Jak udekorować ściany w swoim mieszkaniu?

Jak udekorować ściany w swoim mieszkaniu?

Kiedy wprowadzamy się do nowego lub świeżo wyremontowanego mieszkania, zastanawiamy się nad tym czy te nowe ściany zostawić puste czy jednak je czymś ozdabiać? Ale wyobraźmy sobie gładkie ściany w całym domu.

Czy jednak czegoś nie by nam nie brakowało? Możliwości na ozdobienie wnętrza jest wiele – od farb i tynków strukturalnych, imitacji cegieł, betonu lub drewna, po tapety, fototapety a nawet naklejki. Ozdobą może być nawet farba w dominującym lub kontrastującym kolorze na jednej ze ścian w pomieszczeniu.

Ściany z efektem

Idealnym pomysłem na ozdobienie jednej lub wszystkich ścian może być położenie struktury. Są to specjalne farby lub tynki, o różnych kolorach i wykończeniach. Jest to dosyć łatwy i tani sposób na ozdobienie ścian. Farbę strukturalną położy nawet mało wprawiony majsterkowicz.

Imitacje drewna, cegieł, betonu

Na rynku dostępnych jest wiele ozdobnych paneli na ścianę o przeróżnych wzorach. Bardzo popularne są w ostatnich latach beton oraz cegły – idealne do stworzenia wnętrz nowoczesnych, industrialnych. Do wyboru mamy także ponadczasowe drewno, zarówno w dużych panelach, jak i w ozdobach typu lamele. W moim salonie rok temu zamontowaliśmy na jednej ścianie panele drewniane, które oprócz wizualnego ocieplenia wnętrza, dodają efekt akustyczny, ponieważ udało nam się trochę zmniejszyć pogłos oraz odgłosy zza ściany. 

Tapety, fototapety, naklejki

Kiedy myślimy tapety i pamiętamy wnętrza z lat 90, na myśl przychodzą nam wzorzyste, ciężkie tapety. A gdy pomyślimy o fototapecie, widzimy górski widoczek lub ciepłą plażę na jednej ze ścian w salonie z tamtych lat. Współczesne tapety nie mają nic wspólnego z tamtym wspomnieniem. Sklepy oferują nam tak duży wachlarz możliwości jeżeli chodzi o tapety, zarówno pod kątem materiału, jak również wzorów, że możemy kupić tapetę jaką tylko sobie wymarzymy. Inny jest też sposób wykorzystania. Zdecydowanie częściej widzimy teraz jedną lub dwie ściany ozdobione tapetą, niż całe pomieszczenie od góry do dołu wytapetowane jednym wzorem. Choć i takie rozwiązanie może wyglądać dobrze, kiedy tapeta ma delikatny, nieprzytłaczający wzór. 

Galeria zdjęć/obrazków

To tylko pomysły na bazę ściany, ponieważ każda z nich, czy drewniana, czy z cegły, czy pomalowana, bez ozdób może okazać się pusta i nijaka. Jak więc dodać jej jeszcze więcej charakteru? Na przykład tworząc galerię zdjęć. 

Własne zdjęcia tworzą pewną magiczną atmosferę w domu. Eksponując rodzinne fotografie pokazujesz Twoim gościom swój kawałek świata. Zdjęcia z najbliższymi lub upamiętniające najważniejsze momenty w życiu lub najwspanialsze podróże, zawsze cieszą oko i wywołują miłe wspomnienia. 

Kiedy jednak chcesz zostawić ten świat wspomnień tylko dla siebie, idealnym rozwiązaniem będą plakaty, których duży wybór znajdziesz na pixers.pl/plakaty. Ilość dostępnych wzorów jest ogromna. Możemy zarówno ocieplić wnętrze, a także nadać mu charakteru nowoczesną grafiką, w  zależności od tego, jaki efekt chcemy uzyskać. Plusem plakatów jest także to, że gdy obraz nam się znudzi, możemy powiesić do go w innym pomieszczeniu, lub wymienić sam plakat, wkładając nowy, np. śnieżny krajobraz na okres zimowy.

Sposobów na ozdobienie ścian jest naprawdę wiele, a ogranicza nas tylko nasza wyobraźnia. Nie bójmy się próbować i twórzmy nasze wnętrza tak, aby były nasze – wyjątkowe i niepowtarzalne. 

Ocena: 0/5 (głosów: 0)

Podobne posty

Masz uwagi?