Sterownik klimy

Masz problem z Arduino? Tutaj możesz szukać pomocy.
ODPOWIEDZ
Damcioss
Młodszy majsterkowicz

Sterownik klimy

Post autor: Damcioss » 28 wrz 2019, 17:59

Witam. Dopiero zaczynam zabawę z elektronika cyfrowa. Zawsze ciągnęło mnie do analogówki. Ale przyszedł czas kiedy trzeba dwie dziedziny połączyć. Ale do rzeczy. Posiadam arduino uno(klona) trochę się nim pobawilem (jakieś diody, czasy, ds18b20,wyswietlacz...) teraz trzeba to wszystko jakoś połączyć. Potrzebuję kod który będzie wyświetlał aktualna temperaturę na wyświetlaczu 16,2. W prawym rogu. Dodatkowo trzeba zadać temperaturę jaką bym chciał i też żeby wyświetlał się z lewej strony. Teraz warunki. Jeśli temperatura będzie wyższa to potrzebuje załączyć pierwszy przekaźnik. Jeśli niższa to drugi. Dodatkowo trzeba zabezpieczyć "chłodnice" czyli dwa ds18b20 które rozlacza przekaźniki przy powiedzmy -15 i +70 stopniach celciusza. No i na koniec dodać do tego pilota żeby ustalać temperaturę. Jakby dało się jeszcze zrobić coś takiego, że przy dużych różnicach działały np 3 przekaźniki powiedzmy 10 stopni. Przy średnich np 6 stopni 2 przekaźniki a przy 2 stopniach jeden. To tyczy się na plus i minus. Każdy pojedynczy program byłbym w stanie napisać ale połączyć to żeby działało już nie bardzo. Takim fajnym bajerem byłoby jeszcze wizualizacja ilości przekaźników załączonych na diodzie rgb. Gdy chodzą wszystkie 3 na grzanie to mocny czerwony. Później pomarańczowy i ostatni żółty. W drugą stronę fiolety przy 3 przekaźnikach. Przy dwóch niebieski. A przy jednyn zielony. Bo na tym trybie będzie najczęściej. Jakby ktoś miał czas i chęci może napisać taki program. Jestem w stanie zapłacić autorowi. Więcej na pri.

Co miesiąc do wygrania nagrody o wartości ponad 1600 zł!

Awatar użytkownika
Marhef
Złota rączka

Re: Sterownik klimy

Post autor: Marhef » 30 wrz 2019, 08:53

A nie chcesz się nauczyć pisać programy?
W tym chętnie pomogę. Na napisanie nie mam czasu
Damcioss
Młodszy majsterkowicz

Post autor: Damcioss » 30 wrz 2019, 10:03

Cały czas czytam i próbuje coś samemu zrobić. Tylko nie mogę znaleźć wszystkiego czego potrzebuje. Np teraz stanąłem na zadaniu wartości pilotem. (ustawianie temperatury)
Awatar użytkownika
Marhef
Złota rączka

Post autor: Marhef » 30 wrz 2019, 12:15

No to wrzuć na forum to, co już zrobiłeś. Popracujemy nad tym wspólnie :)
ODPOWIEDZ

Strony partnerskie: