Organizer na karty (z przyległościami) do Anet A8 – #zróbtolepiejchallenge

Organizer na karty (z przyległościami) do Anet A8 – #zróbtolepiejchallenge

Na wstępie od razu się przyznam: miałem wziąć udział w organizowanym w ramach #zróbtolepiejchallenge konkursie na “stojak z zaworkiem”, niestety – w ferworze projektowania/drukowania/przykręcania ułamałem prowadnicę filamentu. Co prawda poxipol sprawdził się jako prowizoryczny środek naprawczy – ale nagle mnie olśniło: przecież to idealne miejsce na trzymanie kart! I w ten sposób powstało coś, będące hybrydą organizera, prowadnicy do filamentu i obudowy gniazda przedłużacza microSD.

Już oczami wyobraźni widzę komentarz kolegi Marek20 “dlaczego nie czarny”. Odpowiem więc nie czekając: owszem, miał być czarny, konkretnie wymyśliłem sobie Anthracite Black. Niestety – z przyczyn ode mnie niezależnych nie dało się otrzymać od Print-Me dwóch szpulek filamentu, postanowiłem więc wydrukować wszystko z jednej, otrzymanej od organizatorów PLA Ecoline Light Grey. W sumie chyba nawet lepiej wyszło…

Nie będę się rozpisywać nad projektowaniem i drukowaniem. Wydrukowałem to na swojej Anet A8, warstwa 0.2mm, wypełnienie 20%. Należy wybrać wzór wypełnienia pozwalający na wzmocnienie we wszystkich kierunkach – ja wybrałem gyroid (Cura 3.6.0). Trochę niestety przesadziłem z prędkością – ale w sumie miałem zbyt mało czasu na wydrukowanie wszystkiego.

Ponieważ praktycznie nie używam kart do czegoś innego poza drukowaniem – stwierdziłem, że wystarczą mi cztery gniazda na karty. W sumie razem z gniazdem oraz konwerterem mógłbym tam ich zmieścić sześć – a szczerze przyznam, że tylu nawet nie mam :)

Na zrzucie ekranu OpenSCADa widać to wyraźniej niż na zdjęciu. Mamy tu:

  • miejsce na cztery karty microSD;
  • miejsce na schowanie przejściówki;
  • miejsce na gniazdo przedłużacza (z tyłu jest otwór, przez który trzeba przeciągnąć taśmę przedłużacza)
  • prowadnicę filamentu (trochę grubszą żeby się nie łamała)
  • wysięgnik z otworem do przykręcenia śrubą mocowania wyświetlacza.

A tak wygląda ów twór organizeropodobny przymocowany do Anetki we właściwym miejscu, z włożonymi kartami, przejściówką i gniazdem.

Dołączam plik zip (niestety, formularz nie pozwala na bezpośredni upload pliku .scad) zawierający:

  • organizer.stl – wersja jak na zdjęciu
  • organizer_bowden.stl – wersja bez prowadnicy filamentu
  • organizer.scad – plik źródłowy

Oczywiście licencja MIT (odpowiadająca CC BY).

PS. Przepraszam za jakość zdjęć, ale aparatu jako takiego nie posiadam, a kupując komórkę miałem do wyboru taką co fajnie robi zdjęcia i taką z której fajnie się dzwoni… wybrałem drugą opcję :)

Pliki załączone do artykułu:

Ocena: 3.86/5 (głosów: 7)

Podobne posty

Jeden komentarz

Odpowiedz

anuluj

Masz uwagi?