Gładzie

Miejsce na luźne rozmowy o majsterkowaniu :)
ODPOWIEDZ
karp
Majsterkowicz
Posty: 130
Rejestracja: 28 sty 2014, 19:16

Re: Gładzie

Post autor: karp » 11 gru 2019, 15:17

Wynajem agregatu to nie taki duży wydatek, szczególnie w stosunku do tego ile musiałbyś zapłacić za robociznę.

Mechaniczne nakładanie gładzi rozpoczynamy, tak jak ręczne, od przygotowania masy. W sieci jest opisane jaka powinna byc konsystencja ( polecam właczyć sobie jakiś filmik to zobaczysz jak gęsta powinna byc masa.....) Warto zaznaczyć, że gładź do maszynowej aplikacji zazwyczaj musi być bardziej rozcieńczona niż do nakładania ręcznego, ale szczegółowych informacji zawsze należy szukać na opakowaniu lub w karcie technicznej produktu.
I potem jedziesz z tematem. Dobrze jeśli miałbyś jakieś doświadczenie remontowe wceśniej.
Na https://infobudownictwo.pl/agregaty-do- ... owe-w-mig/ proponuję jeszcze sprawdzić jak coś: https://infobudownictwo.pl/agregaty-do- ... owe-w-mig/

Co miesiąc do wygrania nagrody o wartości ponad 1600 zł!


Jankrzys
Młodszy majsterkowicz
Posty: 13
Rejestracja: 14 sty 2020, 12:21

Re: Gładzie

Post autor: Jankrzys » 6 lut 2020, 15:43

Odświeżę temat - planuję mały remont i chciałbym samodzielnie położyć gładzie. Jeden mały pokój, gładź tylko na ścianach, łączna powierzchnia ścian ok. 25 m2. Nie mam w tym doświadczenia i zastanawiam się, czy w moim przypadku lepiej gładzie położyć ręcznie, czy jednak z pomocą agregatu?

Dodatkowo, co polecilibyście do szlifowania gładzi? Wolałbym wykorzystać do tego szlifierkę - jaki model najlepiej się sprawdzi i czy gładź lepiej będzie szlifować papierem ściernym, czy siatką?

Pozdrawiam
Kamil35
Młodszy majsterkowicz
Posty: 22
Rejestracja: 27 cze 2018, 12:00

Re: Gładzie

Post autor: Kamil35 » 23 cze 2021, 07:02

Szlifierka będzie najwygodniejsza, zdecydowanie łatwiej jest szlifowac za pomocą szlifierki niż ręcznie papierem (szczególnie jeśli chodzi o duże powierzchnie do wyszlifowania).

Jesli chodzi o kłądzenie gladzi, to polecam zastanowić sie nad połozeniem za pomocą agregatu do gładzi. Możesz taki agregat wynająć, możesz taki agregat kupić (aczkolwie jesli nie planujesz na tym zarabiać to sensowniejsze wydaje mi sie jednak wynajęcie).
https://agregatymalek.pl/
Polecam kontakt z firmą
vitek16
Młodszy majsterkowicz
Posty: 33
Rejestracja: 7 wrz 2016, 15:18

Re: Gładzie

Post autor: vitek16 » 22 lip 2021, 09:38

Ja nauczyłem się kłaść gładź ręcznie jako nastolatek. Zostałem do tego zmuszony w momencie, kiedy pseudo-fachowiec najęty przez moją mamę w połowie rzucił robotę. Muszę przyznać, że ogarnięte przeze mnie ściany w przedpokoju wyglądają do tej pory lepiej niż te, które ów fachowiec robił w pokoju :)

___________________________
https://light-home.pl/promocje
ODPOWIEDZ

Strony partnerskie: