Jakość Powietrza wg GIOS.GOV.PL

Jakość Powietrza wg GIOS.GOV.PL

Cześć!

Przeglądałem wczoraj Wasze projekty (od roku prawie tu nie zaglądałem) i zauważyłem wysyp stacji pogodowych. Co mnie bardzo cieszy, bo sam jestem autorem jednej z nich. Chociaż niedokończonej ;) 

W każdym razie, przygotowałem swego czasu bibliotekę dla ESP8266, umożliwiającą pobieranie danych, o jakości powietrza z systemów Głównego Inspektora Ochrony Środowiska. Na obecną chwilę możemy odczytywać dane z około 160 stacji pomiarowych (zlokalizowanych w Polsce oczywiście). Ponieważ stacje różnią się zestawami czujników, ograniczyłem metody do pobrania PM2.5 oraz PM10. Oczywiście można też odczytać pozostałe pomiary, ale trzeba poświęcić trochę czasu na budowę biblioteki i zwracanych przez API jsonów.

Przykład

Wynik powyższego kodu w konsoli:

Bibliotekę wraz z przykładami można pobrać z githuba

Jak nie zaglądam na majsterkowo.pl, to nawet nie wiem że pojawiają się nowe komentarze. Szkoda że nie działają jakieś notyfikacje o nowym komentarzu pod projektem… W każdym bądź razie, możecie też zerknąć na mojego bloga i tam zadać pytanie do tego projektu. 

Projekt dedykowany dla kolegi karlasty za wykonanie stacji meteo  dla swojego dla brata. 

Ocena: 4.78/5 (głosów: 9)

Podobne posty

BATERIA DO ELEKTRYKA

BATERIA DO ELEKTRYKA

WitamMój dzisiejszy projekt jest powiązany z poprzednim, a mianowicie chciałbym pokazać w jaki sposób wykonać…

2 komentarzy do “Jakość Powietrza wg GIOS.GOV.PL

  • Rozumiem że za wystawienie 3 gwiazdek dostałem identyczną odpowiedź na swoim projekcie? :)

    To może uzasadnię, abyś nie czuł się poszkodowany głosem bez komentarza: nie przypadła mi do gustu myśl żeby dawać na Majsterkowo samą bibliotekę, w dodatku taką która jest w mojej opinii mało użyteczna na uC, tj. nie widzę zastosowania żeby pobierać na mikrokontroler takie dane z sieci, skoro można je pobierać na PC lub telefon (który praktycznie każdy ma w kieszeni). Gdyby projekt byłby przy okazji połączeniem tego z jakimś urządzeniem końcowym które ma sens to spoko.

    Natomiast fakt faktem od strony kodu jest ładnie, poza tym że to jedynie interfejs do JSON REST API.

    Odpowiedz
  • Oczywiście że tak :) Chciałem się dowiedzieć dlaczego dałeś mi o 2 gwiazdki więcej, niż koledze który napisał jedno zdanie o lampkach choinkowych… Oczywiście że biblioteki mają sens! Spójrz na projekt o którym piszę na końcu. karlasty zrobił dla brata stację informującą o zanieczyszczeniu powietrza w pomieszczeniu. Gdyby zastąpił Arduino modułem z ESP8266, mógłby z moją biblioteką rozszerzyć informację o stanie powietrza na zewnątrz. Funkcjonalność x2. Jest cała tona projektów pobierających dane pogodowe w openweather, wunderground itp. Popatrz na asortyment internetowych stacji pogody, i na ich ceny. Widocznie apka w telefonie to nie wszystko. Co nie zmienia faktu, że godzę się z twoją oceną. Moją ocenę też podtrzymuję, bo projekt wygląda, jakby zabrakło ci pomysłu na jego wykończenie.A za 6,5$ można kupić na ali wzmacniacz stereo z bluetoothem i equalizerem.

    Odpowiedz

Odpowiedz

anuluj

Nie przegap nowych projektów!

Zapisując się na nasz Newsletter będziesz miał pewność, że nie przegapisz żadnego nowego projektu opublikowanego w Majsterkowie!

Od teraz nie przegapisz żadnego projektu!

Masz uwagi?