Poznaj korzyści z posiadania pochłaniacza wilgoci

Poznaj korzyści z posiadania pochłaniacza wilgoci

Zbyt wysoka wilgotność powietrza powoduje, że w domu mogą pojawić się problemy z pleśnią na ścianach. Pierwszym zauważalnym objawem problemu jest woda lejąca się po oknach w okresie grzewczym. Warto wówczas sprawdzić higrometrem, czy wilgotność powietrza oscyluje w pożądanych granicach, mianowicie od 40 do 60 procent. Jeśli jest wyższa, powinieneś rozważyć zakup pochłaniacza wilgoci. Jak on działa i jakie są rodzaje tego typu pochłaniaczy?

Jak działa pochłaniacz wilgoci?

Pochłaniacz wilgoci swoje zastosowanie znaleźć może w domach, w których powietrze jest zbyt wilgotne, lub także w samochodzie, czy biurze.  Najpopularniejsze rodzaje pochłaniaczy to:

  • – pochłaniacze wilgoci w tabletkach – wygodne w użyciu, w których wykorzystywane są tabletki pochłaniające wilgoć,
  • – pochłaniacze wilgoci granulat – tanie, proste w konstrukcji pochłaniacze, w których wilgoć chłonie znajdujący się w nich granulat. Mogą znaleźć zastosowanie w domowych warunkach jak i w przemyśle,
  • – pochłaniacze wilgoci elektryczne – najdroższe, ale i najbardziej zaawansowane i skuteczne pochłaniacze, które działają automatycznie – analizują poziom wilgotności powietrza i pochłaniają nadmiar wilgoci, nie przesuszając zanadto powietrza.

Wszystkie pochłaniają wilgoć z powietrza z mniejszą lub większą skutecznością, gromadząc ją w różnej postaci w specjalnych zbiornikach. Wybierając pochłaniacz wilgoci musisz wiedzieć gdzie chcesz postawić takie urządzenie. Jedne nadają się do użytku w dużych pomieszczeniach, a inne wstawia się np. do szaf i szafek.

Który pochłaniacz wilgoci wybrać?

Wiedząc już, jaki szeroki jest wybór pochłaniaczy wilgoci z powietrza, możesz zastanowić się nad tym, który chcesz wybrać do swojego domu. Ważną kwestią jest również pomieszczenie, w którym będziesz korzystał z tego urządzenia. Inny pochłaniacz wybierz do osuszenia wnętrza mieszkania, a inny do zastosowania w szafce czy też lodówce. Pochłaniacze wilgoci do lodówki pozwalają na utrzymanie odpowiedniego poziomu wilgotności w chłodziarce, co przedłuża okres świeżości żywności i pozwala na utrzymanie właściwej higieny w lodówce. Pochłaniacze wilgoci do samochodu mają zwykle postać niewielkiej saszetki, która redukuje wilgoć we wnętrzu pojazdu.

Wszystkie trzy wspominane typy pochłaniaczy wilgoci sprawdzą się w pomieszczeniach mieszkalnych. Należy je dobierać pod kątem ich przeznaczenia i rodzaju czy wielkości powierzchni, jaką mają obsłużyć. Na przykład  sklep internetowy Castorama  oferuje klientom pochłaniacz wilgoci ceresit stop wilgoci aero 360 stopni, który pozwala na zmniejszenie i utrzymanie poziomu wilgotności powietrza na poziomie korzystnym dla ludzkiego zdrowia. Działa na tabletki i wykorzystuje technologię przepływu powietrza 360 stopni, zapewniając doskonałą wydajność pracy. Tabletki nie tylko pochłaniają wilgoć, ale i brzydkie zapachy, roztaczając wokół lawendowy aromat.

Elektryczne pochłaniacze przydadzą się wszędzie tam, gdzie istnieje duży problem z nadmierną wilgotnością. Również i taki pochłaniacz wilgoci kupisz w sklepie Castorama.

Pochłaniacz pozwoli ci na zwalczenie nadmiaru wilgoci w każdym pomieszczeniu, dzięki czemu zlikwidujesz problem złej jakości powietrza, pleśni czy grzyba na ścianach i suficie. Nadmierna wilgoć przyczynia się do pogorszenia się samopoczucia domowników, powoduje powstawanie alergicznego kaszlu i kichania oraz nasila objawy alergiczne. Korzyści z pochłaniacza wilgoci w domu jest wiele, dlatego przy nadmiernym poziomie wilgotności warto rozważyć zakup takiego urządzenia.

Ocena: 4/5 (głosów: 1)

Podobne posty

Masz uwagi?