Zaloguj się, aby móc publikować treści na mikroblogu.

Projekcik rozpoczęty jeszcze na jesieni zeszłego roku, robiony mocno z doskoku, kilka razy zmiana koncepcji.
Ech, mam nadzieję, że niedługo uda mi się dokończyć bo w starej wędzarni przepaliło się palenisko. Co za czasy nastały żeby wędlinkę w sklepie kupować :-)

KamilKŁukasz Więcek

Zamókł mi dzisiaj licznik rowerowy. W ramach szybkiej akcji suszenia wsadziłem go z kilkoma pochłaniaczami wilgoci do woreczka strunowego i całość wygrzewam na stole drukarki 3D :D

Marek20

Dziś dzień flagi (2 maja), postanowiłem w tym roku powiesić flagę inaczej niż na taśmie klejącej, powstało więc coś takiego:
link do stl: https://drive.google.com/open?id=1SXKJ3oQEBwnLnBJ4CGhozQ086SYcae-e

Łukasz Więcek

Może ktoś mi powie dlaczego jak uruchamiam stacje lutowniczą W.E.R 936 ,bo takiej na co dzień używam w domu to mi się laptop odpala,a jak używam stacji z hot air`em i innymi bajerami u taty to się nie włącza??????

Lipa :/ Robiłem coś bardzo fajnego na konkurs kwietniowy i potrzebowałem do tego całkiem sporego wydruku. 4 razy nie wyszło. 5 razem spaliłem drukarkę omal nie paląc sobie domu.

Taka tam nowa biblioteka na arduino : https://github.com/Bill2462/PCF8563-Arduino-Library
Służy ona do obsługi zegara PCF8563.
Jak na razie pozwala na ustawianie i odczytywanie czasu a także na zatrzymywanie oraz wznawianie pracy zegara.
W najbliższej przyszłości postaram się dodać obsługę alarmów oraz sprzętowego timera.

Łukasz Więcek

Po pięciu latach, nierównej walki z śierścią psa i włosami żony, ducha wyziąnął automatyczny odkurzacz Neato XV. Padł całkowicie wyświetlacz. Na szczęście :) zostawił masę atrakcyjnych części. Dwa koła jezdne, mocny napęd szczotki, wentylator, 8 ogniw 18650 i skaner laserowy.

pawel_nikiŁukasz WięcekKubson

Test wygranych filamentów PLA od PRINT-ME oraz filamentów „drewnianych” od PRI-MAT3d na TRONXY X5 trwa. Chyba powoli przekonuje się do ekstruderów DD – wreszcie prawie zero problemów z retrakcją.

Cześć ! Składam moją własną drukarkę i mam problem. Ruszyłem za szybko „X” i silnik wygenerował napięcie to upalenia elektroniki. Poszła przetwornica w arduino. Pomyślałem OK kupie nowe arduino. Działa teraz ale nie rusza żaden silnik. Coś jest zepsute w rampsie ? Jest taka możliwość aby w tak prostym układzie coś takiego się stało ? Dzięki za każdą odpowiedź :)

Prośba o pomoc.
Czym najlepiej (jakim narzędziem, jakim sposobem) wykonać takie nacięcia półokrągłe jak na załączonym obrazku. Tak żeby można było tam zamieścić wkładkę zaproszenia??

Marek20

po 3 tygodniach leżenia plexy stwierdziłem, że dzisiaj jest dzień ! Dokończyłem wreszcie budowę komór. Koszt 1 to około 60zł. Jeśli ktoś jest zainteresowany wymiarami formatek potrzebnych do budowy tego wynalazku służę z pomocą :)

Łukasz Więcek

W życiu trzeba sobie radzić ;). Kilka klinów i wąskie przejście robi robotę. Wkrótce jeden z moich poważniejszych projektów :). Miłego wieczoru!

Łukasz Więcek

Pamiętacie mój stary projekt analogowego licznika ilości osób przeglądających aktualnie Majsterkowo?

Projekt doczeka się drugiej wersji! Dzięki pomocy Piotra Pelczara (jeszcze raz dzięki!) licznik będzie pobierał dane prosto z Google Analytics, zamiast z dodatkowego skryptu PHP, który szacował ilość osób będących na stronie (były dosyć duże rozbieżności między danymi ze skryptu, a tymi z GA).

Nową wersję projektu opiszę niedługo w Majsterkowie. Ale skoro już się zabrałem za odświeżenie projektu, to może macie jakieś fajne pomysły, co jeszcze można by do niego dodać, zmienić lub poprawić?

Marek20

Korzystając z projektu Tatastruga  uszczęśliwiłem swoją córeczkę.
Zobaczcie jak wyszło

Nie przegap nowych projektów!

Zapisując się na nasz Newsletter będziesz miał pewność, że nie przegapisz żadnego nowego projektu opublikowanego w Majsterkowie!

Od teraz nie przegapisz żadnego projektu!

Masz uwagi?