Zaloguj się, aby móc publikować treści na mikroblogu.

Za chwilkę 1 maja 2019 r.. Równo rok temu uruchomiłem samodzielnie wykonaną stację pogodową zasilaną energią solarną. Dane ze stacji zapisywane są w bazie SQL na Raspberry Pi i wystawiane w postaci strony www.

Szczegółowy opis wykonania stacji dostępny jest na Majsterkowie:
opis
opis
opis

Dane pomiarowe: opis

Stacja od momentu uruchomienia działa bez żadnych przerw, a co najważniejsze – bez żadnych problemów.

Ostatnio czyszcząc dysk zewnętrzny natknąłem się na takie cudo. czy ktoś z Was jeszcze pamięta te zestawy politechniczne „Młody elektronik” ?? Od takich zestawów zaczynałem swoją przygodę z elektroniką, wie ktoś może ile było tych zestawów?? Jestem w posiadaniu skanów dokumentacji do 7…

Josef Průša wydrukowany na drukarce Prusa MK3 + MMU2.0.

Statystyki druku:
– czas druku: 1 dzień, 12 godzin i 30 minut,
– ilość materiału: 353 gramy,
– 1133 zmiany koloru w czasie druku

Ten sam wydruk w jednym kolorze miałby statystyki:
– czas druku: 7 godzin i 52 minuty,
– ilość materiału: 61 gramów

Użyte materiały:
– Buty, bluza i czapka: Easy PLA Onyx od Fiberlogy – filaments,
– Spodnie: PLA Steel od print-me.pl,
– Głowa: PLA Ivory od Wolf Studio,
– Oczy: PLA White od print-me.pl,
– Broda: Easy PLA Inox od Fiberlogy – filaments,
– Napis: PLA HD od Fiberlogy – filaments.
#druk3d #prusa #mmu2

Marhef

Wemos Electronics wypuścił nową wersję modułu LOLIN D1 mini Pro v2.0.0. Opis modułu opis. Płytka zawiera ładowarkę akumulatorków 3,7V. Jest to zatem kompletny moduł IoT do projektów zasilanych z baterii.

Taki projekt na szybko około 10h wydruku i jest a co najważniejsze działa, filament print-me.pl STEEL

Witajcie, przedstawiam mój projekt modelu RC typu petrol.
Budowałem go prawie 2 lata jest to zastępca Home Made modeli takich jak Baja 5B od HPI, Mój model nazwałem BajaRR ocencie sami.
Pozdrawiam Adrian

Witajcie, przedstawiam mój projekt modelu RC typu petrol.
Budowałem go prawie 2 lata jest to zastępca Home Made modeli takich jak Baja 5B od HPI, Mój model nazwałem BajaRR ocencie sami.
Pozdrawiam Adrian

Witam szanownych majsterkowiczów :D
Od ponad dwóch miesięcy bawię się wydrukami 3D głównie PLA i nadeszła ta chwila, w której pora na zmianę materiału. Wybór padł na PET-G. Wyczytałem sporo w internetach odnośnie temperatur stołu / dyszy, itd., ale nurtuje mnie jedna kwestia o której prawdopodobnie nie doczytałem… I tu kieruje do Was pytanie drodzy majsterkowicze. Jaką temperaturę dyszy ustawiacie podczas wymiany PET-G ? Wiadomo, że do PLA jest 230 stopni C, ale jak to wygląda w sprawie PET-G ?

Pozdrawiam Piro

Cotusie… Prace nad projektem są już na ostatniej prostej. Oto prawie działający odtwarzacz multimedialny z Volumio oparty na RPi3, customowy DAC oparty PCM5102, z działającym LCD i przyciskami. Wszystko w obudowie po starym dekoderze :)

KamilK

Gdyby ktoś się zastanawiał, w jaki sposób dodać ekstra 4 sekundy do każdej warstwy wydruku 3D… ;)

„Ja państwu powiem, że ja pracuję cały czas, cały czas czegoś się uczę, bez przerwy”. Teraz sie uczę Fusion360. I chciałem się pochwalić tym wydrukiem. Żadne cudo ale wyszło całkowicie spod mojej ręki :) Prosty uchwyt na słuchawki, mocowany do krawędzi monitora Dell.

No to lecimy dalej – tym razem pora na zdalny wyświetlacz dla OctoPrinta do postawienia na biurko (będzie też ładna obudowa). Przydatne jak się nie ma drukarki w zasięgu wzroku :-)

r.blaszczakKamilK

Moja stacja pogody (tak ta poruszana już na mikroblogu) dorobiła się aplikacji mobilnej na system Android :)
I od razu można szybciej ją obsługiwać, nie trzeba szukać szukać pilota by zmienić ekran, jednym guzikiem można poprawić zegar, podejrzeć aktualne wskazania z dowolnego miejsca na ziemi i wykresy.

Popełniłem małą aktualizację mojego projektu Lodówkowego organizera butelek – https://majsterkowo.pl/lodowkowy-organizer-butelek-puszek-do-piwa/ – przepisałem go również na wersję OpenScad dzięki czemu za pomocą Customizera można dostosować dosłownie każdy jego aspekt – ilość otworów, średnicę itp. :) Może komuś się przyda :)

Witam
Pierwszy raz na mikroblogu więc proszę o wyrozumiałość.
Jakiś czas temu wpadł mi w ręce stary wkrętak Black&Decker na VersaPacki (bez baterii i ladowarki), ma nietypowe, przynajmniej dla mnie, sterowanie prędkością – przy wolniejszych obrotach działa na jednej baterii przy szybszych na dwóch (2 możliwe prędkości).
Popełniłem jego konwersje na Li-ion i pytanie czy to co stworzyłem ma sens (zależało mi na ładowaniu przez microusb, jako że docelowo to wkrętak który można zabrać dalej od domu bez konieczności targania zasilacza ATX)
Zdjęcie nieostre ale lepszego nie posiadam, za to półprzezroczyste nakrętki od wody mineralnej doskonale robią za gniazda TP4056 – widać kolor diod w trakcie ładowania

janpiotr12

Drodzy Majsterkowicze,
Pytanie pewnie bardziej na elektrodę, ale może któryś z Was byłby w stanie pomóc w naprawie wyświetlacza z modułu sterującego piekarnikiem?
Objawy są takie, że niektóre z pasków – fragmenty cyfr wyświetlających czas nie świecą.
Oprócz tego moduł sprawny.
Cena nowego z kosmosu, a podejrzewam, że naprawa tego to pestka dla speców od lutowania za dużo mniejsze pieniądze.

Coś ten samsung się nie popisuje w wyświetlaczach bo zaraz po gwarancji podobny problem pojawił się w wyświetlaczu lodówki, ale tam mniej boli brak informacji ile stopni jest w zamrażarce :-)

Drodzy Majsterkowicze,
Pytanie pewnie bardziej na elektrodę, ale może któryś z Was byłby w stanie pomóc w naprawie...

Nie przegap nowych projektów!

Zapisując się na nasz Newsletter będziesz miał pewność, że nie przegapisz żadnego nowego projektu opublikowanego w Majsterkowie!

Od teraz nie przegapisz żadnego projektu!

Masz uwagi?