Bombka w plaster miodu

Bombka w plaster miodu

Cześć! Dziś pokażę wam jak zrobić bombkę na choinkę metodą plastra miodu. Wiem, że poradnik jest trochę spóźniony, ale taka bombka na przyszły rok będzie jak znalazł.

Będziemy potrzebować:

  • Dwa arkusze bibuły niemarszczonej (Ja w papierniczym kupiłem dwa rulony różnokolorowe, które wystarczą na ok. 11 bombek)
  • Dobre nożyczki
  • Cyrkiel
  • Klej magic
  • Igła i nitka

Zaczynamy!  Zaczynamy od wycięcia ok. 50 kółek o średnicy 7 cm. Z dwóch arkuszy bibuły udało mi się wyciąć 48 kółek. Dokładna liczba nie ma znaczenia. Polecam wziąć arkusz bibuły, sprawdzić ile kółek zmieści się w wierszach, a ile w kolumnach, następnie pozginać arkusz i ostrymi nożyczkami lub skalpelem wyciąć okrąg. Tym sposobem nie napracujemy się za dużo.

DSC_0175

Teraz układamy kółka jedno na drugim i równamy. Następnie nawlekamy nitkę na igłę i zszywamy wszystkie okręgi po średnicy właśnie w ten sposób:

DSC_0178

Teraz będziemy musieli skleić wszystkie połówki ze sobą w określony sposób. Na początku nakładamy klej na miejsca zaznaczone kolorem czarnym, następnie przykrywamy drugą połówką i nakładamy klej na miejsca zaznaczone kolorem zielonym. Teraz przykrywamy całość kolejną połówką.

miejsca klejenia

Postępując analogicznie sklejamy wszystkie “połówki” ze sobą. Następnie wklejamy w środek nitkę lub sznurek, żebyśmy mogli naszą bombkę powiesić na choinkę. Oto gotowy efekt:

dsc_0186-e1388083972134-660x879

Na koniec chciałem życzyć wszystkim Majsterkowiczom wesołych świąt i szczęśliwego nowego roku.

Ocena: 4.08/5 (głosów: 107)

Podobne posty

8 komentarzy do “Bombka w plaster miodu

Odpowiedz

anuluj

Nie przegap nowych projektów!

Zapisując się na nasz Newsletter będziesz miał pewność, że nie przegapisz żadnego nowego projektu opublikowanego w Majsterkowie!

Od teraz nie przegapisz żadnego projektu!

Masz uwagi?