Bransoletki z dowolnym napisem lub imionami

Bransoletki z dowolnym napisem lub imionami

Cześć wszystkim! :) Z tej strony znowu Magda ze Sztukistudiowania.
Jako że w całym Majsterkowie jest zdecydowanie za mało dziewczyn, postanowiłam podzielić się z Wami niesamowicie kobiecym poradnikiem, a mianowicie sposobem na wykonanie spersonalizowane biżuterii (bransoletek, zawieszek, naszyjników) z drutu. Jest to sposób na proste i fajne ozdoby, wykonane za grosze. Można obdarować nimi drugą połówkę, koleżankę. Ogólnie z pewnością jest to ciekawy prezent.

page16

No i może dzięki temu zwabię tu więcej dziewczyn, niż było do tej pory (nie dziękujcie :D).
A leniwych zapraszam do mojego małego sklepiku na facebooku, gdzie możecie nabyć podobną biżuterię (MALLY artshop)
A więc do dzieła!

Zaczniemy od najprostszego na początek imienia, jakim jest Ola. Pamiętajcie że bransoletkę i napis wykonuję swoim charakterem pisma, zatem Wasze mogą się różnić (ale to dobrze – dzięki temu będą unikalne).
Nie jestem w stanie pokazać Wam jak pisać każdą literę, dlatego przedstawiam sposób, który mam nadzieję zainspiruje Was do własnych odkryć biżuteryjnych i prób :)

page2

Czego potrzebujecie:
– drutu – ja posiadam posrebrzany i miedziany. Najlepsze dla początkujących będą takie od 0,5 – 0,8 mm. Im grubszy i twardszy drut, tym ciężej go zaciąć. Nie polecam jednak cieńszych niż 0,5mm – nie nadają się do utrzymywania kształtu. Sama używam drutów 0,8mm, noszę takie bransoletki codziennie i nigdy nie zmieniły swojego kształtu.
-narzędzi – zwykłych nożyczek (niemal każde bez problemu przetną takie cienkie druciki), okrągłych szczypczyków do zaginania drutu i płaskich szczypiec o cienkiej końcówce (do zaginania prostych elementów)
– czegoś do zawiązania – używam do tego sznurków woskowanych w różnych kolorach, a czasem też gumki jubilerskiej (np gdy chcę, by bransoletka z napisem była z koralikami).
– dodatkowo kartka i długopis
page3

Bierzemy kawałek kartki papieru i długopisem staramy się napisać imię/inny napis, który chcielibyśmy mieć na drucie, ale nie odrywając długopisu od kartki. Druciany napis tworzymy z jednego kawałka, zatem literki takie jak ,,o” czy ,,a” są zawijane podwójnie.
Warto też na kartce narysować małe kółeczko na początku i na końcu napisu (zaznaczyłam je strzałką), bo będzie to prosty sposób do zawiązania napisu na rękę.

page4

Do krótkich napisów, taki jak Ola, Ala, nie potrzeba zbyt wiele drutu. Na początku radzę wam wziąć go odrobinę więcej, by w połowie nie okazało się, że zabraknie nam na jakąś literkę.

page5

Zaczynamy używając okrągłych szczypczyków. Końcówkę drutu chwytamy samym czubkiem szczypiec (tam gdzie są najcieńsze). Trzymając je mocno, drugą ręką delikatnie okręcamy długą część drutu dookoła szczypiec, by powstało nam malutkie kółeczko.
Będziemy tworzyć dużą literkę O.
Następnie okrągłymi szczypcami chwytamy wolne miejsce przy stworzonym przez nas kółeczku, tak jak na zdjęciu. Drut powinien znajdować się mniej więcej w połowie długości szczypiec.

Pilnując, by malutkie kółeczko cały czas znajdowało się w środku tworzonej przez nas litery, delikatnie okręcamy drucik w najgrubszym miejscu szczypiec, by formowało się większe kółko.

page6

Gdy dojdziemy do momentu, w którym spotykamy ponownie nasze małe kółeczko, wkładamy do niego jedną część szczypiec(sam czubek), natomiast drugą częścią dociskamy kawałek drutu, który właśnie formujemy. Dzięki temu literka ,,O” będzie stworzona z podwójnie zawiniętego drucika, lecz będzie on do siebie przylegał na tyle, że nie będzie to widoczne. A co więcej, takie podwójne formowanie zapobiega w przyszłości odginania się, czy odkształcania drutu. Gwarantuję, że prawidłowo wykonana bransoletka nie zmieni swojego kształtu przy noszeniu i użytkowaniu.
Teraz pora na literkę ,,l”.

page7

Okrągłymi szczypcami chwytamy końcówkę literki ,,O” tak jak na zdjęciu. Drugą ręką delikatnie zaginamy drucik na końcówce szczypiec, by stworzyć podstawę ,,l”.
page8

page9

Teraz przydadzą się płaskie szczypce. Prosty drucik, jak na obrazku, chwytamy mniej więcej na wysokości literki ,,O”, lub trochę niżej (wedle uznania).
page10
Cały czas trzymając drucik naszymi płaskimi szczypcami, zaginamy go do tyłu napisu. Stworzymy małą pętelkę, którą zaraz wyprostujemy. Według uznania możemy oczywiście zostawić to tak, jak jest.
Ja używając płaskich szczypiec delikatnie nacisnęłam na ,,l”, by nie odstawało tak mocno.
page11

Następnie znów wracamy do płaskich szczypiec. Chwytając podstawę ,,l” po obu stronach, wyginamy drucik delikatnie do góry. Będzie nam to potrzebne do stworzenia małego ,,a”.

page12

Kolejno, dopiero wygięty przez nas kawałek drucika, chwytamy po obu stronach, nieznacznie grubszą częścią szczypiec. Ręką naginamy drucik tworząc lekko okrągłą górę literki. Gdy już ją mamy, przesuwamy szczypce, i ponownie mniej więcej na 1/3 grubości owijamy drucik dookoła. Gdy dochodzimy już do podstawy, zawijamy drut z tyłu napisu, tworząc podwójnie zawinięte ,,a”.

page13

Widać to przede wszystkim na powyższych zdjęciach.

page14

Następnie, gdy dochodzimy już do końcówki małego ,,a”, zaginamy jego ,,ogonek” na okrągłej końcówce szczypiec. Można już odciąć pozostałą część drutu. Ale zostawcie miejsce na ostatnią pętelkę.

page15

Ostatnią pętelkę tworzymy tak samo jak tą na początku, delikatnie okręcając drut dookoła końcówki szczypiec. Dzięki temu możemy zaczepić o to sznurek, tak jak na pierwszym zdjęciu w tym znalezisku. Imię ,,Ola” jest już gotowe! :-)

Dla przykładu inne stworzone przeze mnie imiona tym sposobem:
Mally-braz

mart

DSC_0076

DSC_0053

czarny.wosk

Trzymajcie się i zapraszam do próbowania i majsterkowania :)
Magda

Ocena: 4.55/5 (głosów: 71)

Podobne posty

23 komentarzy do “Bransoletki z dowolnym napisem lub imionami

Odpowiedz

anuluj

Nie przegap nowych projektów!

Zapisując się na nasz Newsletter będziesz miał pewność, że nie przegapisz żadnego nowego projektu opublikowanego w Majsterkowie!

Od teraz nie przegapisz żadnego projektu!

Masz uwagi?