Zaloguj się, aby móc publikować treści na mikroblogu.

po 3 tygodniach leżenia plexy stwierdziłem, że dzisiaj jest dzień ! Dokończyłem wreszcie budowę komór. Koszt 1 to około 60zł. Jeśli ktoś jest zainteresowany wymiarami formatek potrzebnych do budowy tego wynalazku służę z pomocą :)

Łukasz Więcek

W życiu trzeba sobie radzić ;). Kilka klinów i wąskie przejście robi robotę. Wkrótce jeden z moich poważniejszych projektów :). Miłego wieczoru!

Łukasz Więcek

Pamiętacie mój stary projekt analogowego licznika ilości osób przeglądających aktualnie Majsterkowo?

Projekt doczeka się drugiej wersji! Dzięki pomocy Piotra Pelczara (jeszcze raz dzięki!) licznik będzie pobierał dane prosto z Google Analytics, zamiast z dodatkowego skryptu PHP, który szacował ilość osób będących na stronie (były dosyć duże rozbieżności między danymi ze skryptu, a tymi z GA).

Nową wersję projektu opiszę niedługo w Majsterkowie. Ale skoro już się zabrałem za odświeżenie projektu, to może macie jakieś fajne pomysły, co jeszcze można by do niego dodać, zmienić lub poprawić?

Operowanie kolorowymi filamentami zaczyna mi coraz lepiej wychodzić. Pytanie czy ktoś próbował zmieniać rodzaj materiału z PLA na ABS, czy to wyjdzie?

Łukasz Więcek

Powoli zaczyna coś wychodzić z tym drukiem w 3D…
Wczoraj chciałem sprawdzić jak moja anejtka poradzi sobie z drukiem zębatek… W międzyczasie złamał się filament… Nie mam pojęcia dlaczego… Zostałem niejako zmuszony do zmiany filamentu w czasie druku. Oto efekt:

W tym tygodniu dotrze do mnie mocno budżetowa drukarka Tronxy X5 – jeżeli ktoś jest zainteresowany opinią i testem niech podrzuci pomysł na jakiś wydruk testowy.

Łukasz Więcek

Przyszła dzisiaj do mnie paczucha z nowymi próbkami filamentów od #printme – patrona działu Duk 3D w Majsterkowie.

Tym razem do przetestowania dostałem:

1. HIS PLA – filament PLA, który po wygrzaniu nabiera właściwości materiału ABS. Czyli drukujemy prosto i przyjemnie jak z PLA, potem wrzucamy wydruk na 20 minut do piekarnika i otrzymujemy dużo mocniejszy i wytrzymalszy model. Materiał będzie dostępny od przyszłego tygodnia na https://print-me.pl/3-filamenty-do-druku-3d

2. HardTech HH – jest to mocny i wytrzymały materiał do druku modeli konstrukcyjnych. Ma też podwyższoną odporność na wysokie temperatury pracy (temperatura ugięcia pod obciążeniem: 100 *C). Więcej o materiale na https://print-me.pl/materialy-techniczne/97-hardtech-stone.html

Materiał HardTech dostałem też w poprzedniej przesyłce pod nazwą TC100, ale prawdę mówiąc jeszcze nie miałem kiedy go przetestować.

3. PLA Professional COPPER – nic innego, jak PLA z serii PRO w przecudnym miedzianym kolorze.

4. PLA Professional Chameleon – najciekawszą perełkę zostawiłem na koniec!. Jest to zwykły, a zarazem niezwykły filament PLA :) Jest to bowiem filament, który… zmienia kolor pod wpływem temperatury!

Macie pomysły na jakieś fajne wydruki testowe dla tych materiałów? :D

PS – pamiętajcie, że w Majsterkowie co miesiąc można wygrać bony o łącznej wartości 700 zł do wydania na print-me.pl! #druk3d

SzybkikasiaborowiakblueprintMarek20

Jako, że zbliżają się narodziny mojej córki, póki mam czas realizuje mały projekt. Wiem, że zabawka przyda się dopiero za rok lub dwa, ale lepiej działać póki można spokojnie wyjść z domu ;).
P.S. Tylko nie straszcie mnie przewijaniem ;)

Łukasz Więcekengobos

Trafiła mi się dziś perełka Zestaw gwintowników i narzynek VIS C-5a z nieistniejącej już Fabryki Urządzeń Precyzyjnych im. Gen. Świerczewskiego z lat 70 ubiegłego stulecia.. Wiekowy ale o milion lat świetlnych lepszy od chińskich. Zostanie oczyszczony i odnowiony włącznie z oryginalną skrzynką . Na skrzynce jeszcze plomba L.W.P zapewne był kiedyś na stanie wojskowym. Zakupiłem go za zaledwie 80zł. :) Jest częściowo niekompletny, jednak większość zestawu w około 80%. jest. Testy już wkrótce po oczyszczeniu. Porównam je z chińskim zestawem za 100zł. kupionym w markecie. :)

Łukasz Więceklukiluk1984En_der

Trzecia ręka zwykle bywa chybotliwa i niestabilna, może komuś pomysł się przyda.
Ja zrobiłem coś takiego. Zwykła trzecia ręka zakupiona gdzieś z allegro.
Na podstawę poszła stara podstawa z anteny od CB radia. wyczyszczona pomalowana i zamontowana na jedną śrubę 10-kę.
Od 2 lat spisuje się świetnie. Wszystkie części od trzeciej reki które przy obrotach się wyginały i wypadały zostały zalutowane na stałe. ruchome się ruszają , co miało zostać jak fabrycznie na sztywno , zostało.

Łukasz Więceklukiluk1984En_der

ProfiLab-Expert 4.0

Chciał bym przedstawić wam doskonałe środowisko programistyczne, nie wymagające znajomości żadnego języka. Za pomocą układanych bloczków można stworzyć aplikacje pracujące pod systemem Windows, które mogą współgrać z elektroniką zewnętrzną (np. Arduino), zbierając dane, wykonując obliczenia, wizualizacje, itp…
Samo środowisko jest bardzo podobne do znanego „LabVIEW” firmy National Instruments. Ma nieco mniejsze możliwości, ale za to cena wacha się w granicach 400zł. Wymagania systemowe są tak niskie, że z powodzeniem można korzystać z aplikacji na starszych komputerach. Wersja Demo dostępna na stronie producenta, również posiada sporo możliwości.
Zachęcam zainteresowanych!
Być może omawiane środowisko będzie niegdyś tematem do rozmów na naszym Forum ;)

http://www.electronic-software-shop.com/lng/en/electronic-software/profilab-expert-40.html

pawel_nikiŁukasz Więcek

Hej!
To powinno być hasło przewodnie tego portalu ;)

Nie przegap nowych projektów!

Zapisując się na nasz Newsletter będziesz miał pewność, że nie przegapisz żadnego nowego projektu opublikowanego w Majsterkowie!

Od teraz nie przegapisz żadnego projektu!

Masz uwagi?