Łóżko kontynentalne – kiedy na nie postawić?

Łóżko kontynentalne – kiedy na nie postawić?

Łóżko kontynentalne każdy z nas doskonale zna z pięknych pokoi hotelowych. Prawda jest jednak taka, że rozwiązani to z roku na rok staje się coraz popularniejsze, dlatego obecnie nierzadko spotykamy je także w domowych sypialniach. Nikogo nie powinno to dziwić, gdyż połączenie wygody ze stylowym wykończeniem mebla to właśnie to, czego szukamy w takich produktach. Nie jest jednak tajemnicą, że łóżko kontynentalne nie wpasuje się w każdą możliwą przestrzeń. Co warto wiedzieć na ten temat?

Wygoda łóżka, czyli najważniejszy aspekt!

Na rynku można się spotkać z coraz większą ilością łóżek kontynentalnych. W czasie wybierania swojego wymarzonego mebla warto zwrócić uwagę na wysokość łóżka oraz same materace, które odpowiedzialne są za kreowanie konstrukcji mebla. Najczęściej jest tak, że rosnąca ilość warstw sprężynujących idzie w parze z wygodą. Na tym nie koniec, bardzo dobrym rozwiązaniem jest także postawienie na trzecią warstwę w formie nakładki na materac. Do wyboru będziesz miał delikatny lub też nieco twardszy topper.

Czy łóżka kontynentalne można stosować wyłącznie w sporych sypialniach?

Łóżko kontynentalne to dość spory mebel, który pozornie sprawdzić się może wyłącznie w przestronnych sypialniach. Warto jednak zaznaczyć, że rozwiązanie to charakteryzuje się brakiem ram dookoła materaca, gdyż element ten zawarty jest na pod nim. Dzięki temu możliwe jest zaoszczędzenie kilkanaście centymetrów przestrzeni. Nie bez znaczenia jest także wezgłowie, które może nieco wystawać poza bryłę samego mebla.

Do jakiego stylu pasuje łóżko kontynentalne?

Styl aranżacyjny, w jakim urządzimy naszą sypialnię, jest zależny wyłącznie od naszych prywatnych preferencji. W przeciwieństwie do łóżek tapicerowanych czy drewnianych, łóżko tapicerowane nie sprawdzi się jednak w każdym wnętrzu. Będzie ono strzałem w dziesiątkę, w takich wnętrzach jak styl glamour, Hampton czy styl angielski. Jeśli zdecydowałeś się pójść w innym kierunku, to warto odpuścić sobie prezentowane łóżko kontynentalne.

Ocena: 0/5 (głosów: 0)

Podobne posty

Masz uwagi?