Cześć :D
Od dawna chce zrobić swoją własna kierownice z dużą ilością przycisków jednak nie wiem na czym oprzeć cała konstrukcje. Myślałem nad arduino leonardo jednak udało mi się tylko podłączyć 16 przycisków a potrzebuje około 50 anie chcę używać 4 arduino. Opierałem się na tej bibliotece z linku poniżej . Ostatnio też natknąłem się na projekt Mjoy16 tylko nwm czy wszystko będzie działało jak należy gdyż projekt ten ma już kilka lat. I moja prośba do was czy możecie mnie jakoś nakierować jak wykonać ten kontroler na arduino żeby miał około 50 przycisków. I czy gdybym wykonał płytkę mjoy16 działa by jak należy? http://www.instructables.com/id/Create-a-Joystick-Using-the-Arduino-Joystick-Libra/

 • Bob 25-07-2017 23:32

  Dobrym rozwiązaniem wydaje się wykorzystanie ekspandera. Jest to układ scalony który dodaje do mikrokontrolera dodatkowe piny cyfrowe kontrolowane za pomocą magistrali komunikacyjnej.

  W twoim przypadku optymalne wydaje się wykorzystanie układu MCP23017 który dodaje aż 16 pinów cyfrowych przy koszcie ok 6 zł z jedną sztukę.

  Komunikuje się on z mikrokontrolerem za pomocą magistrali I2C.

  Ma 3 piny do ustawiania adresu więc maksymalna ilość urządzeń podłączonych do mikrokontrolera to 8
  8×16=128 czyli powinno ci starczyć pinów.

  Piny mogą służyć zarówno jako wejścia i wyjścia ale nie oczekuje jakiejś dużej wydajności prądowej.

  Dodatkowo w każdym układzie są dwa piny na których można skonfigurować przerwania które mogą zostać użyte do sygnalizacji czy przycisk został wciśnięty. To ułatwi pisanie programu bo nie trzeba będzie sprawdzać cały czas wszystkich pinów.

 • RaFiS 26-07-2017 16:12

  Próbowałem zrobić to na ekspanderach jednak po napisaniu programu żaden z przycisków nie działał nawet te które były zrobione na pinach arduino

 • Bob 26-07-2017 17:08

  Pewnie źle napisałeś program.
  Poszukaj w internecie jakiś przykładów i je przetestuj.

Zaloguj się, aby wziąć udział w dyskusji.

Masz uwagi?