Zaloguj się, aby móc publikować treści na mikroblogu.

http://allegro.pl/wiertarka-wkretarka-elektryczna-sieciowa-900w-gw-i5805482056.html yyyy 900Wat?
Opłaca się jako sprzęt awaryjny?

Kilka dni temu odnawiałem mocno zniszczone plastiki w swojej #multipla. Całość przeszlifowałem na mokro, odtłuściłem i pokryłem gruntem do plastików. Miałem tylko dylemat z doborem lakieru. Jestem wielkim miłośnikiem matowych kolorów, więc chciałem wziąć zwykły szary mat. Sprzedawca namówił mnie jednak na farbę strukturalną. I efekt jest MEGA! Wygląda jak oryginalny plastik, który dopiero co wyjechał z fabryki :)

PanZeusPiotrek17

Usprawniamy tagi! Od wczoraj macie możliwość obserwowania tagów. Wystarczy wejść w jakikolwiek tag i pacnąć button Obserwuj, aby otrzymywać powiadomienia o użyciu danego tagu w projektach, testach oraz na #mikro (tak samo, gdy ktoś Was wspomina pisząc Waszą nazwę usera od małpy).

Cały czas system powiadomień coraz mocniej dojrzewa, więc niedługo zacznę wdrażać możliwość włączenia powiadomień e-mail.

kacperwinnickiKarcia

Kolejne #ogłoszeniaparafialne:

  1. Poprawiłem formularz dodawania nowych projektów. Teraz edytor jest szerszy i wyższy, więc pisanie powinno być dużo wygodniejsze.
  2. W komentarzach pod postami dodałem możliwość formatowania tekstu i dodawania obrazków/filmów (jak tutaj na mikro).

Jak ktoś ma jeszcze jakieś sugestie, to piszcie śmiało! Robimy #koncertżyczeń

Tomek_P

Wszystkim, którzy mają dość mrozów, dedykuję pomiar temperatury, jakiego dokonałem w moim samochodzie pod koniec maja ubiegłego roku. Termometr był umieszczony na zagłówku, w miejscu, w którym nigdy nieświeciło na niego słońce.
http://mars.iti.pk.edu.pl/~nkg/samochod.png

Tomek_PSzybkiŁukasz Więcek

Hejo! Mam mały #problem z #arduino. Mam kilka swoich starych (bardzo starych) programów, które były pisane na równie starych wersjach różnych bibliotek. Oczywiście, żeby było wesoło, po aktualizacji bibliotek wszystko zaczyna się sypać (gryzie się program z nowymi bibliotekami, a także nowe wersje bibliotek potrafią się gryźć między sobą). Nie mam najmniejszej ochoty przepisywać tych programów od nowa, bo są to starocie, które trzymam tylko na wypadek, jak bym musiał zrobić jakąś szybką poprawkę w już działającym urządzeniu.
I tu mam problem – bo w nowych projektach chciałbym korzystać z aktualnych bibliotek, ale jednocześnie nie mogę ich zaktualizować w IDE, bo posypią mi się te stare programy. Ostatnio nawet odruchowo zaktualizowałem wszystkie biblioteki, a później pół dnia szukałem ich w wersjach, pod którymi był pisany jeden program :P

Sprawę załatwiłaby możliwość trzymania tych wybranych bibliotek w katalogach konkretnych szkiców. Tylko czy da się zadeklarować w programie bibliotekę w taki sposób, żeby program brał ją z konkretnej lokalizacji, a nie z tej narzuconej przez IDE?

Pytanko – możecie polecić jakiś spradzony soft do synchronizowania ze sobą wybranych katalogów na dwóch Windowsach? Do tej pory używałem #dropbox (tworząc symlinki dla wybranych katalogów do katalogu dropsa), ale było to średnio wygodne. Wolałbym program, w którym wprost wybieram katalogi do synchronizowania i wszystko dalej dzieje się automagicznie.
Ktoś coś? #pytanie #pomoc #windows #synchronizacja

W naszym #makerspace zrobiłem w zeszłym roku wykresy przedstawiające temperatury w poszczególnych pomieszczeniach. Wszystko działało dobrze, dopóki kilka dni temu nie zaczęliśmy spawać #TIG :/ Cała elektronika zaczyna szaleć (łącznie z systemem alarmowym, który w czasie spawania wywołuje fałszywe alarmy) :/
Na załączonym obrazku ładnie widać, jak w czasie spawania szalały odczyty temperatur zbierane przez #arduino z czujnikami #ds18b20

Franek83

Hallo!!! Łukaszu mam do Ciebie pytanie/ ofertę.
Jednemu z naszych majsterkowiczów szykuję paczkę z częściami elektronicznymi.

Mam dość leciwy ale w pełni działający oscyloskop (Gdzieś na forum pisałem o nim, bodajże w wątku „Co dziś kupiłeś”), który jest mi niepotrzebny. Jeśli go do Ciebie wyślę przyda się w Fabryce Pasji?

KarciakosmitaŁukasz Więcek

Jeszcze jeden drobny błędzik.
Panel po prawej (powiadomienia). Przełączam na „Moje powiadomienia” i widzę:

Użytkownik Iksinski wspomniał o Tobie w komentarzu do mikropostu Wykonanie wklęsłego z wypukłego.

Powinno być „artykułu” chyba?

Witam wszystkich i każdego z osobna.
Na projekt docelowy i otwarcie tagu do niego przyjdzie czas pewnie po nowym roku. Jak znajdę sensowną kamerę to będzie filmowy buildlog arcade cabinetu.

Póki co mam kilka innych pytań bo bez dłubaniny długo nie wytrzymam. Mam na stanie trochę głośników i innego śmiecia. Do pracy przyda mi się głośnik (bluetooth + AUX) i takowy mam zamiar złożyć. Same założenia nie powinny być jakoś specjalnie wyżyłowane jednak docieram do tematu, na którym nie znam się ni w ząb. Napędzić chcę to ogniwami 18650 wyciągniętymi ze starej baterii laptopowej. O czym muszę wiedzieć żeby nie wysadzić sobie pokoju? Szukam informacji ale wszystko co znajduję zakłada że mam pewną wiedzę na ten temat. CC/CV? Balancer a upływność? Wychodzi na to że najbezpieczniej kupić koszyk wraz z układem do ładowania/ zabezpieczeniem przed rozładowaniem. https://www.aliexpress.com/item/8×18650-DIY-Portable-Battery-Power-Bank-Shell-Case-Box-LCD-Display-Powerbank-Box-For-DIY-KIT/32726422613.html (nadmiar zgromadzonej mocy mam zamiar przeznaczyć na powerbank) takie cudo namierzyłem + https://www.aliexpress.com/item/Wireless-Bluetooth-4-1-AUX-3-5-Car-Phone-Audio-Amplifier-Module-USB-TF-Port-DIY/32737290144.html ten układ bluetooth + AUX. Z tego co widzę powinien mieć od razu wzmocnienie ale nie mogę doczytać jakie. Zapewne też czeka mnie przeróbka masy układu (z tego co udało mi się dowiedzieć to częstym błędem konstrukcyjnym w tych układach jest wspólna masa dla bluetooth i AUX, która będzie powodowała zakłócenia i trzeba będzie temu zaradzić)

Ludzie znający się na #bluetooth i #audio zapraszam do omówienia tematu.

Pozdrawiam cieplutko.
P.S.

@Łukasz Więcek Czy tylko ja nie mam możliwości rozwijania okna do dodawania wpisów na mikrobloga?

Cześć wszystkim i mam pytanie.
Przerobiłem oryginalne podświetlenie szafek w kuchni dokładając czujnik ruchu/zmierzchu i zmieniłem żarówki na LEDy. Nic wielkiego a teraz wszystko działa dokładnie tak jak chciałem i wieczorkiem jest wygodniej :)

Chciałbym jednak zmienić jedną rzecz – chciałbym przebywając w kuchni móc zapalić te lampki na stałe, żeby czujnik ich nie wyłączał a przy wyjściu na dłużej, móc znowu przełączyć na działanie czujnika. I tutaj nie za bardzo wiem co zrobić. Mógłbym zmienić włącznik np. na trzypozycyjny, ale jak go wtedy podłączyć, żeby ominąć i nie zepsuć czujnika ruchu (żeby na wyjściu z czujnika nie pojawił się prąd)?

Doradzi mi ktoś miły? :]

Nie przegap nowych projektów!

Zapisując się na nasz Newsletter będziesz miał pewność, że nie przegapisz żadnego nowego projektu opublikowanego w Majsterkowie!

Od teraz nie przegapisz żadnego projektu!