Arduino - początek początku

Ogólne rozmowy na temat Arduino (i jemu podobnych).
ODPOWIEDZ
cebulak
Młodszy majsterkowicz

Arduino - początek początku

Post autor: cebulak » 19 lis 2018, 11:49

Cześć.
Na wstępie chcę się wytłumaczyć żebyście nie traktowali mnie jak łajzę albo dzieciaka.
Zawsze lubiłem coś pogrzebać przy elektronice i komputerach, zrobiłem np. generator ozonu czy prosty kalkulator w Pascalu żeby wyręczył mnie w liczeniu zadań matematycznych, nic ambitnego ale kombinowałem mimo zerowego budżetu.
Niedawno skończyłem technikum, zacząłem zarabiać na siebie i na dodatek zbliża się Black Friday i dlatego chciałbym przynajmniej spróbować swoich sił w elektronice nieco bardziej poważnie, po przejrzeniu internetu, najprostszym i najłatwiejszym wyborem do startu jest Arduino. Co dla mnie istotne, nie chcę czegoś konkretnego w tym momencie zbudować a ZROZUMIEĆ jak to wszystko działa i dlatego na Aliexpress znalazłem "Starter Kit" z klonami Arduino. Moje pytanie to właśnie czy warto coś takiego kupić, ewentualnie samemu skompletować podobny zestaw na Ali albo jeszcze jakiś inny bardziej opłacalny pomysł macie?
Drugie pytanie to czy jest potrzebne coś poza takim zestawem? Mam na myśli np. lutownice
Ostatnie pytanie to czy jeśli się już za to zabiorę to czy mogę na tym forum zadawać (dla was pewnie banalne) pytania na temat jak coś działa czy prośby o porady? Może wyda wam się to dziwne ale na największym (a przynajmniej najwyżej pozycjonowanym w google) polskim forum o elektronice nie da się zadać żadnego prostszego pytania bo albo każą zostawić to bo sobie krzywdę zrobię jako amator albo twierdzą, że "było" i koniec tematu.

Co miesiąc do wygrania nagrody o wartości ponad 1600 zł!

Awatar użytkownika
Marhef
Złota rączka

Re: Arduino - początek początku

Post autor: Marhef » 19 lis 2018, 13:08

Jeśli chcesz się uczyć od podstaw, na forbot.pl masz kurs arduino. A nawet dwa kursy ;-) Masz tam też link do zestawów z arduino. Zacząłbym od tego kursu.
A zestaw taki albo podobny szukaj na alli, na pewno będzie taniej. Chyba, że chcesz wspierać rozwój portalu, to możesz kupić z podanego linka. Ale tam jest dosyć drogo.

Jeżeli kupisz zestaw z płytką stykową (czyli czymś takim), to lutownicy nie potrzebujesz. Ale na pewno przyda się w przyszłości, jeśli będziesz chciał przenosić swoje projekty poza arduino.

Pytania zadawaj. Tylko fajnie, jeśli nie będą to pytania w stylu "znalazłem w internecie kod na ruganie diodą, przeróbcie mi na rakietę kosmiczną". Czyli jeżeli próbujesz coś zrobić i masz z tym problem, to pisz śmiało. Ale wątpię, żeby ktoś za Ciebie zrobił cały projekt.

Z wpisu widzę, że chcesz się czegoś nowego nauczyć. Myślę, że pomożemy. Oczywiście w miarę możliwości :-)
ODPOWIEDZ

Strony partnerskie: