PROSTA ANTENA DO MODEMU 3G/2G

PROSTA ANTENA DO MODEMU 3G/2G

INFORMACJA: Poniższy post nie wydostał się z Poczekalni :(

Siema! Dzisiaj chciałem wam pokazać jak zrobić prostą antenę do modemu bezprzewodowego 3G lub 2G. Antena wzmocni sygnał sieci w naszym modemie i internet może trochę przyspieszyć. Od razu mówię że nie będzie to prędkość światła. Antenę robi się łatwo i szybko więc każdy może ją zrobić.

CO BĘDZIE NAM POTRZEBNE? PROSTA ANTENA DO MODEMU 3G/2G

-Kostka montażowa

-Kilka giętkich kabli (najlepiej takich z kabla LAN/ETHERNET) długość dowolna

-Kombinerki

-Płaski śrubokręt (lub krzyżyk jeśli taka kostka)

-Długi kabel

-Jakieś 15 minut

-Trochę chęci

 

 

CZAS ZACZĄĆ!

Zacznijmy od kostki montażowej. Przycinamy ją do długości dwóch otworów. Teraz musimy rozwinąć nasze kable. Rozwinięte? Teraz sciągamy izolację z końcówek. Jeszcze trzeba je poprostować. Z jednej strony łapiemy kombinerkami i przeciągamy po kablu ręką ściskając kabel jak najmocniej. Tak powinny wyglądać poprostowane kable: PROSTA ANTENA DO MODEMU 3G/2G

Teraz bierzemy po dwa kable i wkręcamy je w kostkę.  PROSTA ANTENA DO MODEMU 3G/2G

 

Teraz będzie to wyglądać mniej-więcej tak: PROSTA ANTENA DO MODEMU 3G/2G

Musimy dorobić taki łącznik aby korzystać z obu stron anteny. Dodatkowo przyda się on do powieszenia kabla na gwoździu. PROSTA ANTENA DO MODEMU 3G/2GTeraz bierzemy kabel: PROSTA ANTENA DO MODEMU 3G/2G Kabelek przykręcamy do kostki: PROSTA ANTENA DO MODEMU 3G/2G Niestety takiego grubego kabla nie wetkniemy do gniazda w modemie bo gniazdo ma zazwyczaj szerokość ~1mm. Będziemy musieli dorobić tzw. wtyczkę. Wystarczy nam kawałek takiego samego kabla jakiego wykorzystaliśmy do „ramion” anteny. Ucinamy ~15cm cienkiego kabla i skręcamy go z końcówką grubego kabla oraz izolujemy: PROSTA ANTENA DO MODEMU 3G/2G To już wszystko. Wystarczy sobie zwinąć kabel w „pętelkę” i gotowe: PROSTA ANTENA DO MODEMU 3G/2G Już tylko wpinamy końcówkę kabla do gniazda anteny w naszym modemie. Antena powieszona na ścianie prezentuje się tak: PROSTA ANTENA DO MODEMU 3G/2G Wy powinniście mieć zasięg nawet dobry. Niestety ja się swoim zasięgiem nie będę chwalić bo to zaskakujące nie jest. I co się dziwić słabemu zasięgowi kiedy się mieszka na „zadupiu” że się tak wyrażę :) Pamiętajcie żeby pochwalić się swoimi antenami w komentarzach ;)   PS. Sorki za słabą jakość zdjęć bo robiłem zdjęcia wieczorkiem więc miałem słabe oświetlenie pomieszczeń. Jeszcze raz sorki :)

INFORMACJA: Poniższy post nie wydostał się z Poczekalni :(

Ocena: 0/5 (głosów: 0)

Podobne posty

Skrzynka meteo

Skrzynka meteo

Prosta obudowa do stacji meteo. A raczej obudowa radiacyjna.

9 komentarzy do “PROSTA ANTENA DO MODEMU 3G/2G

 • Taka antena ma moc może z 2dBi gdzie modem sam w sobie ma moc z 1,5, więc szkoda zachodu, kupcie sobie na allegro za 7-9zł antenę 5 dBi lub więcej (ja mam 7 i chodzi jak złoto, z 30% i zanikających sygnałach mam 70% a antena nawet nie jest na zewnątrz). Ogólnie efekt tego typu osiągniemy znacznie prościej – kupując przedłużacz usb i montując sam modem na tym gwoździu na zewnątrz budynku…

  P.S. taka antena w ogóle nie działa np w przypadku modemu LTE:) Sygnał może być wręcz słabszy, ale liczą się chęci.

  Odpowiedz
 • Słyszał kolega o długości fali, impedancji i dopasowaniu falowym? O zjawiskach falowych w linii długiej już nie wspomnę… Przy antenach na tych częstotliwościach liczy się każda dziesiąta część milimetra wymiarów dipola!

  Odpowiedz
 • Bywa czasami, że niczym jak ślepa kura na ziarno trafia tak i On trafił z długościami a raczej wielokrotnością wymaganych długości i jakimś dziwnym trafem konstrukcja ta zachowała się być może jak t.z.w. “long wire”.
  Pozostaje pogratulować “fuksa” albo przebiegłości :)

  Odpowiedz

Odpowiedz

anuluj

PROSTA ANTENA DO MODEMU 3G/2G

Nie przegap nowych projektów!

Zapisując się na nasz Newsletter będziesz miał pewność, że nie przegapisz żadnego nowego projektu opublikowanego w Majsterkowie!

Od teraz nie przegapisz żadnego projektu!

Masz uwagi?