LEDowe oświetlenie roweru.

LEDowe oświetlenie roweru.

INFORMACJA: Poniższy post nie wydostał się z Poczekalni :(

Witam. Sezon rowerowy zaraz się zacznie. Dlaczego by nie przygotować oryginalnego oświetlenia roweru?

Potrzebne części:

50cm białej taśmy LED z silikonem

50cm czerwonej taśmy LED z silikonem

Opaski termokurczliwe

Włącznik (opcjonalnie)

Przewód

Źródło zasilania 12V (najlepszy będzie akumulator żelowy)

 

Czerwona taśma LED jest wyraźnie słabsza od białej. Nie ma możliwości, aby oślepiała uczestników ruchu. Co do białej, to szczególnie polecam taką o temperaturze 6000K. Przymocowana od spodu z pewnością nikogo nie oślepi.

 

Wykonanie:

Wszystko pokazane na filmie. Zapraszam do oglądania :)

Życzę udanego majsterkowania.

INFORMACJA: Poniższy post nie wydostał się z Poczekalni :(

Ocena: 5/5 (głosów: 2)

Podobne posty

7 komentarzy do “LEDowe oświetlenie roweru.

  • Na pewno te chińskie, za 5zł mają ;)
   Poza tym niektóre rowery nie mają montowanych dzwonów i oświetlenia fabrycznie, czyli w sumie takie rower też nie powinny poruszać się po ulicy. Ale wszystko zależy na kogo trafimy ;)

   Odpowiedz
   • Nie mówię, że inne mają. Rower w sam sobie ma homologacje jako rower. Nie musi mieć żadnego światła po za tylnym czerwonym odblaskiem. Po nowelizacji przepisów tylko i wyłącznie on jest obowiązkowy w czasie dnia. Problem zaczyna się ze światłami wtedy, gdy chcesz poruszać się we mgle bądź po zmroku. Wtedy musisz mieć oświetlenie zgodne z przepisami.

    Odpowiedz
 • Przednie oświetlenie to raczej pozycyjne. Na nie oświetlonej drodze jak przekroczysz prędkość 5km/h to te światło będzie za słabe, aby móc ew. zareagować na jakąś przeszkodę. W takich warunkach minimum to 300 lumenów i punkt oświetlenia jakieś 3m przed rowerem. Osobiście korzystam z latarki, która ma 1000 lumenów (10W LED) przy takim świetle można spokojnie jechać jeszcze przy 40km/h.

  Odpowiedz
 • Ładnie to prezentuje się w nocy ,bo w dzień to ja widzę chaotycznie pogrupowane przewody i duży akumulator na bagażniku.Te białe światło pod spodem to powinno oświetlać przód drogi a nie spód roweru.Potrzebujesz dużo udoskonaleń aby projekt wydostał się z kosza.

  Odpowiedz

Odpowiedz

anuluj

Nie przegap nowych projektów!

Zapisując się na nasz Newsletter będziesz miał pewność, że nie przegapisz żadnego nowego projektu opublikowanego w Majsterkowie!

Od teraz nie przegapisz żadnego projektu!

Masz uwagi?