Zestaw narzędzi niezbędny dla początkującego robotyka

Zestaw narzędzi niezbędny dla początkującego robotyka

INFORMACJA: Poniższy post nie wydostał się z Poczekalni :(

Część urządzeń elektrycznych posiada ostre krawędzie, które wprawione w ruch, mogą stworzyć zagrożenie zdrowia i życia użytkującego. Część natomiast wytwarza strumień powietrza o bardzo wysokiej temperaturze, co również naraża użytkownika na ciężki uszczerbek na zdrowiu.

UWAGA!!!
Artykuł zawiera opis narzędzi, które działają po podłączeniu do prądu elektrycznego.
Artykuł jest przeznaczony dla osób, które potrafią pracować urządzeniami pod napięciem sieciowym i znają zagrożenia korzystania ze narzędzi podpiętych pod 230V. Nieostrożne użytkowanie elektronarzędzi grozi porażeniem prądem elektrycznym i może być śmiertelne w skutkach.

Świat robotyki fascynuje, gdyż daje on szereg nieskończonych możliwości tworzenia a jednymi ograniczeniami jest nasza wyobraźnia oraz prawa fizyki.  Jeżeli w Twojej głowie narodził się już pomysł stworzenia swojego własnego, pierwszego robota warto zaopatrzyć się w niezbędne akcesoria i narzędzia. Dobrze dobrane narzędzia to podstawa szybkiej i efektywnej pracy. W końcu chodzi o to, aby nasz przyszły twór był wytrzymały, solidnie zbudowany i odporny na uszkodzenia.

Opalarka Bosch GHG 660 LCD 18074

Przyjrzymy się zatem niektórym narzędziom, których nie może zabraknąć w pracowni robotyki. Narzędzia elektryczne z regulacją obrotowej prędkości swoim wyglądem przypominają wiertarki, jednakże ich zastosowanie jest zgoła inne. Za ich pomocą wykonamy rzeźbienie, żłobienie czy szlifowanie. Pamiętajmy o zasadach bezpieczeństwa podczas pracy i zaopatrzmy się w okulary ochronne i maskę przeciwpyłową.

Warto zaopatrzyć się również w mikropalnik gazowy – jego możliwości wykorzystamy podczas spawania jak i lutowania oraz cięcia drobnych elementów. Ich podstawą cechą jest precyzyjność i intuicyjność podczas pracy. Podobnym narzędziem aczkolwiek o nieco innych właściwościach jest opalarka. Jest ona nieco większa, dlatego też znajdzie zastosowanie w pracy z większymi elementami na przykład z materiałami termokurczliwymi.  Użycie opalarki pozwoli na skurczenie się rurek w przeciągu pięciu sekund.

Opalarka Makita HG651CK 18323

Poza tym rurki termokurczliwie sprawią, że wnętrze Twojego robota będzie wyglądać profesjonalnie a do tego bezpiecznie – rurki tworzą bowiem dodatkową ochronę przed zwarciem przewodów.

INFORMACJA: Poniższy post nie wydostał się z Poczekalni :(

Ocena: 0/5 (głosów: 0)

Podobne posty

Jeden komentarz

Odpowiedz

anuluj

Masz uwagi?