Osuszanie budynku

Miejsce na luźne rozmowy o majsterkowaniu :)
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
pebb
Majsterkowicz
Posty: 129
Rejestracja: 20 sie 2014, 11:22

Osuszanie budynku

Post autor: pebb » 27 lis 2020, 15:05

Izolacja pozioma, czy ktoś z fachowców stosował kiedykolwiek środek SIKA SIKAMUR INJECTOCREAM 100 600ML? Jak ze skutecznością?
Prawdopodobnie czeka mnie osuszanie budynku w którym jest problem z podsiąkaniem kapilarnym.
W grawitacyjne termo hiper wertykulatory jakoś nie mogę uwierzyć więc poszukuję jakiejś alternatywy dla podcinki.

Co miesiąc do wygrania nagrody o wartości ponad 1600 zł!


Awatar użytkownika
jacks
Majsterkowicz
Posty: 149
Rejestracja: 7 lut 2016, 12:14
Kontakt:

Re: Osuszanie budynku

Post autor: jacks » 29 lis 2020, 17:51

Zrób wykopy do fundamentów , wyczyść i osusz . Zagruntuj i zaizoluj około 20 cm poniżej fundamentów następnie przyklej na placki styrodur 2-4 cm jako ochronę izolacji przed kamieniami i folie kubełkową tak na wszelki wypadł jako odprowadzanie wody . Jeśli jest możliwość podłączenia to zastosuj drenaże i zasyp żwirem . Tyle jeśli chodzi o profesjonalne izolowanie budynku .

Jeśli chodzi o temat osuszania, to nie warto jest bawić się w to samodzielnie. Zdecydowanie bardziej opłaca się wynając ekipę do wykonania takich prac. Polecam ich https://www.skuteczne-osuszanie.pl/
mikela
Młodszy majsterkowicz
Posty: 11
Rejestracja: 3 maja 2018, 14:13

Re: Osuszanie budynku

Post autor: mikela » 14 gru 2020, 14:50

Problemy z wilgocią fundamentów mogą być najczęściej spotyakne w starym budownictwie. Niestety kilkadziesiąt lat temu nie było dostępu to takich materiałów budowlanych jak teraz. Ludzie często wykorzystywali to co znaleźli pod ręką, a domy stawiane były nawet z kamienia. Trochę łatwiej było jak do obrotu weszły takie materiały jak pustaki czy cegły ale i tak był problem z izolacją. Jednym z głównych materiałów jakie można było wykorzystać to niskiej jakości papa. W praktyce po kilku latach nie było po niej śladu. Takie kwestie jak osuszanie budynków możemy wykonać we własnym zakresie korzystając z bogatej oferty produktów, przykład - https://suez.com.pl/pl/c/Osuszanie-budynkow/146 Instrukcje jak to wykonać znajdziemy bez problemu w sieci. Dodatkowo o porady można zapytać w sklepie.
ODPOWIEDZ

Strony partnerskie: