w domu. Proszę o pomoc i porady co do zakupu ;)
Awatar użytkownika
Oscyloskop
Majsterkowicz

Post autor: Oscyloskop » 20 kwie 2016, 22:29

dymek831 pisze:Witam wszystkich serdecznie podepnę się do tematu odkurzacza przemysłowego /warsztatowego.Odkurzacz będzie mi potrzebny głównie do odsysania pyłu z włosowatej jakieś 3 godz dziennie pracy.Chodzi mi o to aby był cichy ponieważ pracuje w domu. Proszę o pomoc i porady co do zakupu ;)
Tu raczej odkurzacz domowy by pasował. Kärcher T 201 spełniać będzie Twoje wymagania. Jest stosunkowo cichy - podczas pracy maszyny można spokojnie rozmawiać.
Jedyne wady tego urządzenia to ceny.
Nowy odkurzacz kosztuje około 1000PLN, a jeden worek który pełni jednocześnie funkcję filtra kosztuje prawie 100PLN.
Większe odkurzacze, tj. takie ze zbiornikami powyżej 15 litrów są głośne. I jeśli będziesz używać takie urządzenie w mieszkaniu, a mieszkasz w bloku, to niestety mogą być problemy z sąsiadami...
damianD
Młodszy majsterkowicz

Post autor: damianD » 28 lip 2016, 19:48

Ja kupiłem ok 2 miesięcy temu odkurzacz NILFISK BUDDY II 18 w popularnym markecie budowlanym za ok 270 - 280 zł.
Moc nominalna: 1200 W, pojemność zbiornika 18 litrów do tego kupiłem worek materiałowy, który przerobiłem tak, aby można było go używać wielokrotnie. Generalnie jestem zadowolony. Kurz i pył zbiera moim zdaniem dobrze. Nadaje się rewelacyjnie do odkurzania samochodu. Problem pojawia się z "cięższymi" rzeczami do zassania typu, ucięte śrubki, większe kamyki itp.
kulik86
Młodszy majsterkowicz

Post autor: kulik86 » 10 sie 2016, 13:56

tak się zastanawiam czy odkurzacz centralny nie byłby całkiem dobrym sposobem na sprzątanie warsztatu. Ktoś może ma coś takiego u siebie w domu?
Awatar użytkownika
amarantus
Młodszy majsterkowicz
Kontakt:

Post autor: amarantus » 12 sie 2016, 09:57

damianD pisze:Ja kupiłem ok 2 miesięcy temu odkurzacz NILFISK BUDDY II 18 w popularnym markecie budowlanym za ok 270 - 280 zł.
Moc nominalna: 1200 W, pojemność zbiornika 18 litrów do tego kupiłem worek materiałowy, który przerobiłem tak, aby można było go używać wielokrotnie. Generalnie jestem zadowolony. Kurz i pył zbiera moim zdaniem dobrze. Nadaje się rewelacyjnie do odkurzania samochodu. Problem pojawia się z "cięższymi" rzeczami do zassania typu, ucięte śrubki, większe kamyki itp.
A po co wciągać ścięte śrubki? nie lepiej wyzbierać i na złom. Poza tym worki papierowe łatwo się przedzierają jak wciągasz coś ostrego.
Mam teraz w warsztacie Einhela, ale one mają właśnie papierowe worki i przymierzam się do zakupu jakiegoś na worki materiałowe. Poczytałem że Nilfiski wersja AERO ma worki materiałowe, cena około 15 zł za sztukę.
roman
Młodszy majsterkowicz

Post autor: roman » 16 sie 2016, 10:48

Kupując odkurzacz przemysłowy zwracaj uwagę, czy na pewno można go stosować zarówno do mokrej, jak i do suchej powierzchni. Jeżeli tylko do jednej z nich, to nie kupuj, to bez sensu. Dobrym rozwiązaniem przy odkurzaczach przemysłowych jest wtyczka, do której możesz podłączyć dodatkowy sprzęt. Ja swój odkurzacz przemysłowy kupiłem w sklepie narzedzia24.pl Ma około 40l, jak dla mnie wystarczający, ale wiem, że są też większe. Dobrze mi się nim pracuje i w garażu, i w warsztacie, a czasami nawet w domu.
Awatar użytkownika
scope
Majsterkowicz
Kontakt:

Post autor: scope » 16 sie 2016, 12:07

kulik86 pisze:tak się zastanawiam czy odkurzacz centralny nie byłby całkiem dobrym sposobem na sprzątanie warsztatu. Ktoś może ma coś takiego u siebie w domu?
Ja mam odkurzacz centralny w swoim domu, akurat do warsztatu on nie sięga. Sprawdza się jak klasyczny odkurzacz wiec raczej do celów takich majsterkowych średnio. Lepiej już zainwestować w jakiegoś Karchera czy coś podobnego.
kornel44
Młodszy majsterkowicz
Kontakt:

Post autor: kornel44 » 31 sie 2016, 14:51

U mnie na warsztacie mamy jeden podstawowy odkurzacz metabo SPAMISKO. Nic specjalnego toto nie jest ale robi dobrą robotę i już swoje odkurzył :)

W przypadku polecenia jakiego konkretnego odkurzacza, proszę podać nazwę producenta, model i ewentualnie cenę. Linki do sklepów czy aukcji na portalach aukcyjnych będą traktowane jako próba reklamowania sklepu czy sprzedawcy.
Jeśli ktoś ma zamiar się reklamować na forum majsterkowo.pl proszę zwrócić się do Administratora. Szczegóły tutaj: https://majsterkowo.pl/wspolpraca/
Ostatnio zmieniony 31 sie 2016, 17:52 przez MrLewerence, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Usunięto link, spam.
Awatar użytkownika
Slawek
Starszy majsterkowicz

Post autor: Slawek » 31 sie 2016, 16:29

Ja mam 30l odkurzacz z Casto marki dyskontowej McAlister czy jakos tak za 350 zl i spisuje sie bez zarzutu. Dorobilem sobie do niego rwgulator obrotow bo przy dluzszej pracy halas byl uciazliwy no i mniejsze zuzycie energii. Uzywam go jako wyciag podczas frezowania.
kornel44
Młodszy majsterkowicz
Kontakt:

Post autor: kornel44 » 1 wrz 2016, 12:13

Przepraszam, nie miałem zamiaru wyjść na spamera, sugerowałem się linkami a Allegro i innych takich :)

Na warsztacie mamy Odkurzacz Metabo model AS 20 L (1200W)
Pechs4
Młodszy majsterkowicz

Post autor: Pechs4 » 15 wrz 2016, 17:46

Co do odkurzacza styczność miałem z 3 modelami karcher mały (nie pamiętam modelu po roku poszły lozyska i halasowal nie milosiernie modelu nie pamiętam), a w pracy mieliśmy Nilfisk Alto wytrzymał prawie 2 lata ładnie pracował dość cicho no i otrzepywanie miał filtra obecnie mamy odkurzacz przemysłowy Grizzly wygląd jak sprzed z przed 20lat ceny nie znam bardzo prosta budowa możliwość założenia na 200l beczki średnica weza do 90mm odkurza, wypompowuje wodę i nadal działa do domu chyba zbyt duży ale jak ktoś pisał do bruzdownicy myślę, że by się nadal u nas odkurza metalowy pył czasem kawałki drutu fi 6 lub fi 8. Jego plus według producenta może chodzić cały czas. Minus nie ma gniazda, które by go załączalo jak uruchamiamy np piłę itd.
Awatar użytkownika
scope
Majsterkowicz
Kontakt:

Post autor: scope » 4 lis 2016, 14:09

Ja z Boshem mam złe doświadczenia - w przeciągu roku dwa takie odkurzacze przestały działać (modeli nie pamiętam). Obecnie mamy Karchera MV5 już drugi rok i nic się nie dzieje złego więc myślę, że sprawdzi się też u Ciebie.
bienchen
Młodszy majsterkowicz

Post autor: bienchen » 1 mar 2017, 14:25

Firma SPAM jest autoryzowanym dealerem najlepszych urządzeń czyszczących, w tym odkurzaczy. Można taką maszynę kupić, ale rownież wynająć. Już kilka razy zdarzyło mi się od nich je wynajmować i mogę śmiało powiedzieć, że sprawdzają się one bez zarzutu.
Ostatnio zmieniony 1 mar 2017, 20:31 przez MrLewerence, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Link usunięty. Nowi użytkownicy nie mogą umieszczać linków zewnętrznych. Ostrzeżenie, blokada stała!!!
maksiu432
Młodszy majsterkowicz

Post autor: maksiu432 » 3 mar 2017, 09:00

Ja to tam wolałbym dorzucić trochę $$$ i kupić jakiś model GRAPHITE.
jamman
Młodszy majsterkowicz

Post autor: jamman » 11 sty 2020, 19:57

Ja kupiłem odkurzacz przemysłowy z polskiego powermata w zestawie z żyrafą z tego samego producenta. Jestem zadowolony z tego zakupu zaplacilem 870 zł ale do dziś wszystko mi działa i skonczylem remont mieszkania 70mkw. jestem zadowolony z tego kupowałem na facebooku Polski Black Market
piokoo
Młodszy majsterkowicz

Post autor: piokoo » 17 sty 2020, 17:53

metabo SPAMISKO jest dość dobrym odkurzaczejm i oponi jest wiele pozytwnych
kapop
Młodszy majsterkowicz

Post autor: kapop » 6 paź 2020, 21:47

Zajechałem dzięki odkurzaniu w warsztacie domowy odkurzacz, kupiłem już drugi ale myślę, żeby jeszcze taki typowo warsztatowy kupić, na razie myślę o akumulatorowym ryobi, bo już mam ich inne urządzenia i kilka aku
ODPOWIEDZ

Strony partnerskie: