Kosmiczna podstawka pod telefon.

Kosmiczna podstawka pod telefon.

INFORMACJA: Poniższy post nie wydostał się z Poczekalni :(

Witajcie,

Nośniki optyczne odchodzą powoli do lamusa. Ja jednak w domu mam wiele płyt CD, których sam w sumie nie wiem czemu jeszcze nie wyrzuciłem.

1Gdy pojawił się na Majsterkowie konkurs to od razu do głowy przyszło mi, żeby wykorzystać płyty.

Projekt jest łatwy do wykonania, ale bardzo efektowny. Do wykonania potrzeba od 2 do 4 płyty CD, klej “kropelka” i klej na ciepło. Z narzędzie przyda się coś do przecięcia płyty. Ja użyłem miniszlifierki.

Pierwszy krok to sklejenie ze sobą 2 płyt, ja zrobiłem to ilustracjami do środka. Oczywiście można to zrobić dowolnie. Jeśli masz jakiś sentyment do płyt możesz zostawić nadruki na wierzchu.

2Kilka kropel kleju, docisnąć i przytrzymać ok 60 sek.

3Tak sklejone płyty trasujemy, trochę poniżej połowy.

4… i przecinamy

5Plastik przy wysokich obrotach nadtapia się i przykleja do ciętego elementu. Plus jest taki, że nie ma brudu podczas cięcia i nie ma odłamków niebezpiecznych dla oczu(okulary i tak warto mieć!). Krawędzie wyglądają nieciekawie zaraz po cięciu.

6Ale łatwo je obrobić, najpierw z grubsza odłamać większe kawałki, a potem oszlifować resztę

7Mniejszy kawałek przyklejamy do kolejnej płyty (która będzie podstawką całości). Podstawka też może być z klejona z 2szt CD. ja zrobiłem z pojedynczej. Kleimy tak aby “połówka” lekko wystawała poza obrys podstawki. Dzięki temu osiągniemy potrzebny dystans w szczelinie na smartfon. Podstawka też nabierze lepszego kształtu.

8Następnie klejem na ciepło przyklejamy “plecki” na których opierać się będzie telefon. Ja nałożyłem dosyć grubo kleju. Początkowo chciałem jeszcze dociąć podpórkę, jednak zrezygnowałem z niej na rzecz kleju na ciepło. Z tyłu i tak nie będę podstawki oglądał. bo będzie stała pod ścianą. Gdybym biurko miał inaczej usytuowane. np ktoś wchodzący do pokoju oglądałby tył podstawki to zamiast kleju na ciepło łączyłbym wszytko kropelką i dodał wspomnianą podpórkę.

9Klej szybko schnie, całość trzyma się bardzo mocno. Po przetarciu powierzchni z odcisków powstałych przy montowaniu wygląda to tak

10a z tyłu tak

11Telefon trzyma się bardzo dobrze

12trzyma się też w pozycji horyzontalnej

13Dlaczego kosmiczna?

Bo jest z “talerzy” (może nie latających :) ) i pięknie mieni się wszystkimi kolorami tęczy. patrząc z różnych stron widzimy różne kolory tęczy.

INFORMACJA: Poniższy post nie wydostał się z Poczekalni :(

Ocena: 3/5 (głosów: 1)

Podobne posty

Odpowiedz

anuluj

Masz uwagi?