Bombka choinkowa do druku 3D – #zróbtolepiejchallenge

Bombka choinkowa do druku 3D – #zróbtolepiejchallenge

Cześć!

W tym artykule chciałbym przedstawić zaprojektowaną przeze mnie bombkę choinkową do wydrukowania na drukarce 3D.

Być może święta już minęły, a osób, które planują je rok wcześniej jest bardzo mało, to może komuś za kilkanaście miesięcy przypomni się o tym projekcie postanowi sobie go wydrukować, a następnie powiesić na swojej choince. Projekt jest całkiem prosty, jest to kula z wyciętymi trzema elementami. Jedna ze stron posiada wysunięte trzy fragmenty, im bliżej środka, tym bardziej wysunięte na zewnątrz. Druga strona jest płaska, aby łatwiej wydrukować tę bombkę na drukarce 3D. W środku znajdują się dwa walce przytrzymujące wszystkie 3 fragmenty, te muszą być wydrukowane z podporami, informacje jak je ustawić podam poniżej, ale najpierw pokażę jak wyglądała bombka w fazie projektowania i jakim filamentem ją wydrukowałem. Oczywiście cała bombka posiada miejsce na sznurek, przez który możemy zawiesić ją na choince.

Projekt

Całość została przeze mnie zaprojektowana w programie Autodesk Fusion 360.

Wydruk

Do druku użyłem sprawdzonego filamentu Print-ME PLA Ecoline Neon Red. Filament użyty w tym projekcie otrzymałem od Print-ME, za co bardzo dziękuję i cieszę się, że mogłem go przetestować, a teraz potwierdzić jego bezproblemowość. Przy jego cenie za kilogram (60zł) całkowity koszt wydruku bombki w oryginalnym wymiarze to nieco ponad 60 groszy.

Jak wydrukować?

Jeżeli dotrwałeś/aś do tego momentu to najprawdopodobniej jesteś zainteresowany/a wydrukowaniem samemu takiej bombki, poniżej podaję ustawienia, jakich ja użyłem do jej wydrukowania.

Wysokość warstwy – 0.2mm
Wypełnienie – 10%
Podpory – włączone
Typ podpór – linie
Minimalny kąt do podpór – 50°

Całość drukujemy ze spłaszczoną stroną przylegającą do stołu.
Załączony model w pliku .stl jest już odpowiednio obrócony – nie musisz go modyfikować, jedynie dostosowujesz ustawienia.
Oczywiście bombkę można dowolnie skalować w slicerze!


To wszystko, czym chciałem się tutaj podzielić z Wami. Mam nadzieję, że projekt się spodobał. W razie wątpliwości dotyczących artykułu napisz komentarz – postaram się odpowiedzieć.

Ocena: 5/5 (głosów: 1)

Podobne posty

Odpowiedz

anuluj

Masz uwagi?