Czekam na wyrok… #smart #fortwo

 • Gniew 26 dni temu

  No i jak? Przeszedł? :)

 • Łukasz Więcek 26 dni temu

  No ba! I nawet nie było się czego czepić :)

 • Gniew 26 dni temu

  No to fajnie. Jak samochód pewny, to przejdzie. Chociaż pamiętam, jak akurat podczas kontroli na stacji pedał hamulca został w podłodze :)
  Akurat pech chciał, że wtedy. Chociaż może to i lepiej, niż na ulicy

 • Łukasz Więcek 26 dni temu

  W każdym pewnym samochodzie można się do czegoś przyczepić ;)

  Ale mam lepszą historię od tego hamulca. Jak robiliśmy kiedyś pierwszy przegląd naszego pierwszego smarta (kilka dni po zakupie), to nie wiedzieliśmy, że sprzęgło jest do wymiany. I nie byłoby to jakimś wielkim problemem gdyby nie to, że smart jest w półautomacie (skrzynia tiptronic), więc pracą sprzęgła steruje komputer. Jak sprzęgło się nagrzało (na przeglądzie silnik był cały czas odpalony), to zaczęło sypać błędami, aż w końcu komputer je wyłączył i auto próbowało samo wyjechać ze stacji diagnostycznej :D Szczęście w nieszczęściu, że dosłownie 3 sekundy wcześniej do niego wsiadłem, żeby własnie wyjechać na zewnątrz, więc wyjechałem, wjechałem na miejsce parkingowe i od razu zgasiłem. Poszedłem po pieczątkę i dopiero później się zacząłem zastanawiać, co się tak właściwie stało ;)

 • Gniew 26 dni temu

  No, nieźle. To komputer musiał wbić bieg. Też mam teraz półautomat astrę z easytronic. Oby mi nie wyskoczyła z takimi kwiatkami, bo za 2 miesiące chcę ją sprzedać, całą i zdrową.

 • Gniew 26 dni temu

  Tak sobie myślę, może przy wsiadaniu zahaczyłeś i wrzuciłeś niechcący bieg?

 • Łukasz Więcek 26 dni temu

  Bieg był wrzucony cały czas, bo diagnosta zostawił go na A. Ale póki nie wciśniesz gazu, to automat trzyma sprzęgło.

  Później problem się nasilał coraz mocniej i wystarczyło postać chwilę w korku na światłach i znowu zaczynały się cyrki. Musiałem wtedy gasić auto, dać mu kilka minut na przestygnięcie i dopiero mogłem odpalać i jechać dalej.

  Pisałem o tym więcej na drugim blogu: https://mojesmarki.pl/sprzeglo-pieta-achillesowa-smartow-z-silnikiem-diesla/

Zaloguj się, aby wziąć udział w dyskusji.

Masz uwagi?