INFORMACJA: Poniższy post nie wydostał się z Poczekalni :(
Witam wszystkich serdecznie !
Początek zacznę dość nietypowo . Nie chcę nikogo osądzać , ale mój ostatni artykuł został niestety usunięty z poczekalni ;/ Wydaje mi się , że sam zostałem ofiarą celowo źle oceniających ,, czytelników ” lub nawet facebook-owych znajomych konkurencji , którzy celowo oceniali na jedną gwizdkę podsunięty im artykuł . I udało im się , wypędzili mnie z poczekalni (mój artykuł trafił do kosza) . Może to i dobrze , gdyż dzięki temu ulepszyłem swój projekt .Dobra nie będę się tutaj żalić przejdźmy do meritum sprawy : Teraz chciałbym ten projekt jeszcze raz Wam zaprezentować . Pod poprzednim moim artykułem ,, prawdziwi czytelnicy majsterkowa ” napisali mi co mam poprawić , aby moje dzieło wyglądało lepiej . Dostosowałem się do tego i najlepiej jak mogłem ulepszyłem ,,panelową podstawkę” . No to zacznijmy od początku :
Chciałbym pokazać Wam moją drewnianą podstawkę , którą wykonałem dzisiaj . Jest ona zrobiona pod Xperia J . Projekt jest bardzo prosty w wykonaniu i spełnia to co ma spełniać , czyli utrzymywać telefon w danym kącie nachylenia , aby zaznaczać jego dumną postawę ;) .Jeżeli chcemy zrobić ją pod tablet wystarczy zmienić wymiary . A więc zaczynajmy :
Co będzie potrzebne ?
Swoją podstawkę zrobiłem z panelu podłogowego , który walał mi się po półkach w garażu .
Oprócz kawałka panelu potrzebny będzie klej super glue , ,,ścisk ” widoczny na 6 zdjęciu , pilnik widoczny na 9 zdjęciu , jakaś farba (widoczna na 16 zdjęciu ,wyrzynarka z brzeszczotem do metalu , linijka , ołówek i trochę chęci do pracy .
Projekt zacząłem od zmierzenia telefonu (szerokość) linijką , która wynosiła 6 cm i obmyśliłem plan podstawki . Z panelu trzeba będzie wyciąć poszczególne elementy , aby móc potem skleić całość super glue .
Miary elementów naszkicowałem na zwykłej kartce w kratkę . Szkic , który narysowałem starannie wyciąłem i dopasowałem do dołu panelu .
Następnie dopasowany do dolnej części materiału szkic obrysowałem ołówkiem , ażeby wyciąć potem potrzebne elementy wyrzynarką .
Więc w panelu wytnę :
– kwadrat 6×6 cm
– 2 prostokąty 2×4 cm
– 1 prostokąt 1×4 cm
Panel unieruchamiam tak zwanym ,, ściskiem ” .
Piłkę wyrzynarki dopasowuję do śladu ołówka , następnie włączam ją po czym kieruję się śladem wycinając poszczególne elementy .
Uważać żeby piłka w wyrzynarce nie zaczepiła o coś twardego . Może to spowodować uszkodzenie piłki lub wyrzynarki .
Niestety wyrzynarka nie tnie perfekcyjnie i wycięte elementy będą troszkę nierówne dlatego dzięki pilnikowi zniwelujemy nierówności i poszczerbione krawędzie .
Po wycięciu otrzymujemy podzespoły podstawki :
Następnym krokiem będzie wyszlifowanie krawędzi i nierówności w każdym elemencie . Ja starałem robić to jak najlepiej umiałem , szlifowałem z 30 minut , aby uzyskać jak najlepszy efekt .Szlifujemy pod danym kątem widocznym na zdjęciu poniżej :
Po zeszlifowaniu przechodzimy do klejenia :
Klej bardzo mocno klei . Uważajcie , aby nie skleić sobie palców !
W najmniejszym elemencie spód smaruję super glue i przyklejam do jakiegokolwiek boku tak , ażeby był ustawiony 0,5 cm od końca krawędzi podstawy i po 1cm od 2 najbliższych boków . (patrz zdjęcie) . Po przyklejeniu uciskamy przez klika sekund , aby dobrze się przykleił .
Edit : Na drugim zdjęciu elementy są niezeszlifowane . Po prostu zapomniałem zrobić nowe zdjęcia po zeszlifowaniu no , ale tak powinno wyglądać położenie przyklejanego elementu :
Następnym krokiem będzie przyklejenie jednego prostokąta 2×4 cm naprzeciwko pierwszego . Przyklejamy tak , aby krawędź podstawy panelu zrównała się z krawędzią przyklejanego materiału i była umiejscowiona od 1 cm z dwóch stron prostopadłych boków . (patrz zdjęcie ) Całość ściskamy palcami przez około 4 sekundy .
Na tym zdjęciu niestety krawędzie też są niezeszlifowane ;/
Kolejnym krokiem będzie dopasowanie ostatniego elementu , który będzie miał za zadanie utrzymanie telefonu w danym kącie nachylenia. (patrz zdjęcie ) .
Kiedy już dopasowaliśmy telefon do kąta nachylenia wycięty wcześniej kawałek panelu przyklejamy na górną część poprzedniego . Następnie smarujemy jego podstawę klejem , dopasowujemy i kleimy . Przyklejany element ściskamy przez około 6 sekund .
Całość po zeszlifowaniu i sklejeniu wygląda tak :
Teraz przyszedł czas na pomalowanie boków krawędzi , przekroju .
Możecie się teraz śmiać , gdyż ja za farbę wybrałem zwykłą szkolną plakatówkę ;P No mi ona najbardziej spasowała . Jest to kolor podobny do koloru panelu . Po pomalowaniu boków wygląda to tak :
Całość prezentuje się następująco :
Widok na konkuręcję :) :
I :
Wiem wiem plakatówka jest trochę gęstą farbą i lepiej sprawdza się na papierze niż drewnie .Na zdjęciach widać zgrubienia po jej wyschnięciu .
Zgrubienia są trochę nie imponujące jak i szlifowane krawędzie przez 30 minut , jednak zapewniam Was w rzeczywistości efekt końcowy wygląda o wiele wiele lepiej niż na zdjęciach . Dużą rolę odgrywała też biurkowa lampa , która powodowała cień . Lub nadmierną jasność podczas robienia zdjęć .
No więc to chyba były już koniec prac .
Po tych czynnościach telefon powinien prezentować się nieco lepiej ;)
Myślę , że tekst napisany prawidłowo i ktoś w przyszłości wykorzysta ten prosty patent , aby dodać swojemu telefonowi lub tabletowi lepszej prezentacji . Jednocześnie chciałbym przeprosić za powtórzenia przy opisywaniu ..
Dziękuję za uwagę i życzę powodzenia w pracy kierującym się tym opisem . Mam nadzieję , że projekt nie zostanie usunięty z poczekalni . Pozdrawiam i zachęcam do pozytywnego oceniania !
INFORMACJA: Poniższy post nie wydostał się z Poczekalni :(