Projekt zajął II miejsce w konkursie w dziale Druk 3D Drukowany kierunkowskaz do motocykla

Drukowany kierunkowskaz do motocykla

Hej. Dzisiaj zmiksujemy druk 3D i motoryzację :P

Słowem wstępu.

Mój motocykl posiada wystające kierunkowskazy, które przy każdej nadarzającej się okazji zahaczają się o wszystko i łamią. Ten typ tak ma. Tak samo stało się również ostatnio. Sam kierunkowskaz jest tani i dość łatwo dostępny, więc od razu zamówiłem następny. Mając jednak w ręku taki złamany egzemplarz nie był bym sobą gdybym nie złapał w dłoń suwmiarki i nie narysował go w ramach ćwiczeń i z czystej ciekawości. :P. Zamierzam na nim przetestować, coś, co leży w piwnicy i się kurzy a mianowicie chrom w sprayu.

U mnie od pomysłu do przemysłu nie daleko , tak więc po godzinie rysowania i następnych dwóch siedzenia przy drukarce i gapienia się jak powstają kolejne warstwy otrzymałem pierwszy prototyp. Wydruk postanowiłem wykonać z przezroczystego PLA, właściwie tylko po to aby sprawdzić materiał. Grubość warstwy 0.2, podpory były niezbędne, ale łatwe do usunięcia i nie pozostawiły po sobie śladów.

Oto wynikowy wydruk. Wszystko pasuje jak ulał. Należy wspomnieć, że wkład z pomarańczową szybką i odbłyśnikiem wstawiłem ze złamanego egzemplarza nie tylko ze względów lenistwa. Otóż takie szybki muszą posiadać certyfikat dopuszczenia do użycia w pojazdach w europie. Wydrukowany mógłby sprawić problem przy przeglądzie lub kontroli. 

Nie jest to idealna kopia, delikatnie zmodyfikowałem podstawę. Po pierwsze aby była mocniejsza i tak łatwo się nie łamała, a po drugie ułatwia to wydruk.

 

A tak kierunkowskaz przedstawia się pod światło. W sumie to może ciekawie wyglądać w nocy :P

 

Tutaj próba użycia chromu w sprayu. Powierzchnia nie była jakoś specjalnie przygotowana, nie wygładzana. Pryśnięta jedynie podkładem. Efekt nie powala na kolana, ale być może należy taki element wypolerować aby uzyskać imitację chromu. Ja tego nie robiłem, bo było jeszcze mokre. Lepiej wygląda na imadle :P

 

A tutaj przymiarka do motocykla. Nie wygląda może olśniewająco w takiej formie, ale nic nie stoi na przeszkodzie wydrukować lub pomalować go na przykład na czarno. 

 

 

Teraz gdy złamię kolejny kierunkowskaz to nie będę już musiał czekać aż przyjdzie paczka, tylko pyk,cyk i zamiana i jestem gotowy dalej śmigać. Ilość kopii nieograniczona. Jeśli mnie kiedyś najdzie ochota na tuning to mam już rysunek, więc zmiana kształtu czy koloru to żaden problem.  :P

LWG!

Ocena: 5/5 (głosów: 7)

Podobne posty

7 komentarzy do “Drukowany kierunkowskaz do motocykla

Odpowiedz

anuluj

Nie przegap nowych projektów!

Zapisując się na nasz Newsletter będziesz miał pewność, że nie przegapisz żadnego nowego projektu opublikowanego w Majsterkowie!

Od teraz nie przegapisz żadnego projektu!

Masz uwagi?