Zasilacz CV-24060c łączenie równolegle

Masz typowo elektryczny problem? To jest dobre miejsce, żeby poszukać pomocy.
ODPOWIEDZ
Michal2016
Młodszy majsterkowicz

Zasilacz CV-24060c łączenie równolegle

Post autor: Michal2016 » 25 lut 2021, 22:44

Witam. Piszę do Was z pytaniem odnośnie zasilacza. Mam przy centralce od bramy taki zasilacz. Jest on doprowadzony do centralki i dwóch siłowników. Sterownik steruje jednocześnie dwoma siłownikami z jednego przekaźnika. Dlatego nie ma możliwości podłączenia każdego siłownika do osobnego zasilania. Teraz przy porządkach można rzec wiosennych przypomniałem sobie, że przy tym zasilaczu są dwa obwody na wyjściu. Do tej pory miałem podłączony jeden obwód do sterownika a drugi obwód zaizolowany i z niego nie korzystałem. Brama dobrze chodzi - tylko w czasie silnego wiatru brakuje mocy. Zasilacz ma 60W ale nie wiem czy na każdym obwodzie czy łącznie. Czy mogę połączyć ze sobą plusy i do drugiej grupy minusy? Czy będę miał wtedy 24v i 120W czy spale zasilacz? Bo jak nie to będę musiał znaleźć inny sterownik, tak aby siłowniki podpiąć pod oddzielne obwody i przekaźniki tym sterowały w wymagany sposób.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Co miesiąc do wygrania nagrody o wartości ponad 1600 zł!

Awatar użytkownika
Marhef
Złota rączka

Re: Zasilacz CV-24060c łączenie równolegle

Post autor: Marhef » 27 lut 2021, 20:50

Z tego, co widzę, to nie są osobne wyjścia. To jest jedno wyjście, tylko rozdzielone na dwa podłączenia. W sumie masz tam 60W. Możesz połączyć plusy i minusy ze sobą, ale to nadal nic nie zmieni
ODPOWIEDZ

Strony partnerskie: