Zaloguj się, aby móc publikować treści na mikroblogu.

Obie posty działają bez zarzutu. Mam pytanie co do rankingów na liście , bo pomimo kilku publikacji w podsumowaniu nadal mam zero, zresztą nie tylko ja

Czołem!
Moglibyście sprawdzić, czy jesteście w stanie kliknąć w te dwa posty na głównej? W Firefoxie idzie bez problemu, a w Chromie jakiś JS blokuje kliknięcia :/ I nie mogę dojść do tego co i kiedy się sypnęło…

Już nie długo seria poradników “inteligentnego domu” opartego na Wemos D1 mini, a w przyszłości rozbudowanego do Nodemcu.
Na 100% będzie sterowanie taśmą NeoPixel i przekaźnikami, a inne pomysły chętnie przyjmę w komentarzach :)

PIERWSZY MAJSTERKOWICZ RZECZPOSPOLITEJ
NIE ŻYJE. Właśnie się dowiedziałem że zmarł w wieku 96lat ADAM SŁODOWY – mój największy idol. To właśnie dzięki jego programom telewizyjnym i książkom zainteresowałem się techniką i zostałem majsterkowiczem…

Za chwilkę 1 maja 2019 r.. Równo rok temu uruchomiłem samodzielnie wykonaną stację pogodową zasilaną energią solarną. Dane ze stacji zapisywane są w bazie SQL na Raspberry Pi i wystawiane w postaci strony www.

Szczegółowy opis wykonania stacji dostępny jest na Majsterkowie:
opis
opis
opis

Dane pomiarowe: opis

Stacja od momentu uruchomienia działa bez żadnych przerw, a co najważniejsze – bez żadnych problemów.

Ostatnio czyszcząc dysk zewnętrzny natknąłem się na takie cudo. czy ktoś z Was jeszcze pamięta te zestawy politechniczne “Młody elektronik” ?? Od takich zestawów zaczynałem swoją przygodę z elektroniką, wie ktoś może ile było tych zestawów?? Jestem w posiadaniu skanów dokumentacji do 7…

Josef Průša wydrukowany na drukarce Prusa MK3 + MMU2.0.

Statystyki druku:
– czas druku: 1 dzień, 12 godzin i 30 minut,
– ilość materiału: 353 gramy,
– 1133 zmiany koloru w czasie druku

Ten sam wydruk w jednym kolorze miałby statystyki:
– czas druku: 7 godzin i 52 minuty,
– ilość materiału: 61 gramów

Użyte materiały:
– Buty, bluza i czapka: Easy PLA Onyx od Fiberlogy – filaments,
– Spodnie: PLA Steel od print-me.pl,
– Głowa: PLA Ivory od Wolf Studio,
– Oczy: PLA White od print-me.pl,
– Broda: Easy PLA Inox od Fiberlogy – filaments,
– Napis: PLA HD od Fiberlogy – filaments.
#druk3d #prusa #mmu2

Marhef

Wemos Electronics wypuścił nową wersję modułu LOLIN D1 mini Pro v2.0.0. Opis modułu opis. Płytka zawiera ładowarkę akumulatorków 3,7V. Jest to zatem kompletny moduł IoT do projektów zasilanych z baterii.

Taki projekt na szybko około 10h wydruku i jest a co najważniejsze działa, filament print-me.pl STEEL

Witajcie, przedstawiam mój projekt modelu RC typu petrol.
Budowałem go prawie 2 lata jest to zastępca Home Made modeli takich jak Baja 5B od HPI, Mój model nazwałem BajaRR ocencie sami.
Pozdrawiam Adrian

Witajcie, przedstawiam mój projekt modelu RC typu petrol.
Budowałem go prawie 2 lata jest to zastępca Home Made modeli takich jak Baja 5B od HPI, Mój model nazwałem BajaRR ocencie sami.
Pozdrawiam Adrian

Witam szanownych majsterkowiczów :D
Od ponad dwóch miesięcy bawię się wydrukami 3D głównie PLA i nadeszła ta chwila, w której pora na zmianę materiału. Wybór padł na PET-G. Wyczytałem sporo w internetach odnośnie temperatur stołu / dyszy, itd., ale nurtuje mnie jedna kwestia o której prawdopodobnie nie doczytałem… I tu kieruje do Was pytanie drodzy majsterkowicze. Jaką temperaturę dyszy ustawiacie podczas wymiany PET-G ? Wiadomo, że do PLA jest 230 stopni C, ale jak to wygląda w sprawie PET-G ?

Pozdrawiam Piro

Cotusie… Prace nad projektem są już na ostatniej prostej. Oto prawie działający odtwarzacz multimedialny z Volumio oparty na RPi3, customowy DAC oparty PCM5102, z działającym LCD i przyciskami. Wszystko w obudowie po starym dekoderze :)

KamilK

Gdyby ktoś się zastanawiał, w jaki sposób dodać ekstra 4 sekundy do każdej warstwy wydruku 3D… ;)

“Ja państwu powiem, że ja pracuję cały czas, cały czas czegoś się uczę, bez przerwy”. Teraz sie uczę Fusion360. I chciałem się pochwalić tym wydrukiem. Żadne cudo ale wyszło całkowicie spod mojej ręki :) Prosty uchwyt na słuchawki, mocowany do krawędzi monitora Dell.

"Ja państwu powiem, że ja pracuję cały czas, cały czas czegoś się uczę, bez przerwy". Teraz sie uczę Fusion360. I...

Nie przegap nowych projektów!

Zapisując się na nasz Newsletter będziesz miał pewność, że nie przegapisz żadnego nowego projektu opublikowanego w Majsterkowie!

Od teraz nie przegapisz żadnego projektu!

Masz uwagi?