Jak podłączyć silnik jednofazowy 2.2 KW

Masz typowo elektryczny problem? To jest dobre miejsce, żeby poszukać pomocy.
ODPOWIEDZ
climber67
Młodszy majsterkowicz

Jak podłączyć silnik jednofazowy 2.2 KW

Post autor: climber67 » 6 kwie 2022, 22:54

Witam.
Mam pytanie dotyczące silnika. Silnik Jamnik 2.2Kw 2800 obr. Otórz kupiłem ten silnik z myślą o zastosowaniu go w do piły stołowej. Niby jest schemat podłączenia nawet jest zamontowana kostka ale nie chciałbym czegoś popsuć i dlatego proszę o łopatologiczne wytłumaczenie jak podłączyć go do prądu. Czy wystarczy tylko wpiąć dwa przewody do kostki i czy wszystko jedno gdzie plus gdzie minus? Poza tym chcę jeszcze podłączyć wyłącznik taki jak na zdjęciu no i też prośba co do której wsówki.
Z góry dzięki za odpowiedź
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Co miesiąc do wygrania nagrody o wartości ponad 1600 zł!

Awatar użytkownika
Marhef
Złota rączka

Re: Jak podłączyć silnik jednofazowy 2.2 KW

Post autor: Marhef » 10 kwie 2022, 11:17

Z tego, co widzę, znaczenie ma. Tylko że nie masz plusa i minusa tylko przewody fazowy i neutralny.
Zacznę od końca, czyli od włącznika. Podłączasz na wsuwkę 13 przewód fazowy, na 23 neutralny z sieci. Nie napisałeś, czy podłączysz się bezpośrednio w rozdzielni do bezpiecznika czy przez wtyczkę. Polecam to pierwsze rozwiązanie (patrząc na moc silnika). Chociaż jeśli się nie znasz, możesz sobie lub komuś krzywdę zrobić. Więc robisz to na własne ryzyko!!!
I dalej wsuwkę 14 łączysz z U1 na silniku (ostatnie zdjęcie, lewe dolne wyprowadzenie), a 24 z U2 (ostatnie zdjęcie, górne środkowe wyprowadzenie).
Nie wiem, co się stanie jak pomylisz przewód neutralny z fazowym. Może nic. A może spalisz silnik.
Jeśli nie jesteś pewien, poproś kogoś, kto się na tym zna. Może się przy okazji czegoś nauczysz :)
ODPOWIEDZ

Strony partnerskie: