Czym czyścić kabinę prysznicową?

Czym czyścić kabinę prysznicową?

W każdej łazience ma być zachowana nienaganna czystość, wręcz sterylność. To właśnie w tym pomieszczeniu realizujemy podstawowe czynności fizjologiczne oraz higieniczne. Łazienka spełnia też coraz częściej funkcję domowego SPA, w którym odbywają się rozmaite zabiegi pielęgnacyjne całego ciała. Podstawowym wyposażeniem takiego wnętrza jest kabina prysznicowa. Jak ją myć, aby zachować czystość i porządek? Głównym problemem jest osadzający się kamień oraz smugi po kroplach wody na drzwiach. Poznaj najlepsze sposoby.

Po co myć kabinę prysznicową?

Wydaje ci się, że czyszczenie kabiny prysznicowej jest zbędne, bo przecież korzystasz z niej każdego dnia i zawsze spłukujesz ją wodą? Ponadto, w prysznicu nie widać brudu? Takie myślenie jest błędne. To miejsce, w którym mnożą się bakterie, a działanie wody może szybko wywołać obecność niekorzystnych grzybów. Właśnie dlatego mycie prysznica jest niezbędne i należy to robić regularnie, przynajmniej dwa razy w tygodniu. 

Jak dbać o kabinę prysznicową?

Najlepiej po każdym prysznicu wycierać kabinę do sucha, aby zapobiegać negatywnemu działaniu pozostawionej wody. Przyda się miękka ściereczka z mikrofibry i specjalna ściągaczka do szyb drzwi prysznicowych. Świetnym zabiegiem jest również montaż drzwi ze specjalną powłoką hydrofobową, która zapobiega pozostawaniu kropli wody na szkle. Znajdziesz takie bez problemu w sklepie online z szerokim asortymentem wyposażenia łazienek Wanna czy Kabina. Warto mieć na uwadze, że zastosowanie takiej powłoki pozwoli zachować również estetykę całej łazienki. 

Środki do czyszczenia kabiny prysznicowej 

Najlepiej stosować dedykowane preparaty do mycia łazienek i kabin prysznicowych. Warto wybierać te bez chemicznego składu. Pamiętaj, że prysznic to najczęściej przestrzeń zamknięta, a użycie w niej chemikaliów i później ich wdychanie może doprowadzić do Twoich problemów zdrowotnych. 

Doskonałym pomysłem jest wykorzystanie domowych sposobów na mycie kabiny prysznicowej. W tym celu warto przygotować roztwór z wody i octu albo wody i kwasku cytrynowego. Takie mieszanki świetnie radzą sobie ze smugami po twardej wodzie, rozpuszczają kamień i resztki mydła. Ogromną zaletą jest również to, że domowe sposoby są naturalne, nie zawierają chemii. Dzięki temu masz pewność, że nie zniszczą płytek ani baterii prysznicowej. Użycie złych detergentów może przyczynić się na przykład do ich zmatowienia czy odbarwienia. 

Kolejny doskonały sposób, to czyszczenie prysznica wodą z sodą oczyszczoną. Taką metodę najlepiej wykorzystywać w celu usunięcia powstałej pleśni, kamienia i grzyba. Grzyb zostanie też usunięty wodą utlenioną. 

Odpowiednie mycie kabiny prysznicowej zapewni nie tylko optymalną higienę w przestrzeni łazienkowej, ale również wieloletnią żywotność prysznica i wszystkich akcesoriów, jakie się w nim znajdują.

Ocena: 0/5 (głosów: 0)

Podobne posty

Masz uwagi?