W Warszawie otwiera się nowy Fab Lab!

W Warszawie otwiera się nowy Fab Lab!

Czołem majsterkowicze!

Fab Laby w naszym kraju powstają, jak grzyby po deszczu. Gdy trzy lata temu otwieraliśmy naszą zielonogórską Fabrykę, byliśmy czternastym Fab Labem w kraju. Dzisiaj jest ich już ponad 50!

Mapa polskich Fab Labów, Makerspace, Hackerspace
Mapkę opracowała Lena Marczyńska z FabLab Łódź

W tym tygodniu na mapie będziemy mogli zaznaczyć kolejną miejscówkę! Z inicjatywy Fundacji Orange i Stowarzyszenia Robisz.to powstał w Warszawie FabLab powered by Orange!

Przez najbliższy tydzień w Fab Labie odbywać się będzie cała masa fajnych warsztatów (bezpłatnych!), na które nadal można się zapisywać.

Listę organizowanych warsztatów znajdziecie tutaj: http://fablabtwarda.pl/wydarzenia/bezplatne/

Sam wybieram się jutro (we wtorek) do Warszawy pogadać trochę z ekipą tworzącą nowy Fab Lab, a przy okazji wybiorę się na warsztaty z robienia syntezatora dźwięku na Arduino :D
AKTUALIZACJA – niestety z przyczyn mocno niezależnych muszę przełożyć swój wyjazd na środę :( Wybaczcie zamieszanie, ale pojawił mi się problem nie do przeskoczenia…

Gdyby ktoś chciał się spotkać, przybić pionę i załapać się na zdjęcie, które będę wrzucał w kolejnym poście z relacją z wyjazdu, to zapraszam! Na miejscu powinienem być od samego rana, więc będzie chwila, żeby spokojnie pogadać.

Jeżeli jednak nie możecie wpaść jutro do Fab Labu, to nic straconego – przez cały dzień będę wrzucał relacje na:

Po powrocie wrzucę też na bloga obszerniejszą relację z wyjazdu (może zrobię jakiś krótki wywiad z ekipą na miejscu), więc na bloga także możecie za kilka dni zajrzeć :)

Do zobaczenia na miejscu (albo w internetach) :D

Pozdrawiam!
Łukasz

Podziel się:

7 komentarzy do “W Warszawie otwiera się nowy Fab Lab!

Odpowiedz

anuluj

Masz uwagi?