O blogu

Kilka słów o blogu

Blog Majsterkowo jest kontynuacją nurtu rozpopularyzowanego w latach 60. i 70. przez Pana Adama Słodowego. W czasach PRL-u, gdy jedynym łatwo dostępnym produktem był ocet, ludzie byli “skazani” na majsterkowanie. Obecnie sklepowe półki uginają się pod ciężarem dostępnego asortymentu, ale niestety w większości przypadków producenci próbują nam sprzedać towar marnej jakości zawyżając kilkukrotnie jego wartość. Jak by tego było mało, większość sprzedawanych obecnie urządzeń, to typowe jednorazówki, do których nie można nigdzie dostać części zamiennych, a naprawa w autoryzowanym serwisie często przekracza wartość nowego urządzenia.

Początkowo blog nosił nazwę myDIY – zrób to sam! i działał pod adresem myDIY.pl, lecz w marcu 2012 roku został przeniesiony pod nowy adres, a jego nazwa została zmieniona na Majsterkowo.

W kolejnych postach publikowanych na tym blogu chcielibyśmy pokazać Wam, jak bardzo niskim nakładem pracy można wiele rzeczy wykonać samodzielnie w domu, zaoszczędzając przy tym ciężko zarobione pieniądze i czas, który byśmy zmarnowali na ich zarobienie :)

Autorzy bloga

Początkowo blog miał tylko jednego autora, ale szybko zaczęły zgłaszać się do mnie kolejne osoby, które chciałyby opublikować coś od siebie. W związku z tym od początku listopada 2011 roku blog Majsterkowo przestał być moim prywatnym “warsztatem” i zaczął przyjmować w swoje progi nowych redaktorów.

Obecnie ekipa Majsterkowa jest podzielona na trzy grupy – Administracja, Autorzy i Użytkownicy. Każdy, kto by chciał opublikować post na łamach Majsterkowa otrzymuje początkowo status Użytkownika. Dopiero po napisaniu przynajmniej kilku ciekawych i cieszących się dużą popularnością postów Użytkownik zostaje oficjalnie przyjęty do ekipy i zostaje Autorem. Kim są Administratorzy, chyba nie muszę tłumaczyć ;)

Masz uwagi?