Balkonowa “Narzędziówka”

Balkonowa “Narzędziówka”

Cześć majsterkowicze!  Z czasem mój arsenał narzędziowy powiększa się i dlatego postanowiłem zrobić na niego miejsce. Niestety w bloku ciężko zagospodarować na wszystko miejsce dlatego postanowiłem zbudować ” Narzędziówkę” na balkonie.

Do jej zbudowania wykorzystałem:

1. 3x Płyta OSB 18mm 1250 x 2500 mm

2. Duuuużo wkrętów do drewna różnych rozmiarów

3. 6x  Zawiasów meblowch

4. 3 zestawy prowadnic kulkowych do szuflad dł 50 cm

5. Parę drzwiczek ze starej szafy

6. Pianka montażowa

7. Farba 1l

8. Kołki do styropianu

9. Blaszane kątowniki

 

A przy jej montażu i wykończeniu pomogły mi :

1. Wyrzynarka

2. Szlifierka mimośrodowa

3.Wkrętarka/Wiertarka

4. Pędzel i wałek z korytkiem

5. Poziomica

 

No i jak zawsze to u mnie bywa wszystko zaczęło się planowania. Poza narzędziami chciałbym tam jeszcze upchać pare rzeczy tj. mop i wiaderko, suszarka, deska do prasowania itp. Na narzędzia przewidziałem 3 szuflady , półkę pod i nad nimi. Powinno wystarczyć. Dolną półkę pozostawię na wiaderko i na rzeczy, które mogą być ciężkie. Pozostałe górne będą do dyspozycji pozostałych domowników bo jak wiadomo każdy ma jakieś graty. Po niecałej godzince pomiarów i projektowania wyszło nam takie o coś :

  Balkonowa "Narzędziówka"

Teraz nic nie pozostało innego jak zakasać rękawy do roboty. Zakup płyt odpuściłem sobie w  marketach budowlanych gdyż cena za 3 formatki plus wstępne pocięcie ścięła mnie z nóg. Z poprzednich doświadczeń poznałem super firmę we Wrocławiu która posiada duży wybór płyt jak i usług. Wybrałem tą opcje ponieważ mam pewność ,że wytną mi formatki nawet 10cm x 56cm (bok szuflady) dzięki czemu będę miał mniej zabawy z cięciem. Pierwszym krokiem było postawienie głównej (lewej) ściany szafki. Przed montażem została ona pomalowana farbą a następnie zabezpieczona folią wpłynie ze względu na możliwe duże zawilgocenie.

Balkonowa "Narzędziówka"

Farba schnie a na balkonie skwar więc przeniosłem się do mieszkania gdzie zmontowałem szuflady.

Balkonowa "Narzędziówka"

Farba podeschła a więc ruszamy dalej. W prosty sposób złapałem kąty i odległości za pomocą półek. Półki mocowane są na kątowniki przynajmniej na 2 wkręty do jednej płaszczyzny dzięki czemu konstrukcja nabiera sztywności.

Balkonowa "Narzędziówka"

Następnie dokręciłem górną dłuższą półkę, którą przymocowałem na 2 wkręty do styropianu. Teraz swobodnie zamontowałem szuflady wraz z prowadnicami w docelowym miejscu.

Balkonowa "Narzędziówka" Balkonowa "Narzędziówka"

Pozostało tylko domontować resztę półek:

Balkonowa "Narzędziówka"

Z racji, że płyty OSB są zrobione z grubych wiór które  często wystają mogą skaleczyć postanowiłem zeszlifować krawędzie i powierzchnie półek za pomocą szlifierki mimośrodowej. Efekt o niebo lepszy śmiało można dłońmi szorować po krawędziach bez wbitych drzazg.

Balkonowa "Narzędziówka"

Wnętrze gotowe, widoczną szparę pomiędzy ścianą tylną a lewym bokiem szafy wypełniłem pianką montażową którą później dociąłem. Teraz zostało pomalować i zamontować drzwi, każde skrzydło zostało pomalowane dwiema warstwami farby.

Balkonowa "Narzędziówka"

W między czasie schnięcia drzwiczek wpadłem na pomysł aby w szufladach zrobić przegródki al’a organizery które zapobiegały by lataniu

narzędzi po całych szufladach.

Balkonowa "Narzędziówka"

 

A tutaj całość po finalnym wykończeniu:

Balkonowa "Narzędziówka"

Balkonowa "Narzędziówka"

Balkonowa "Narzędziówka"

Balkonowa "Narzędziówka"

Balkonowa "Narzędziówka"

 

Pozdrawiam i czekam na komentarze :)

 

Ocena: 4.54/5 (głosów: 78)

Podobne posty

UTO – MIEJSKI BIEGACZ

UTO – MIEJSKI BIEGACZ

WitamTym razem chciałbym wam przedstawić relację z remontu i modernizacji Rollpeta, można też spotkać nazwę…

31 komentarzy do “Balkonowa “Narzędziówka”

Odpowiedz

anuluj

Balkonowa "Narzędziówka"

Nie przegap nowych projektów!

Zapisując się na nasz Newsletter będziesz miał pewność, że nie przegapisz żadnego nowego projektu opublikowanego w Majsterkowie!

Od teraz nie przegapisz żadnego projektu!

Masz uwagi?