Dekoracja okienna – kalendarz adwentowy

Dekoracja okienna – kalendarz adwentowy

INFORMACJA: Poniższy post nie wydostał się z Poczekalni :(

Zrób wyjątkową dekorację okienną! To bardzo prosty projekt “zrób to sam” i doskonały sposób na wspólną, rodzinną zabawę z dziećmi. Nasz pomysł można zastosować do wykonania kalendarza adwentowego, okiennego albumu ze zdjęciami lub po prostu rodzinnej tablicy informacyjnej. 

Lista potrzebnych materiałów:

  • Kolorowe arkusze brystolu
  • Sznurek
  • Samoprzylepne haczyki
  • Klipsy do papieru
  • Klej, ołówek, nożyczki
  • Dalmierz, np. Bosch Zamo, lub metrówka.

Do dzieła!

Zmierz szerokość okna, na którym będzie Twoja dekoracja i potnij sznurek na odpowiednio długie kawałki. Możesz zrobić to “na oko”, metrówką lub dalmierzem. Dalmierze to nowoczesne urządzenia pomiarowe gwarantujące precyzję i wygodę pomiarów. Idealny do tej pracy będzie dalmierz Bosch Zamo.

Pamiętaj, żeby po zmierzeniu okna, założyć więcej sznurka, np. dodatkowe 10 cm z każdej strony – na obu końcach zrobimy pętelki, do zaczepienia sznurka. Wytnij potrzebne odcinki sznurka i zrób pętelki na końcach. Po obu stronach okna zamocuj samoprzylepne haczyki i zawieś na nich sznurki. Masz już „ramę” swojej dekoracji, teraz będziemy ją wypełniać „treścią”. To doskonała okazja do wspólnej zabawy dla całej rodziny!

Na sznurkach możesz po prostu przyczepić samodzielnie zrobione obrazki, np. namalowane przez Twoje pociechy kartki kalendarza adwentowego, malunki czy zdjęcia. Możecie też narysować
i powycinać szablony domku – płaskie lub trójwymiarowe. Jeśli zrobisz je trójwymiarowo, w środku będzie można ukryć drobne niespodzianki czy prezenty na każdy dzień. Jeśli masz dzieci, z pewnością będą zachwycone, jeśli do poszczególnych “domków” włożysz drobne słodycze czy inne niespodzianki, np. sentencje czy życzenia na każdy dzień. Możesz dodatkowo ozdobić domki wstążkami, kokardami, naklejkami, brokatem. Jeśli Twój projekt jest kalendarzem, możesz na każdym domku umieścić numer dnia.

Domki przymocuj do sznurków klipsami do papieru. Dzięki temu Twoje maluchy będą mogły co rano zdjąć jeden domek, zobaczyć, jaką niespodziankę kryje i odwiesić
z powrotem. W nowym roku możesz zamienić okienny kalendarz na tablicę informacyjną dla Twojej rodziny lub poprzyczepiać noworoczne postanowienia. Miłej zabawy!

Źródło: Bosch

INFORMACJA: Poniższy post nie wydostał się z Poczekalni :(

Ocena: 1/5 (głosów: 1)

Podobne posty

Odpowiedz

anuluj

Nie przegap nowych projektów!

Zapisując się na nasz Newsletter będziesz miał pewność, że nie przegapisz żadnego nowego projektu opublikowanego w Majsterkowie!

Od teraz nie przegapisz żadnego projektu!

Masz uwagi?