Zaloguj się, aby móc publikować treści na mikroblogu.

Drodzy Majsterkowicze,
Pytanie pewnie bardziej na elektrodę, ale może któryś z Was byłby w stanie pomóc w naprawie wyświetlacza z modułu sterującego piekarnikiem?
Objawy są takie, że niektóre z pasków – fragmenty cyfr wyświetlających czas nie świecą.
Oprócz tego moduł sprawny.
Cena nowego z kosmosu, a podejrzewam, że naprawa tego to pestka dla speców od lutowania za dużo mniejsze pieniądze.

Coś ten samsung się nie popisuje w wyświetlaczach bo zaraz po gwarancji podobny problem pojawił się w wyświetlaczu lodówki, ale tam mniej boli brak informacji ile stopni jest w zamrażarce :-)

Witam
Pytanie głównie do Łukasza Więcka, ale i reszty też.
Gdzieś tutaj czytałem, że zarejestrowanym uczestnikom nie wyświetlają się reklamy. Jak u was? U mnie się wyświetlają

Segreguję, uzupełniam zapasy i opisuję od nowa wszystkie swoje szufladki. Tym razem dokupiłem kilka kolorów taśm do etykiet, żeby łatwiej się orientować przy szukaniu czegoś konkretnego.

26 szufladek opisanych. Zostały jeszcze 304…
#tobędziedługanoc

Jako, że projekt mój, ale pomysł zaczerpnięty z internetu, to pochwalę się tylko tutaj prezentem imieninowym dla szwagra :) W pełni zadowolony :)

En_derGniew

Czy właściciele frezarek górnowrzecionowych lub krawędziowych polecają jakieś fajny zestaw frezów do rozpoczęcia zabawy z frezowaniem? Może chociaż marka?

Chyba szykuje się nowy projekt :) Odtwarzacz sieciowy oparty na volumio, customowy DAC na PCM5102, wyświetlacz LCD 2×16, w planach przyciski i opakowanie tego w obudowę po dekoderze :) Poki co umila naukę – niestety dopadła mnie #sesja i muszę na chwilę przystopować, bo planów jest sporo :D

Łukasz Więcek

Chyba szykuje się nowy projekt :) Odtwarzacz sieciowy oparty na volumio, customowy DAC na PCM5102, wyświetlacz LCD 2×16, w planach przyciski i opakowanie tego w obudowę po dekoderze :) Poki co umila naukę – niestety dopadła mnie #sesja i muszę na chwilę przystopować, bo planów jest sporo :D

Adaptuję małe pomieszczenie na warsztat. Zaledwie 8mkw. Zastawiam się nad kilkoma aspektami. Panele czy np linoleum, półki czy gotowe regały. Jakie blaty robocze, oświetlenie. Na filmie w akcji renowacji ceglanego komina. Żeby oprócz praktycznie, było też ładnie ;)

Łukasz WięcekMarhef

Kolejna stacja pogody, połączenie chińskiego arduino, wyświetlacza, wydruków 3d, paru czujników i pudełka po słodyczach:D

https://ibb.co/g5rmsd
https://ibb.co/f2Mmsd
https://ibb.co/nHXsXd
stacja wypycha też dane na https://thingspeak.com/channels/467853
oraz hostuje swoją stronkę:
https://ibb.co/c8bdoJ
(ma też wersję json dla ewentualnej planowanej aplikacji)

Łukasz WięcekAaqur.blaszczak

Tęcza kontra tani frez – poprawi się pilnikiem. Aktualnie projekt na etapie programowania, żeby tęcza rozświetliła się kolorami.

Projekcik rozpoczęty jeszcze na jesieni zeszłego roku, robiony mocno z doskoku, kilka razy zmiana koncepcji.
Ech, mam nadzieję, że niedługo uda mi się dokończyć bo w starej wędzarni przepaliło się palenisko. Co za czasy nastały żeby wędlinkę w sklepie kupować :-)

KamilKŁukasz Więcekr.blaszczak

Zamókł mi dzisiaj licznik rowerowy. W ramach szybkiej akcji suszenia wsadziłem go z kilkoma pochłaniaczami wilgoci do woreczka strunowego i całość wygrzewam na stole drukarki 3D :D

Marek20

Dziś dzień flagi (2 maja), postanowiłem w tym roku powiesić flagę inaczej niż na taśmie klejącej, powstało więc coś takiego:
link do stl: https://drive.google.com/open?id=1SXKJ3oQEBwnLnBJ4CGhozQ086SYcae-e

Łukasz Więcek

Może ktoś mi powie dlaczego jak uruchamiam stacje lutowniczą W.E.R 936 ,bo takiej na co dzień używam w domu to mi się laptop odpala,a jak używam stacji z hot air`em i innymi bajerami u taty to się nie włącza??????

Lipa :/ Robiłem coś bardzo fajnego na konkurs kwietniowy i potrzebowałem do tego całkiem sporego wydruku. 4 razy nie wyszło. 5 razem spaliłem drukarkę omal nie paląc sobie domu.

Zabieram się, do zabudowy frezarki wrzecionowej  pod blatem. Dziś powstał koncept unoszenia wrzeciona. Prawda że ładnie?...

Nie przegap nowych projektów!

Zapisując się na nasz Newsletter będziesz miał pewność, że nie przegapisz żadnego nowego projektu opublikowanego w Majsterkowie!

Od teraz nie przegapisz żadnego projektu!

Masz uwagi?