Klonowy wieszak na klucze

Klonowy wieszak na klucze

Od dawna denerwowały mnie klucze, które nie miały swojego miejsca. Ciągłe poszukiwania zaginionego klucza to codzienność. Chciałem temu zaradzić, lecz nie miałem takiej tego okazji. Nadszedł czas ferii, czyli masa wolnego czasu. W piwnicy miałem rozpołowiony pieniek klonu- pieniek przeznaczony na opał. Odłożyłem go na bok i zacząłem myśleć co z niego zrobić. Z jednej strony ogranicza mnie brak podstawowych narzędzi jak dłuta strugi czy wkrętarka, a z drugiej niewielkie doświadczenie, które ciągle zdobywam. Mimo wszystkiego zdałem się na odwagę i postanowiłem wykonać wieszak na klucze.

Stan pieńka bez obróbki                                                                             

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W pierwszej kolejności odciąłem część drewna przy pomocy siekiery. Pozornie prosta rzecz, jednak trochę się musiałem namęczyć.

Gdy drewno pękło i ujawniło piękne słoje, postanowiłem całość przeszlifować papierem ściernym. Po uzyskaniu gładkiej powierzchni obydwu podstaw, usunąłem zbędne drzazgi i przeszlifowałem cały pieniek papierem ściernym 80, a następnie 150. 

Przyszła pora na lakierowanie. Wybrałem lakier o wysokim połysku i szybkim czasie schnięcia. 

 

Dodatkowo dociąłem ozdobne plastry drewna z dębu. 

   

    

 Zwieńczeniem pracy było wywiercenie otworów w drewnie i wkręcenie haczyków.

EFEKT KOŃCOWY

Myślę, że całość wyszła całkiem nieźle i wieszak wygląda dosyć elegancko. Dodam na koniec, że nie jestem weteranem lecz czternastoletnim żółtodziobem :D.

 

Ocena: 4.55/5 (głosów: 11)

Podobne posty

10 komentarzy do “Klonowy wieszak na klucze

Odpowiedz

anuluj

Masz uwagi?