Kompresor z agregatu lodówkowego

INFORMACJA: Poniższy post nie wydostał się z Poczekalni :(

 

Witam mam na imię Sławek i jest to mój pierwszy krok tutaj.

Obserwuję portal już od jakiegoś czasu i postanowiłem podzielić się swoim „wynalazkiem”.
Z uwagi na to, że posiadałem w swojej piwnicy pewne rzeczy ( nazwę je pneumatycznymi) któregoś dnia zacząłem konstruować kompresor z agregatu lodówkowego, nie posiadam co prawda zdjęć z etapów montażu ale posiadam zdjęcie końcowe,
Pokrótce opiszę co i jak zmontowałem.

No więc całość zrobiłem na ramie z profilu 30x30x3.
Do owej ramy dołożyłem kółka do lepszego transportu z miejsca na miejsce nie lekkiego kompresora, plus w przedniej części od spodu zamontowałem nóżkę „stopkę” by wszystko było w poziomie podczas pracy.
Na ramę zamontowałem „podwozie” z płyty meblowej pomalowanej od spodu celem zabezpieczenia, na płycie montowałem po kolei agregat z lady sklepowej, kondensator w obudowie do rozruchu agregatu (niewidoczny na zdjęciach), butle na powietrze prawdopodobnie z hydraulicznego zbiornika wyrównawczego, włącznik zasilania, dodałem także zawór zwrotny, odstojnik wody, manometr na butle. Brakuje tylko wyłącznika ciśnieniowego który zamierzam założyć. dodałem także rączkę, filtr paliwa do oczyszczania pobieranego powietrza a butle zamontowałem łańcuchami rowerowymi naciągając je szpilką gwintowaną.

Kompresor daje ciśnienie 7,5 bar. Które nabija w około 30 sekund.
Agregat 220V.
Butla około 30 litrów.
Waga całości 32 kg.
ot takie coś mi wyszło :)

Pozdrawiam Sławek.

INFORMACJA: Poniższy post nie wydostał się z Poczekalni :(

Ocena: 3/5 (głosów: 1)

Podobne posty

3 komentarzy do “Kompresor z agregatu lodówkowego

  • Bardzo się ucieszyłem, jak zobaczyłem ten post, ale niestety – to nie jest poradnik, a ogólny pomysł na. Albo opis wykonanego projektu.
    Nawet jeżeli brakuje Ci zdjęć z montażu, mógłbyś wykonać zdjęcia gotowych elementów i dokładnie opisać, co i jak jest montowane i jak to działa. Rzuć okiem na inne poradniki i porównaj dokładność opisów.

    //Admini – nie ogarniam, jak mam się zalogować O_o

    Odpowiedz
  • Koniecznie zamontuj wyłącznik ciśnieniowy, jest on niezbędny w kompresorach, jakie maksymalne ciśnienie wytrzyma butla? W jaki sposób uszczelniłeś wyjście z butli na manometr?

    Odpowiedz

Odpowiedz

anuluj

Masz uwagi?