Domowe chłodzenie rutera (by BiałyJeleń)

Domowe chłodzenie rutera (by BiałyJeleń)

INFORMACJA: Poniższy post nie wydostał się z Poczekalni :(

Witam jako iż jest to mój pierwszy poradnik na Majsterkowo to proszę o wyrozumiałość.

Krótki wstęp:

Ostatnim razem stałem się posiadaczem rutera Livebox 2.0 od Orange. Miałem problem tego typu iż ruter samoistnie restartował się, przeczytałem w internecie iż najprawdopodobniej jest to wina dużej temperatury w całym ruterze. Postanowiłem zrobić coś z tym i zrobiłem ten poradnik. Poradnik ten jest bardzo łatwy i gwarantuje że zrobisz go w 5  minut.

Potrzebne rzeczy:

-Wiatraczek komputerowy

w

-Kabel usb z zakończony kablami

USB

-Kostka elektryczna

kos

 

Krok #1

Podczepiamy nasz kabel USB do kostki elektrycznej.

p

 

Krok #2

Następnie podpinamy nasz wiatraczek do kostki której wcześniej podpięliśmy kabel USB. (Ważne jest odizolowanie kabli np.taśmą czy umieszczenie w puszkę plastikową)

ś

 

Krok#3

Pozostało tylko podłączyć do rutera z boku i umieścić w odpowiednim miejscu wiatraczek. (Ja umieściłem to tak jak na zd. poniżej)

1234

 

PS. Mam nadzieję że pomogłem, warto dodać iż wiatraczek pobiera bardzo mało prądu.

Dziękuję za uwagę i Pozdrawiam

BiałyJeleń

INFORMACJA: Poniższy post nie wydostał się z Poczekalni :(

Ocena: 1/5 (głosów: 1)

Podobne posty

7 komentarzy do “Domowe chłodzenie rutera (by BiałyJeleń)

  • Taki wiatraczek lepiej by było podłączyć gdzieś w bebechach routera, ale czegoś takiego może jego zasilacz nie wytrzymać(nie wiem ile prądu ciągnie router więc nie mam pewności). A poza tym podłączanie wiatraczka 12v pod 5v to będzie się lipnie kręcił. Inna sprawa że podłączając cokolwiek pod USB lepiej dać bezpiecznik 0,5A, tak dla pewności że nie zjara portu.

    Odpowiedz
    • Bez przesady z tym bezpieczeństwem… Port USB jest zabezpieczony od zwarcia w linii zasilania. Te 500 mA przy 5 woltach… trochę sporo…
      Zgodzę, się jednak z tym, że wentylator 12 woltowy zasilany z portu USB to kiepski pomysł… Zakłócenia jakie może wytwarzać pracujący silnik, mogą być zabójcze dla portu USB. Co prawda w wentylatorach tego typu są silniki bezkomutatorowe, ale zawsze to silnik.
      P.S. Wentylatory z komputerów maja przeważnie podane parametry zasilania: 12V 0,1A. 100mA dla portu USB…. trochę dużo…

      Odpowiedz
  • Wszyscy narzekają, tak po polskiemu a przecież liczy się też fajny pomysł a nie tylko prostota wykonania. Może ktoś coś rozbuduje a jako podstawę swojej robótki majsterskiej weźmie to co zaprezentował kolega wyżej…

    Odpowiedz

Odpowiedz

anuluj

Masz uwagi?