Jak zrobić wieszak (stojak) do słuchawek?

Jak zrobić wieszak (stojak) do słuchawek?

Każdy majsterkowicz potrzebuje od czasu do czasu chwili relaksu przy dobrej muzyce. Jednak jak na prawdziwego majsterkowicza przystało, fajnie by było mieć wokół siebie kilka akcesoriów, które może niekoniecznie zastąpią nam sprzęt grający, ale pomogą nam chociażby o niego lepiej dbać. Dzisiaj chciałbym Wam pokazać, jak niewielkim kosztem i bardzo małym nakładem pracy można zrobić ładny i solidny wieszak do słuchawek, które dotychczas walały się po biurku i zajmowały cenne miejsce.

Całkowity koszt wykonania ładnego, drewnianego wieszaka na słuchawki powinien się zmieścić w 10zł, a czas wykonania nie powinien przekroczyć 20 minut :)

Do wykonania wieszaka będzie nam potrzebny taki oto wspornik do półek, który można kupić chyba w każdym sklepie z materiałami do wykończenia wnętrz (ja ten kupiłem w Castoramie za niecałe 10zł, ale widziałem je też dzisiaj w Bricomarche):

Jak zrobić wieszak (stojak) do słuchawek? #1

Te wsporniki występują w dwóch wersjach – wąskiej (2cm) i szerokiej (4cm). Kiedyś miałem już zrobiony taki wieszak z wąskiego wspornika, ale teraz zdecydowałem się na zakup tego szerokiego (większą powierzchnią podpiera słuchawki). Wsporniki są też w różnych rozmiarach, ale na nie nie patrzcie i weźcie najmniejszy (najkrótszy), jaki jest.

Nawet te najkrótsze wsporniki są dla nas za duże, dlatego na początku obetniemy z obu stron po około 6cm:

Jak zrobić wieszak (stojak) do słuchawek? #2

Jak zrobić wieszak (stojak) do słuchawek? #3

Odcinając te 6cm pozbyliśmy się jednego otworu montażowego, musimy więc zrobić sobie nowy, żeby wieszak trzymał się stabilnie na ścianie :) Tutaj dużej filozofii nie ma – najpierw robimy przelotowy otwór Ø4, a następnie wiertłem Ø10 nawiercamy lekko wgłębienie, w którym schowa się łepek śrubki:

Jak zrobić wieszak (stojak) do słuchawek? #4

Teraz trzeba by popracować trochę pilnikiem i zaokrąglić lekko górną część wieszaka (tą, na której będą się opierać słuchawki):

Jak zrobić wieszak (stojak) do słuchawek? #5

Jak zrobić wieszak (stojak) do słuchawek? #6

Na koniec wystarczy jeszcze tylko przetrzeć wszystko papierem ściernym (wystarczy papier o ziarnistości 150). Ważne, żeby pozbyć się wszystkich ostrych krawędzi, wystających drzazg, itp. Po prostu możliwie dokładnie wygładzamy cały wieszak :)

Efekt końcowy prezentuje się następująco:

Jak zrobić wieszak (stojak) do słuchawek? #7

Wieszaczek można by jeszcze ewentualnie polakierować, ale ja osobiście zdecydowanie wolę wygląd naturalnego drewna, dlatego to sobie odpuściłem. Oczywiście każdy może sobie wieszak polakierować, zabejcować, czy nawet pomalować na dowolny kolor. Wszystko jest kwestią gustu, dlatego zostawiam Wam wolną rękę :)

I na koniec jeszcze jedno zdjęcie mojego wieszaczka razem z założonymi nań słuchawkami:

Jak zrobić wieszak (stojak) do słuchawek? #8

A może masz jakiś lepszy pomysł na tani i zarazem ładny i solidny wieszak na słuchawki?

Ocena: 4.1/5 (głosów: 21)

Podobne posty

45 komentarzy do “Jak zrobić wieszak (stojak) do słuchawek?

Odpowiedz

anuluj

Nie przegap nowych projektów!

Zapisując się na nasz Newsletter będziesz miał pewność, że nie przegapisz żadnego nowego projektu opublikowanego w Majsterkowie!

Od teraz nie przegapisz żadnego projektu!

Masz uwagi?