Łatwa komunikacja android – mikrokontroler

Łatwa komunikacja android – mikrokontroler

INFORMACJA: Poniższy post nie wydostał się z Poczekalni :(

Każdy kto ma telefon z androidem zadziwniony był ile tam jest napchane sprzętu – wifi, GSM, GPS, akcelerometry, bluetooth – masa fajnych rzeczy, które chciałoby się je jakoś wykorzystać w swoich projektach

 

Pomyślałem podobnie i stąd inspiracja do tego projektu. To ogólnie dość prosta metodę na komunikacje między mikrokontrolerem a urządzeniem z androidem. Jedyne co jest konieczne to:

1. Mikrokontroler

2. Moduł bluetooth

3. Urządzenie z androidem (2.3 w zwyż) i bluetoothem na pokładzie

 

Jak to działa ? bardzo prosto – bluetooth tworzy wirtualny port seryjny przez który oba urządzenia komunikują się. Problem aplikacji na telefon/urządzenie z androidem jest rozwiązywany poprzez AppInventor – projekt wspierany MIT – ogólnie takie dość proste narzędzie w którym tworzymy sobie aplikacje – praktycznie nie trzeba znać w ogóle programowania. Wrzuca się elementy, które chcemy mieć w aplikacji (przyciski, listy, suwaki, odczyt sensorów albo gps) a potem konfiguruje się ich zachowanie dzięki różnym blokom.

 

Przyznam, że jest to bardzo proste a możliwości ma duże – mnie najbardziej spodobało się wsparcie dla text to speech i speech to text – pare linijek kodu i telefon może nam podawać temperature albo reagować głosem na komendy.

 

Parę przykładów – więcej mówią niż słowa (no i sorry że po angielsku)

 

Więcej detali tutaj:

http://forum.arduino.cc/index.php/topic,148853.0.html

i tutaj (oraz reszcie moich instructables):

http://www.instructables.com/id/How-control-arduino-board-using-an-android-phone-a/

 

INFORMACJA: Poniższy post nie wydostał się z Poczekalni :(

Ocena: 1/5 (głosów: 1)

Podobne posty

3 komentarzy do “Łatwa komunikacja android – mikrokontroler

Odpowiedz

anuluj

Masz uwagi?