Przenośne zasilanie do wzmacniacza mikrofonowego

ODPOWIEDZ
RykerBennett
Młodszy majsterkowicz

Przenośne zasilanie do wzmacniacza mikrofonowego

Post autor: RykerBennett » 16 cze 2020, 11:46

Witam Wszystkich.
Czytając artykuł o przenośnej ładowarce do smartfona, coś mnie tknęło, aby zmontować coś takiego do swojego wzmacniacza lampowego (Behringer TUBE ULTRAGAIN MIC200). Otóż .. mój wzmacniacz posiada napis "9 VAC, 1.3 AMPS", no dobra, czyli potrzeba mu napięcia 9V, i natężenia 1.3A, jeżeli się mylę, proszę mnie poprawić, na wyjściu zasilacza widnieje napis: PIERDOLONY SPAMER"9VAC 1300mA 11.7VA", miernik wskazuje napięcie zmiennie wynoszące 10.5. powiedzcie mi proszę, czy jest możliwość stworzenia takiego przenośnego zasilania, i co ważniejsze, czy to ma wgl. sens. Z góry dziękuję za pomoc.
Ostatnio zmieniony 19 cze 2020, 08:48 przez RykerBennett, łącznie zmieniany 1 raz.

Co miesiąc do wygrania nagrody o wartości ponad 1600 zł!

MrLewerence
Majsterkowicz

Re: Przenośne zasilanie do wzmacniacza mikrofonowego

Post autor: MrLewerence » 16 cze 2020, 16:28

Nie będzie to łatwe.
Wzmacniacz ma Phantom+48V.
Jeśli zasilacz fabryczny ma 9V AC, to znaczy, że wewnątrz jest jakaś przetwornica która potrzebuje zmiennego napięcia by wytworzyć te 48V do zasilania np. mikrofonów.

Teoretycznie wystarczyłby akumulator od np. wkrętarki 10,5V... te 2 wolty więcej nic nie zrobią... ale przemienne, a przynajmniej zmienne napięcie wytworzyć ze stałego to trochę zabawy.
ODPOWIEDZ

Strony partnerskie: