Majsterkowo trafiło pod skrzydła Fundacji Fabryka Pasji

Majsterkowo trafiło pod skrzydła Fundacji Fabryka Pasji

Czołem Majsterkowicze!

Spieszę do Was z ważnymi informacjami! Przez ostatnie 1,5 roku całe Majsterkowo działało w ramach mojej działalności gospodarczej. Układ był piękny – Wy klikaliście w reklamy, a ja za tą kasę robiłem sobie w domu burgery :D

Domowy burger za kasę z reklam

Było pysznie, ale na burgerach świat się nie kończy. Szczególnie, że w głębi serca czułem olbrzymią chęć zrobienia czegoś więcej dla społeczności majsterkowiczów. Czegoś więcej, poza robieniem Wam smaka burgerami ;)

Od jakiegoś roku kiełkowała we mnie myśl o stworzeniu w moim rodzinnym mieście, Zielonej Górze, FabLabu, w którym wszyscy chętni majsterkowicze mogliby się spotykać i pracować nad wspólnymi projektami. Przez cały ten czas zbierałem informacje o działaniu podobnych przedsięwzięć w innych miastach, aż w końcu zapadła decyzja, żeby przestać siedzieć na tyłku i zacząć działać.

Sam nie chciałem się porywać z motyką na słońce, dlatego wspólnie z żoną, i naszą koleżanką Justyną przysiedliśmy i w kilka dni napisaliśmy statut, plan pracy, wypełniliśmy masę różnych formularzy, odwiedziliśmy notariusza i z kompletem dokumentów poszliśmy do KRS zarejestrować naszą fundację, w ramach której chcemy uruchomić FabLab.

Parę dni później byliśmy już wpisani w KRS i mogliśmy w pełni legalnie nazywać się Fundacją :)

Akt ustanowienia fundacji Fabryka Pasji

I tak oto powstała Fundacja Fabryka Pasji, po skrzydłami której będzie teraz działało Majsterkowo. Co to oznacza dla Was? W sumie nic. Największe zmiany odczuję ja, bo za kasę z reklam nie będę już mógł robić sobie burgerów (smuteczek) , ponieważ w całości będzie ona przeznaczana na cele statutowe fundacji – czyli stworzenie i utrzymanie FabLabu.

O postępach prac przy tworzeniu FabLabu możecie przeczytać w poście Justyny “Początki bywają trudne”. Wszystkie kolejne raporty także będą się pojawiały na fundacyjnym blogu, dlatego wszystkich chętnych gorąco zachęcam do subskrypcji naszego newslettera.

Zapraszamy także na nasz fanpage na Facebooku, na którym na bieżąco będziemy informować o wszystkich działaniach:

Jesteś z Zielonej Góry i chciałbyś do nas dołączyć?

logo-fabryka-pasji-v6-z-ramka-250 Jeżeli chciałbyś do nas dołączyć i pomóc nam stworzyć w naszym mieście to wyjątkowe miejsce, dołącz koniecznie do naszej facebookowej grupy Fabryka Pasji, w której zrobiliśmy tymczasowy komitet założycielski ;) Będziemy tam omawiać i konsultować wszystkie ważniejsze kwestie.

Jeśli chcesz pomóc, ale nie masz Facebooka, skontaktuj się po prostu z nami za pomocą formularza kontaktowego. Z otwartym sercem przyjmiemy każdego, kto chce zrobić coś dobrego dla społeczności DIY!

Pamiętajcie o jednym – FabLab z założenia nie jest czyjąś własnością. Jest to takie wspólne dobro, które jest tworzone i pielęgnowane przez całą społeczność. Dlatego mocno liczymy na Wasze wsparcie, bo sami nie damy sobie rady!

Pozdrawiamy serdecznie!
Justyna, Justyna i ja ;)

Podziel się:

10 komentarzy do “Majsterkowo trafiło pod skrzydła Fundacji Fabryka Pasji

Odpowiedz

anuluj

Masz uwagi?