Drodzy Majsterkowicze,
Pytanie pewnie bardziej na elektrodę, ale może któryś z Was byłby w stanie pomóc w naprawie wyświetlacza z modułu sterującego piekarnikiem?
Objawy są takie, że niektóre z pasków – fragmenty cyfr wyświetlających czas nie świecą.
Oprócz tego moduł sprawny.
Cena nowego z kosmosu, a podejrzewam, że naprawa tego to pestka dla speców od lutowania za dużo mniejsze pieniądze.

Coś ten samsung się nie popisuje w wyświetlaczach bo zaraz po gwarancji podobny problem pojawił się w wyświetlaczu lodówki, ale tam mniej boli brak informacji ile stopni jest w zamrażarce :-)

 • Marhef 16-07-2018 11:37

  Możliwe, że padł wyświetlacz. Jeśli tak, to pozostaje poszukanie nowego (raczej niemożliwe, obstawiam, że samsung ma swojego dostawcę dedykowanego wyświetlacza) lub zrobienie swojego (to jest możliwe, nawet na zwykłych diodach LED + obudowa z tego wyświetlacza, który jest). Ta druga opcja jest bardziej czasochłonna, ale możliwa :)

 • Piro 16-07-2018 12:36

  Jeśli nie świecą segmenty w pojedynczych cyfr to tak jak zasugerował kolega powyżej, możliwe że upaliło diodę wewnątrz wyświetlacza. Natomiast jeśli na wszystkich cyfrach nie świeci dany segment to problem powinien bardziej „leżeć” od strony sterowania.

 • LeszekK 16-07-2018 16:08

  Objawy są takie jak poniżej, nie świecą cały czas te same segmenty w cyfrach od godziny i temperatury
  Przetrzepałem internet w poszukiwaniu gotowego modułu, cena kosmos. Dziś rozebrałem piekarnik, żeby sprawdzić czy są jakieś numery na samym wyświetlaczu. Są, ale w sieci pusto

 • Marhef 17-07-2018 08:05

  A taka głupia podpowiedź, spróbuj LEKKO docisnąć wyświetlacz, w różnych miejscach. Na niektóre wyświetlacze pomaga ;-)

 • LeszekK 17-07-2018 23:23

  Spróbuje jak będę miał dzień bez dzieci, bo do tego trzeba wyciągnąć piekarnik z szafki i trochę rozebrać

 • LeszekK 19-07-2018 11:29

  Dzięki, robiłem kilka podejść w szukaniu (mam taki zryw co kilka miesięcy) i na razie najtaniej było 390pln. Te 295 i tak wydaje się wygórowaną ceną za taką pierdołę.
  Znajdę chwilę sprawdze pomysł od Marhef , jak nie pomoże poczekamy co dalej padnie, w końcu ma już ładnych parę lat :-)

 • REHAK 24-07-2018 06:49

  Wyświetlacz jest dobry, taki brak aktywności segmentu na wszystkich pozycjach świadczy najczęściej o braku połączenie pomiędzy wyświetlaczem a linią ze sterownika. Należy prześledzić połączenie!

 • terminux 02-08-2018 13:32

  Weź lutownicę do ręki i polutuj na nowo połączenia wyświetlacza z płytką. Dużo lutów nie masz a przynajmniej będziesz miał pewne połączenia przy wyświetlaczu.

Zaloguj się, aby wziąć udział w dyskusji.

Masz uwagi?