Jak urządzić łazienkę z prysznicem?

Jak urządzić łazienkę z prysznicem?

Łazienka z prysznicem to aranżacja, która może być nie tylko funkcjonalna, ale również nowoczesna. W jaki sposób ją zatem urządzić? Jakie akcesoria warto kupić? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdują się w niniejszym artykule.

Łazienka z prysznicem – jak zaaranżować to wnętrze?

Jak wspomniano we wstępie łazienka z prysznicem to wnętrze, które nie musi być tylko funkcjonalne, ponieważ może być również piękne i nowoczesne. W związku z tym prysznic to rozwiązanie, które znajduje zastosowanie zarówno w niewielkich łazienkach w mieszkaniach w bloku, jak i znacznie większych pomieszczeniach w domach, czy apartamentach. Jak zatem je zaaranżować takie wnętrze? Otóż, możliwości jest naprawdę sporo, a wiele w tym przypadku zależy nie tylko od metrażu danego pomieszczenia, ale również jego usytuowania względem stron świata, czy obecności okna. W przypadku małych łazienek doskonale sprawdzi się bowiem kabina prysznicowa z niskim brodzikiem bądź odpływem liniowym, którą umieszcza się w rogu pomieszczenia. Przykładem może być kabina Mexen Pretoria, która jest dostępna w różnych wymiarach, a co za tym idzie można ją dopasować do konkretnego pomieszczenia oraz własnych potrzeb. W przypadku większych metrażowo łazienek pokusić można się o znacznie większy prysznic, co niewątpliwie przekłada się zarówno na komfort korzystania z niego, jak i charakter całej aranżacji. Umożliwia to wykorzystanie ścianki prysznicowej, którą można umieścić nie tylko pomiędzy dwoma ścianami, ale również równolegle do jednej ze ścian (z wykorzystaniem wspornika). Przykładem mogą być ścianki prysznicowe Mexen Kioto, które są dostępne na www.mexen.pl. Podobnie jak tradycyjne kabiny również ścianki prysznicowe dostępne są w wielu różnych rozmiarach, będąc tym samym nie tylko niezwykle praktycznymi, ale również estetycznymi.

Baterie prysznicowe – atrakcyjny wygląd i funkcjonalność

Istotnym elementem aranżacji każdej łazienki z prysznicem są niewątpliwie odpowiednio dobrane baterie. W związku z tym wybierając je należy zwrócić uwagę nie tylko na funkcjonalność danego modelu, ale również jego wygląd, który powinien pasować do stylu urządzanego wnętrza. W ofercie Mexen dostępne są zatem różne modele baterii prysznicowych, które różnią się nie tylko kształtem, czy wymiarami, ale także kolorystyką. Kupić można bowiem zarówno baterie chromowane, jak i białe, czarne, czy nawet złote. Wybierając je warto jednak pamiętać o wspomnianej wcześniej funkcjonalności, ponieważ bateria prysznicowa to urządzenie, które jest używane codziennie. W związku z tym musi posiadać nie tylko odpowiednią jakość, ale odpowiadać również indywidualnym potrzebom i preferencjom użytkowników. Dlatego też w ofercie Mexen dostępne są zarówno tradycyjne modele baterii prysznicowych, których przykładem może być seria Sabre, jak i nowoczesne rozwiązania wchodzące w skład serii Mexen Cube. Te drugie to baterie termostatyczne, a co za tym idzie rozwiązania umożliwiające ustawienie dokładnej temperatury wody w trakcie kąpieli. Przekłada się to zarówno na komfort, jak i bezpieczeństwo korzystania z prysznica. Co więcej, wybrać można również baterie prysznicowe z deszczownicą, dzięki której kąpiel będzie naprawdę przyjemna i szybka.

Przydatne akcesoria do łazienki z prysznicem

Chcąc zaaranżować łazienkę z prysznicem należy wybrać nie tylko odpowiedni model kabiny, czy baterii, ale również różnego rodzaju akcesoria. Wpłyną one na funkcjonalność pomieszczenia, a dzięki odpowiedniemu doborowi mogą stanowić również atrakcyjny dodatek do wnętrza. Przykładem mogą być w tym przypadku między innymi półki, które umożliwią przechowywanie kosmetyków używanych w trakcie kąpieli. Przy ich doborze warto zatem wziąć pod uwagę nie tylko wygląd, ale również rozmiary, czy sposób mocowania. Poza tym w ofercie Mexen znaleźć można także pasujące wieszaki na ręczniki, bez których trudno wyobrazić sobie łazienkę. Co poza tym może być potrzebne? Wiele osób decyduje się również na montaż uchwytów ułatwiających wychodzenie z brodzika, a w przypadku rezygnacji z niego należy wybrać odpowiedni odpływ liniowy. Tego typu produkty również znajdują się w ofercie Mexen, w której znaleźć można również osprzęt do pryszniców, czyli m.in. słuchawki, węże, czy różnego rodzaju uchwyty.

Łazienka z prysznicem – zalety

Łazienka z prysznicem to popularne rozwiązanie, co jest efektem jego licznych zalet. Wymienić wśród nich należy między innymi:

  • oszczędność miejsca, dzięki czemu prysznic sprawdza się w naprawdę małych pomieszczeniach, np. łazience w mieszkaniu w bloku;
  • uniwersalność, ponieważ prysznic to rozwiązanie, które sprawdzi się zarówno w małym, jak i dużym wnętrzu;
  • wygodę, ponieważ kąpiel pod prysznicem jest nie tylko przyjemna, ale może być również szybka;
  • oszczędność wody, ponieważ umiejętne branie prysznica zużywa jest znacznie mniej niż kąpiel w wannie;
  • możliwość zaaranżowania wnętrza na różne sposoby, ponieważ obecnie prysznic to nie tylko kabina i brodzik, ale również ścianka prysznicowa z odpływem liniowym, co jest nie tylko wygodne, ale również atrakcyjne wizualnie;
  • łatwość korzystania przez osoby starsze, które wraz z wiekiem mogą mieć coraz większe problemy z wejściem (wyjściem) do wanny.

Podsumowując należy stwierdzić, że chcąc urządzić łazienkę z prysznicem istnieje wiele różnych opcji aranżacji wnętrza. Bardzo ważną kwestię pełni w tym przypadku wybór konkretnych rozwiązań, czyli urządzeń takich, jak kabina, brodzik, bateria prysznicowa, czy różnego rodzaju akcesoria. Kupując je warto zwrócić uwagę nie tylko na wygląd, ale również jakość, w związku z czym dobrym rozwiązaniem może być wybór produktów renomowanych marek, których przykładem może być firma Mexen.

Ocena: 0/5 (głosów: 0)

Podobne posty

Masz uwagi?