Kompresor z butli po CNG

Kompresor z butli po CNG

INFORMACJA: Poniższy post nie wydostał się z Poczekalni :(

Witam wszystkich

Chciałbym się podzielić moim projektem który z pomocą wujka ujrzał światło dzienne. Jest to kompresor wykonany z butli CNG 80 litrów – koszt na złomie 100 zł. Silnik 1.5 kW, 1450 obr/min który miałem to wystarczyło tylko przemalować aby go trochę odświeżyć. Kompresor z dwutłokowy przeszedł kompletny przegląd. Wymiana i ręczne dorobienie wszystkich uszczelek, nowe śruby, miedziane podkładki, czarny lakier oraz nowy olej. Wszystko zostało osadzone na podstawie z kątowników. Dokupiony został reduktor ciśnienia oraz wyłącznik ciśnieniowy. Dla bezpieczeństwa zastosowałem osłonę  na koła pasowe, oczywiście  hand made :). Cała konstrukcja o kryptonimie DZIK ;)  dostała mobilności w postaci  czterech kółek w tym dwóch skrętnych. Zważywszy że kompresor trochę waży było to niezbędne. Wszystko zostało pomalowane farbą jasno szarą z pomocą wałka oraz pędzla.

osoby które brały udział w tym projekcie:1 2 3 5 4 9 8 6 7 10

Ja – główny założyciel projektu oraz konstruktor

wujek – główny spawacz

INFORMACJA: Poniższy post nie wydostał się z Poczekalni :(

Ocena: 1/5 (głosów: 1)

Podobne posty

Jeden komentarz

  • Projekt fajny, ale tylko się nim pochwaliłeś zamiast opisać po kolei jak zrobiłeś, tak by osoba nieznająca się na tym potrafiła to zrobić. Wydaje mi się, że to jedyny powód dlaczego Twój post nie wyszedł z poczekalni.
    Pozdrawiam

    Odpowiedz

Odpowiedz

anuluj

Nie przegap nowych projektów!

Zapisując się na nasz Newsletter będziesz miał pewność, że nie przegapisz żadnego nowego projektu opublikowanego w Majsterkowie!

Od teraz nie przegapisz żadnego projektu!

Masz uwagi?