DREMEL 4300 czy PROXXON FBS 240 /E ?

Chcesz się poradzić przed zakupem nowych narzędzi? Pytaj śmiało!
ODPOWIEDZ
kozbi
Młodszy majsterkowicz

DREMEL 4300 czy PROXXON FBS 240 /E ?

Post autor: kozbi » 7 mar 2019, 21:49

Witam ,

To moje pierwsze pytanie na tym Forum, dlatego chciałbym najpierw powitać Wszystkich serdecznie i z góry podziękować za pomocne odpowiedzi.

Mam dylemat jak w temacie. Które z tych urządzeń polecilibyście w oparciu o własną wiedzę , doświadczenie.

Urządzenie będzie wykorzystywane do różnych "domowych" potrzeb , na pewno nie będzie chodziło po kilka godzin dziennie (raczej sporadycznie). Chcę po prostu taką szlifierkę w domu mieć i chcę żeby posłużyła długie lata. (Nie chcę najtańszego chińskiego towaru)

Wybrałem takie 2 opcje : (Ceny i zakup w Niemczech bo tu aktualnie mieszkam)

1. DREMEL 4300-3/45EZ (cena na dziś 123,04 EUR) + oryginalne dodatki DREMEL + walizka

2. PROXXON FBS 240 /E (cena na dziś 109,90 EUR) + nie oryginalne dodatki PROXXON + walizka

Czytam już od kilku dni i dalej nie wiem co wybrać. Jeżeli chodzi o wyposażenie (dodatki) to skłaniam się do DREMEL , ale doszukałem się kilku złych opinii, że problemy z elektroniką, że się grzeje itp... ale także wiele pozytywnych opinii znalazłem że jest super pod każdym względem (obroty od 5000-35000)

PROXXON raczej nie znalazłem złych opinii, ale wyposażenie marne, obroty od 5000-20000)

Doradzicie coś? Z góry bardzo dziękuję. :)

Co miesiąc do wygrania nagrody o wartości ponad 1600 zł!

Awatar użytkownika
MrLewerence
Majsterkowicz

Re: DREMEL 4300 czy PROXXON FBS 240 /E ?

Post autor: MrLewerence » 8 mar 2019, 21:31

Kręcę się po różnych fabrykach (pomiary okresowe: E-check) i widzę czym ludzie pracują...
Przeważnie są to ;
- elektronarzędzia: Milwaukee - Bosch i inne Dewalty czy Black-Decker sporadycznie;
- drobny sprzęt o jaki pytasz to: Proxxon - dremel sporadycznie;
- narzędzia ręczne typu wkrętarka to Makita - Bosch - sporadycznie, jak coś się trafi w tej kategorii od Boscha to są to przeważnie śrubokręty akumulatorowe;

W przypadku szlifierki Dremel czy Proxxon... moim zdaniem Proxxon.. Mówisz, że mało akcesoriów... ale akcesoria są jakościowo lepsze niż Dremel.
Dremel był dobry... kiedyś.
Nie skuś się na szlifierkę Parkside z Lidla... do prac tym sprzętem i akcesoriami trzeba się ubrać w strój sapera...
Kupiłem raz... zestaw taśm szlifierskich (takie zakładane na gumowy wałek) na 50 sztuk, wszystkie się rozwinęły zaraz po starcie szlifierki... a szczotki druciane... szkoda gadać.
kozbi
Młodszy majsterkowicz

Post autor: kozbi » 8 mar 2019, 23:25

Dziękuję bardzo za odpowiedź,

No właśnie doszukałem się b.dobrych opinii o właśnie modelu 4300 , a o tych wcześniejszych (3000 , 4000 , 4200 ) raczej gorszych.
Co do "Lidlowych narzędzi" to nie patrzę nawet w tym kierunku. Kupiłem kiedyś tu w Niemczech wiertarkę w sklepie "NORMA" , niby wyglądała solidnie, ale po paru użyciach, już nie działa przełącznik lewych/prawych obrotów.
Awatar użytkownika
MrLewerence
Majsterkowicz

Post autor: MrLewerence » 9 mar 2019, 00:31

WORKZONE, to już lepiej na kebsa do turasa pójść :D
kozbi
Młodszy majsterkowicz

Post autor: kozbi » 9 mar 2019, 15:36

WORKZONE - to w sklepach ALDI
PARSIDE - to w sklepach LIDL
KRAFT WERZEUGE - w sklepach NORMA

Wszystko po jednych pieniądzach. :)

Myślę dalej , bo podoba mi się ten zestaw DREMEL 4300 , a zaś jakość podobno lepsza PROXXON
nie wiem jeszcze co wybiorę.
Awatar użytkownika
MrLewerence
Majsterkowicz

Post autor: MrLewerence » 9 mar 2019, 16:04

Ja wiem... dremel ma niebieskie odcienie połączone z czarno szarymi elementami... niebieskie ledy i takie oh i ah...
Proxxona naprawisz sam... sterownik obrotów/ zasilacz... dremel w zasadzie serwis.
kozbi
Młodszy majsterkowicz

Post autor: kozbi » 9 mar 2019, 23:57

Masz rację, ale ja jako "laik" wolał bym mieć w jednej walizce nawalone różnych końcówek bo sam nie wiem co i kiedy będę potrzebował.
Wierz mi nie chodzi o wygląd … chyba że może walizki :D
ODPOWIEDZ

Strony partnerskie: