Zaloguj się, aby móc publikować treści na mikroblogu.

Taki projekt na szybko około 10h wydruku i jest a co najważniejsze działa, filament print-me.pl STEEL

Witajcie, przedstawiam mój projekt modelu RC typu petrol.
Budowałem go prawie 2 lata jest to zastępca Home Made modeli takich jak Baja 5B od HPI, Mój model nazwałem BajaRR ocencie sami.
Pozdrawiam Adrian

Witajcie, przedstawiam mój projekt modelu RC typu petrol.
Budowałem go prawie 2 lata jest to zastępca Home Made modeli takich jak Baja 5B od HPI, Mój model nazwałem BajaRR ocencie sami.
Pozdrawiam Adrian

Witam szanownych majsterkowiczów :D
Od ponad dwóch miesięcy bawię się wydrukami 3D głównie PLA i nadeszła ta chwila, w której pora na zmianę materiału. Wybór padł na PET-G. Wyczytałem sporo w internetach odnośnie temperatur stołu / dyszy, itd., ale nurtuje mnie jedna kwestia o której prawdopodobnie nie doczytałem… I tu kieruje do Was pytanie drodzy majsterkowicze. Jaką temperaturę dyszy ustawiacie podczas wymiany PET-G ? Wiadomo, że do PLA jest 230 stopni C, ale jak to wygląda w sprawie PET-G ?

Pozdrawiam Piro

Tamper do ubijania kawy w portafiltrze. Jeden wzór włoski, drugi mój ;)

Cotusie… Prace nad projektem są już na ostatniej prostej. Oto prawie działający odtwarzacz multimedialny z Volumio oparty na RPi3, customowy DAC oparty PCM5102, z działającym LCD i przyciskami. Wszystko w obudowie po starym dekoderze :)

KamilK

Gdyby ktoś się zastanawiał, w jaki sposób dodać ekstra 4 sekundy do każdej warstwy wydruku 3D… ;)

„Ja państwu powiem, że ja pracuję cały czas, cały czas czegoś się uczę, bez przerwy”. Teraz sie uczę Fusion360. I chciałem się pochwalić tym wydrukiem. Żadne cudo ale wyszło całkowicie spod mojej ręki :) Prosty uchwyt na słuchawki, mocowany do krawędzi monitora Dell.

No to lecimy dalej – tym razem pora na zdalny wyświetlacz dla OctoPrinta do postawienia na biurko (będzie też ładna obudowa). Przydatne jak się nie ma drukarki w zasięgu wzroku :-)

r.blaszczakKamilK

Moja stacja pogody (tak ta poruszana już na mikroblogu) dorobiła się aplikacji mobilnej na system Android :)
I od razu można szybciej ją obsługiwać, nie trzeba szukać szukać pilota by zmienić ekran, jednym guzikiem można poprawić zegar, podejrzeć aktualne wskazania z dowolnego miejsca na ziemi i wykresy.

Popełniłem małą aktualizację mojego projektu Lodówkowego organizera butelek – https://majsterkowo.pl/lodowkowy-organizer-butelek-puszek-do-piwa/ – przepisałem go również na wersję OpenScad dzięki czemu za pomocą Customizera można dostosować dosłownie każdy jego aspekt – ilość otworów, średnicę itp. :) Może komuś się przyda :)

Witam
Pierwszy raz na mikroblogu więc proszę o wyrozumiałość.
Jakiś czas temu wpadł mi w ręce stary wkrętak Black&Decker na VersaPacki (bez baterii i ladowarki), ma nietypowe, przynajmniej dla mnie, sterowanie prędkością – przy wolniejszych obrotach działa na jednej baterii przy szybszych na dwóch (2 możliwe prędkości).
Popełniłem jego konwersje na Li-ion i pytanie czy to co stworzyłem ma sens (zależało mi na ładowaniu przez microusb, jako że docelowo to wkrętak który można zabrać dalej od domu bez konieczności targania zasilacza ATX)
Zdjęcie nieostre ale lepszego nie posiadam, za to półprzezroczyste nakrętki od wody mineralnej doskonale robią za gniazda TP4056 – widać kolor diod w trakcie ładowania

janpiotr12

Drodzy Majsterkowicze,
Pytanie pewnie bardziej na elektrodę, ale może któryś z Was byłby w stanie pomóc w naprawie wyświetlacza z modułu sterującego piekarnikiem?
Objawy są takie, że niektóre z pasków – fragmenty cyfr wyświetlających czas nie świecą.
Oprócz tego moduł sprawny.
Cena nowego z kosmosu, a podejrzewam, że naprawa tego to pestka dla speców od lutowania za dużo mniejsze pieniądze.

Coś ten samsung się nie popisuje w wyświetlaczach bo zaraz po gwarancji podobny problem pojawił się w wyświetlaczu lodówki, ale tam mniej boli brak informacji ile stopni jest w zamrażarce :-)

Witam
Pytanie głównie do Łukasza Więcka, ale i reszty też.
Gdzieś tutaj czytałem, że zarejestrowanym uczestnikom nie wyświetlają się reklamy. Jak u was? U mnie się wyświetlają

Segreguję, uzupełniam zapasy i opisuję od nowa wszystkie swoje szufladki. Tym razem dokupiłem kilka kolorów taśm do etykiet, żeby łatwiej się orientować przy szukaniu czegoś konkretnego.

26 szufladek opisanych. Zostały jeszcze 304…
#tobędziedługanoc

Jako, że projekt mój, ale pomysł zaczerpnięty z internetu, to pochwalę się tylko tutaj prezentem imieninowym dla szwagra :) W pełni zadowolony :)

En_derGniew

Czy właściciele frezarek górnowrzecionowych lub krawędziowych polecają jakieś fajny zestaw frezów do rozpoczęcia zabawy z frezowaniem? Może chociaż marka?

Chyba szykuje się nowy projekt :) Odtwarzacz sieciowy oparty na volumio, customowy DAC na PCM5102, wyświetlacz LCD 2×16, w planach przyciski i opakowanie tego w obudowę po dekoderze :) Poki co umila naukę – niestety dopadła mnie #sesja i muszę na chwilę przystopować, bo planów jest sporo :D

Łukasz Więcek

Chyba szykuje się nowy projekt :) Odtwarzacz sieciowy oparty na volumio, customowy DAC na PCM5102, wyświetlacz LCD 2×16, w planach przyciski i opakowanie tego w obudowę po dekoderze :) Poki co umila naukę – niestety dopadła mnie #sesja i muszę na chwilę przystopować, bo planów jest sporo :D

Chyba szykuje się nowy projekt :) Odtwarzacz sieciowy oparty na volumio, customowy DAC na PCM5102, wyświetlacz LCD 2x16, w...

Nie przegap nowych projektów!

Zapisując się na nasz Newsletter będziesz miał pewność, że nie przegapisz żadnego nowego projektu opublikowanego w Majsterkowie!

Od teraz nie przegapisz żadnego projektu!

Masz uwagi?