Cześć! Jest to mój pierwszy wpis na Mikroblogu, ale jakoś trzeba zacząć.
Chciałbym podzielić się tutaj tanim i szybkim sposobem na naprawę wyłamanych zawiasów z klapy matrycy w laptopie Asus K555L.

Klapa uszkodziła się podczas zwykłego zamykania. Tulejki montażowe prawego zawiasu wyłamały się z plastikowej obudowy. Normalne zamknięcie laptopa i jego przewożenie nie było już możliwe.
Przyczyną wyłamania była niewspółosiowa praca prawego zawiasu, spowodowana samoczynnym wykręceniem się jednej śruby mocującej M2,5×8.
Krótki filmik przedstawia prosty sposób naprawy, która umożliwi zamykanie klapy.

Zdecydowałem się na taki sposób szybkiej naprawy, dlatego że jest to stary laptop i nie obejmuje go już gwarancja. Jest to także o wiele tańsze, niż wymiana trudno dostępnej klapy matrycy na nową. Zależało mi także na krótkim czasie naprawy. Z laptopa korzystam codziennie i oddanie go do serwisu na dwa tygodnie po prostu odpadało. Efekt wizualny nie jest najlepszy, ale co ważniejsze – wszystko działa i ma się dobrze.
Materiał ma na celu popularyzację majsterkowania. Pęknięcie obudowy nie oznacza, że komputer musi naprawić informatyk. Jak widać wystarczą podstawowe narzędzia i parę śrubek.
Pozdrawiam

Łukasz WięcekPanZeus

  • Łukasz Więcek 09-03-2017 16:06

    am podobny patent w swoim starym Dellu. Tylko tam miałem farta, bo u mnie wystarczyło wziąć grusze śruby i na chama wkręcić je w plastik (bez nakrętek z drugiej strony). Przy okazji dla spokoju nieco poluzowałem ten jeden zawias, żeby lżej chodził i tak to działa już od jakichś dwóch lat ;)

  • MajsterTV 09-03-2017 21:22

    W moim przypadku też duży wkład w to pęknięcie miały opornie pracujące zawiasy – o wiele większy opór niż w innych modelach laptopów – ale na razie nie chciałem rozkręcać obudowy dolnej i luzować zawiasów. Mam nadzieję, że to wystarczy ;)

Zaloguj się, aby wziąć udział w dyskusji.

Masz uwagi?