Inteligentna skrzynka na listy

Masz problem z Arduino? Tutaj możesz szukać pomocy.
ODPOWIEDZ
Lord_Hunter
Młodszy majsterkowicz

Inteligentna skrzynka na listy

Post autor: Lord_Hunter » 17 lip 2017, 21:17

Cześć,

od dawna czytuję majsterkowo jak i forum, jednak przyszedł czas aby zamieścić pierwszy post.

Obiekt pożądania do którego chciałbym dołożyć odrobinę inteligencji poniżej:
Obrazek

Założenia:
Inteligentna skrzynka na listy, robiąca pusha na mój serwer z informacją iż w skrzynce coś jest, chciałbym do tego wykorzystać albo arduino nano, micro lub digisparka na attiny85.
Do tego w celu komunikacji coś z ESP8266, i tu pojawia się pierwsze pytanie, moduły ESP8266 można sobie odrębnie prosto zaprogramować więc teoretycznie żaden dodatkowy mikrokontroler nie będzie mi potrzebny.
Jeśli chodzi o kod samego projektu nie powinno mi to przysporzyć problemów, natomiast dobór odpowiedniej zasady działania już jednak miesza mi w głowie.

Mój pomysł:
Kila fotorezystorów i pomiar natężenia światła i tu pytanie czy nie da się zastosować czegoś innego i pewniejszego?
Skrzynka ma szerokość 285mm więc 3-4 fotorezystory bliżej dna powinny załatwić sprawę wyczuwania nawet małej paczki od chińczyka.
Zasilanie samego modułu pójdzie z węzła zasilania wideodomofonu więc o to również się nie martwię.
Obrazek

Pytania:
Skrzynka pójdzie do zamurowania w słupek, więc wypadałoby postawić na niezawodność takiego rozwiązania jak i działanie w różnych temperaturach.
Zwłaszcza jeśli chodzi o diodę/y i fotorezystory, ponieważ po ich zamontowaniu dostęp do nich będzie zdecydowanie utrudniony więc jak je zabezpieczyć przed złymi warunkami?
Sam moduł chcę z racji wielkości chcę umieścić w środku, zalewając część do anteny np klejem na gorąco albo jakąś żywicą?

Robił ktoś już coś podobnego lub ma ktoś lepszy pomysł na wykrywanie obecności listu w skrzynce?

Co miesiąc do wygrania nagrody o wartości ponad 1600 zł!

Awatar użytkownika
arturkmat
Młodszy majsterkowicz

Re: Inteligentna skrzynka na listy

Post autor: arturkmat » 24 lip 2017, 23:57

Robił coś podobnego autor majsterkowa tu masz linka:https://majsterkowo.pl/prosty-system-po ... pocztowej/

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
karp
Majsterkowicz

Post autor: karp » 26 paź 2020, 11:37

Jak wyżej. Ogólnie cały system nie jest taki trudny, jeśli rzeczywiście uznasz, ze coś takiego jest Ci potrzebne to sobie montuj. Sam zastanawiałem się nad takim rozwiązaniem ale w koncu postanowiłem z niego zrezygnować. Z jakiego powodu zrezygnowałem? Po prostu uznałem, ze taka skrzynka będzie bardziej problematyczna oraz mało wygodna. Rzadko kiedy przychodzi do mnie list, który muszę mieć tu i teraz i dla którego nie mogę poczekać kilka godzin.
Za to bardzo często przychodzą do mnie ulotki, o których informacji nie chcialby dostawać ;)

Mam po prostu zwyklą tradycyjna skrzynkę. Na stronie jest opisane, jak wybrać dla siebie odpowiednią skrzynke na listy https://zabrze.com.pl/is,skrzynka-na-li ... 26254.html
Ostatnio zmieniony 10 lis 2020, 15:17 przez karp, łącznie zmieniany 1 raz.
martmar
Młodszy majsterkowicz

Post autor: martmar » 29 paź 2020, 10:22

Brzmi ciekawie. Nie wiedziałam, że coś takiego jest.
ODPOWIEDZ

Strony partnerskie: