Cześć wszystkim i mam pytanie.
Przerobiłem oryginalne podświetlenie szafek w kuchni dokładając czujnik ruchu/zmierzchu i zmieniłem żarówki na LEDy. Nic wielkiego a teraz wszystko działa dokładnie tak jak chciałem i wieczorkiem jest wygodniej :)
Chciałbym jednak zmienić jedną rzecz – chciałbym przebywając w kuchni móc zapalić te lampki na stałe, żeby czujnik ich nie wyłączał a przy wyjściu na dłużej, móc znowu przełączyć na działanie czujnika. I tutaj nie za bardzo wiem co zrobić. Mógłbym zmienić włącznik np. na trzypozycyjny, ale jak go wtedy podłączyć, żeby ominąć i nie zepsuć czujnika ruchu (żeby na wyjściu z czujnika nie pojawił się prąd)?
Doradzi mi ktoś miły? :]

 • Łukasz Więcek 21-11-2016 09:04

  Najprościej tak, jak na załączonym obrazku. Nie wiem tylko, jak czujnik zareaguje na podanie prądu na jego wyjście, dlatego jest to rozwiązanie nieco ryzykowne ;)

  Najbezpieczniej dać przełącznik (to, co jest na obrazku, to bardziej wyłącznik, a nie przełącznik;). I wtedy na wejście przełącznika dać napięcie, na jedno z wyjść czujnik, a na drugie bezpośrednio ledy. Wtedy przełączasz, czy napięcie ma iść na czujnik, czy na ledy.

 • leszekbialy1 22-11-2016 20:43

  Zapomniałem napisać że w takiej sytuacji masz wybór świeci ciągle albo z czujnika ruchu

 • TomaszK 24-11-2016 14:21

  Dziękuję bardzo za odpowiedzi :) Zrobię według schematu Leszka i powinno być dobrze. Dzięki 👍

 • TomaszK 02-12-2016 19:39

  Zrobiłem wedle schematu Leszek Biały i działa dokładnie tak jak chciałem. Jeszcze raz dzięki ;)

Zaloguj się, aby wziąć udział w dyskusji.

Masz uwagi?