Arduino nie widzi Usbasp

Masz problem, z którym nie możesz sobie poradzić? Pisz śmiało!
ODPOWIEDZ
Sebo1991
Młodszy majsterkowicz

Arduino nie widzi Usbasp

Post autor: Sebo1991 » 3 lip 2018, 00:35

Dobry wieczór. Szukałem na tym forum, ale nie znalazłem odp. Na mój problem. Otóż posiadam 3 wersje arduino ide 1.8.5;1.6.9;1.0.6 na żadnej nie widzi tego programatora. Sterowniki zainstalowane przez mkavr jak również próbowałem przez zazig. Podmiana plików avrdude również nie daje efektu. Próbowałem przez arduino nano zaprogramować atmege 8 wykorzystując aruduino isp tez sa problemy. Programator jest sprawny gdyz mkavr go widzi i moge wgrywac pliki .hex.
Ale to nie jest rozwiazanie mojego problemu.
Robie na płytce stykowej, sprawdzałem styki także jest ok.
Jakieś pomysły co moge robić źle?

Co miesiąc do wygrania nagrody o wartości ponad 1600 zł!

wchpikus
Młodszy majsterkowicz

Re: Arduino nie widzi Usbasp

Post autor: wchpikus » 3 lip 2018, 12:20

U mnie tez nie widzi,jedyna opcja to Scretch/Upload using programmer.

Sent from my SM-A510F using Tapatalk

Awatar użytkownika
Marhef
Złota rączka

Post autor: Marhef » 3 lip 2018, 13:09

Spróbuj może ściągnąć starszą wersję ide. Z tego, co wiem, nowe avrdude nie obsługuje już tego programatora (ale mogę się mylić, sprawdź opis ide).
Próbowałeś podmienić na avrdude z mkavrcalculator?
kaczakat
Młodszy majsterkowicz

Post autor: kaczakat » 3 lip 2018, 15:03

A co chcesz żeby Arduino IDE zobaczył? Tu nie ma takich opcji jak MK czy AVRLAB (przy okazji polecam 2.4, darmowy do wszystkich procków: https://rctruck.pl/forum/viewtopic.php? ... 0&start=80 ), że odczytuje procka i podaje dane - może jak włączysz sobie komunikaty w ustawieniach, to coś wypluje w konsoli. Włącz i napisz jest komunikat po próbie wgrania programatorem? Kiedyś też wgrałem sterowniki USBASP z MK i Arduino nie działało z USBASP. Ściągnąłem programik z różnymi wersjami już podpisanych cyfrowo dirverów USBASP : http://zadig.akeo.ie/downloads/zadig-2.3.exe .
Po uruchomieniu w zakładce Options należy optaszkować <List all devices>, pokaże podłączone urządzenia, z listy rozwijalnej wybrać <USBASP>, następnie rodzaj driverów i wybrać <Replace Driver>. I tak, u mnie z W7 wersja WINUSB działa z Arduino , ale przestają go widzieć programy typu AVR LAB czy MK - pewnie inny AVRDUDE, w opcji libusb-win32 widzi go AVRLAB i MK, nie działa z Arduino (tak pewnie teraz masz), w opcji z libusbK (v3.0.7.0) działa u mnie na obu. Z Arduino Dude nie chciał mi wgrać przez ArduinoAsISP, gdy podawałem mu linijkę i jako argument port COM, także na pewno jest to inna kompilacja.
Sebo1991
Młodszy majsterkowicz

Post autor: Sebo1991 » 3 lip 2018, 23:33

Działa, pomogło usunięcie sterowników i zainstalowanie innych z zadig na libusbk 3.0.7, oraz zamiana plików avrdude z starszej wersji.
Dziękuję za pomoc.
Temat można zamknąć.
ODPOWIEDZ

Strony partnerskie: