Na wstępie od razu się przyznam: miałem wziąć udział w organizowanym w ramach #zróbtolepiejchallenge konkursie na “stojak z zaworkiem”, niestety – w ferworze projektowania/drukowania/przykręcania ułamałem prowadnicę filamentu. Co prawda poxipol sprawdził się jako prowizoryczny środek naprawczy – ale nagle mnie olśniło: przecież to idealne miejsce na trzymanie kart! I w ten sposób powstało coś, będące hybrydą organizera, prowadnicy do filamentu i obudowy gniazda przedłużacza microSD.
Już oczami wyobraźni widzę komentarz kolegi Marek20 “dlaczego nie czarny”. Odpowiem więc nie czekając: owszem, miał być czarny, konkretnie wymyśliłem sobie Anthracite Black. Niestety – z przyczyn ode mnie niezależnych nie dało się otrzymać od Print-Me dwóch szpulek filamentu, postanowiłem więc wydrukować wszystko z jednej, otrzymanej od organizatorów PLA Ecoline Light Grey. W sumie chyba nawet lepiej wyszło…
Nie będę się rozpisywać nad projektowaniem i drukowaniem. Wydrukowałem to na swojej Anet A8, warstwa 0.2mm, wypełnienie 20%. Należy wybrać wzór wypełnienia pozwalający na wzmocnienie we wszystkich kierunkach – ja wybrałem gyroid (Cura 3.6.0). Trochę niestety przesadziłem z prędkością – ale w sumie miałem zbyt mało czasu na wydrukowanie wszystkiego.
Ponieważ praktycznie nie używam kart do czegoś innego poza drukowaniem – stwierdziłem, że wystarczą mi cztery gniazda na karty. W sumie razem z gniazdem oraz konwerterem mógłbym tam ich zmieścić sześć – a szczerze przyznam, że tylu nawet nie mam :)
Na zrzucie ekranu OpenSCADa widać to wyraźniej niż na zdjęciu. Mamy tu:
- miejsce na cztery karty microSD;
- miejsce na schowanie przejściówki;
- miejsce na gniazdo przedłużacza (z tyłu jest otwór, przez który trzeba przeciągnąć taśmę przedłużacza)
- prowadnicę filamentu (trochę grubszą żeby się nie łamała)
- wysięgnik z otworem do przykręcenia śrubą mocowania wyświetlacza.
A tak wygląda ów twór organizeropodobny przymocowany do Anetki we właściwym miejscu, z włożonymi kartami, przejściówką i gniazdem.
Dołączam plik zip (niestety, formularz nie pozwala na bezpośredni upload pliku .scad) zawierający:
- organizer.stl – wersja jak na zdjęciu
- organizer_bowden.stl – wersja bez prowadnicy filamentu
- organizer.scad – plik źródłowy
Oczywiście licencja MIT (odpowiadająca CC BY).
PS. Przepraszam za jakość zdjęć, ale aparatu jako takiego nie posiadam, a kupując komórkę miałem do wyboru taką co fajnie robi zdjęcia i taką z której fajnie się dzwoni… wybrałem drugą opcję :)
Pingback: Multistojak plus zawór zwrotny do filamentu - w ramach #zróbtolepiejchallenge » Druk 3D, Projekty » poradnik zrób to sam na Majsterkowo.pl