Usuwanie tłustych plam ze sciany

Zastanawiasz się, czego warto nie wyrzucać? Zapytaj tutaj.
ODPOWIEDZ
rondels
Młodszy majsterkowicz

Usuwanie tłustych plam ze sciany

Post autor: rondels » 23 lip 2018, 18:49

Jakiś czas temu rozlał mi się olej na ścianę, spora ilość około 0, 5 L. Na początku zanim sprawdziłem w internecie jak się tego pozbyć wziąłem gabke, płyn do naczyń i ciepłą wodę i wtarłem to jeszcze bardziej. Ostatnio kupiłem grunt i farbę żeby to zamalowac, niestety plamy wychodzą dalej. Farba biała a ściana z płyty gipsowej. Wynajmuje mieszkanie do końca sierpnia i chce się tego pozbyć. Pomożecie jakoś?

Co miesiąc do wygrania nagrody o wartości ponad 1600 zł!

Awatar użytkownika
Wachacz Kalafonii
Młodszy majsterkowicz

Re: Usuwanie tłustych plam ze sciany

Post autor: Wachacz Kalafonii » 27 lip 2018, 12:50

Witaj. W ynternetach czesto pojawiają się "magiczne gąbki" możesz tym spróbować. Widziałem je ostatnio w jednym z sieciowych hipermarketów.

Pozdrawiam i zapraszam na mój kanał na YT Wąchacz Kalafonii. https://www.youtube.com/channel/UCKU4w0 ... subscriber
kolinda
Młodszy majsterkowicz

Post autor: kolinda » 22 sie 2018, 14:07

ooo też bym spróbowała magiczną gąbką. Ewentualnie można spróbować wyciągnąć tłuszcz przez ręcznik papierowy przyłożony do ściany i ogrzewać go suszarką. Nie wiem czy na taką zamalowaną już plamę też pomoże, ale chyba warto spróbować.
Jozef
Młodszy majsterkowicz

Post autor: Jozef » 27 wrz 2018, 12:45

Miałem podobnie. Płyn do naczyń nic nie dał. Żona mało mnie nie zamordowała. Konieczne było malowanie ale nawet to tym widać, że coś w tym miejscu jest nie tak. Niestety nie pomogę. Ale wiem, że lepiej nie pocierać zbyt mocno ściany gąbką…
KimJaJestem
Młodszy majsterkowicz

Post autor: KimJaJestem » 5 paź 2018, 13:21

Słyszałem kiedyś, że mąka ziemniaczana pomaga. Nie wiem czy to prawda, bo nie musiałem nigdy tego próbować.
ODPOWIEDZ

Strony partnerskie: