Modyfikacja CTS Autocom, Multidiag Pro+

Modyfikacja CTS Autocom, Multidiag Pro+

Witam,

Jeśli skusiłeś się na zakup wspomnianego urządzenia, zapewne liczyłeś na to że połączysz się z wszystkimi samochodami, które wypisują sprzedający na swoich aukcjach.

Niestety tak nie jest, i nie jest to wina sprzedających, a naszych Chińskich przyjaciół, którzy zrobili świetną kopię interfejsu AutoComa, ale obarczyli ją celowo wieloma błędami. Interfejsy występują w różnych obudowach, pod różnymi nazwami, ale ich wnętrza są te same. Mogą nazywać się CTS, Autocom, Multidiag Pro+… Zobacz co masz w środku!

Jeśli trafiłeś na płytę główną w wersji 5, 6, 7 lub 8 to połączysz się zaledwie z 10% samochodów które interfejs może obsługiwać według opisu. Problemem jest nieprawidłowo wykonana linia „K”. Dodam jako ciekawostkę, że na każdej z tych płyt widnieje napis v3.0. Prawdziwa wersja 3 jest wykonana prawidłowo, ale bardzo mało dostępna, i droga.

Opublikuj swój projekt i odbierz 50% rabatu do wykorzystania w sklepie Nettigo.pl

Kupiłeś tańszą wersję, i okazało się że nie łączy się z żadnym z Twoich samochodów? Da się to jeszcze naprawić, kosztem nie przekraczającym 5zł.

Co potrzebne?:

Lutownica z cienkim grotem ustawiona na 350-360 stopni.

– Najlepiej stacja Hot-Air do wylutowania niepotrzebnych elementów.

– Kawałek laminatu jednostronnego (im cieńszy tym lepiej).

– Cieńki przewód kynarowy

– Kilka elementów elektronicznych. [10k(smd 1206), 10k(smd 0805), 10k THT, nowy LM393 SMD, 4 diody 1N4148 SMD, dwa rezystory 4,7k SMD(wylutowane wcześniej z interfejsu. Były obok czterech tranzystorów)]

– Taśma dwustronna.

Tutaj bardzo fajny sposób na wykonanie płytki PCB, która jest potrzebna do modyfikacji.

Po kolei:

 1. Upewnij się że Twoja płyta główna jest taka sama jak na zdjęciu.
 2. Wydrap, lub natnij przygotowany kawałek płytki PCB zgodnie z wzorem na poniższym zdjęciu. Podklej ją taśmą dwustronną, i przyklej w mniej więcej jak na zdjęciu.
 3. Do wykonanej płytki przylutuj 4szt. Diod 1N4148, oraz dwa rezystory 4,7k.
 4. Delikatnie (najlepiej Hot-Airem) wylutuj wszystkie elementy zaznaczone na zdjęciu czerwonym X’em, a następnie w pola zaznaczone kolorem żółtym, wlutuj prawidłowe elementy. (2 rezystory 10k, i oryginalny układ LM393).
 5. Przystąp do lutowania przewodów zgodnie ze schematem.
 6. Sprawdź poprawność wszystkich połączeń, i czy nie ma błędów!
 7. KONIEC – Twój interfejs połączy się z każdym samochodem!

Modyfikacja CTS Autocom, Multidiag Pro+

Modyfikacja CTS Autocom, Multidiag Pro+

Zdjęcie mojego egzemplarza wizualnie różni się nieco od schematu, lecz połączenia są wykonane zgodnie z nim. Poprowadź wszystkie przewody zgodnie ze schematem, nie sugerując się zdjęciem mojego urządzenia – To była pierwsza wersja prototypowa.

Źródła:

http://carmasters.org/

UWAGA!

Nie ponoszę odpowiedzialności za ewentualne szkody wyrządzone w skutek opisanej wyżej modyfikacji. Korzystasz z tych materiałów na własną odpowiedzialność.

Pozdrawiam,

Łukasz Górecki

Ocena: 0/5 (głosów: 0)
Nettigo - patron działu Elektronika

Podobne posty

2 komentarzy do “Modyfikacja CTS Autocom, Multidiag Pro+

 • Temat był tysiące razy. Do zamknięcia.
  Zwróć uwagę na zasilanie –> Czarna lista zasilaczy
  Modyfikacje za 5PLN? To nie lepiej dołożyć 8 tysięcy i kupić interface którym się da coś zrobić innego niż wyświetlić prędkość?
  #Elektroda #Pr00Elektronicy

  A tak poważnie, bardzo fajny temat. Takie tutoriale są szczególnie przydatne bo dużo chińskiego szajsu to tak naprawdę dobry sprzęt który po prostu trzeba trochę poprawić i jest ok

  Odpowiedz
 • Funkcje wyświetlania błędów spełnia doskonale co bardzo pomaga w diagnozie problemu. W przydomowych garażach świetna sprawa. Nikt chyba nie zamierza takim sprzętem mapy modyfikować 😉 Ja osobiście polecam. Więcej można znaleźć w google 😀

  Odpowiedz

Odpowiedz

anuluj

Modyfikacja CTS Autocom, Multidiag Pro+

Nie przegap nowych projektów!

Zapisując się na nasz Newsletter będziesz miał pewność, że nie przegapisz żadnego nowego projektu opublikowanego w Majsterkowie!

Od teraz nie przegapisz żadnego projektu!

Masz uwagi?