Zapewne duża część z was zainteresowana drukiem 3d słyszała o nowinkach w prusie i3 mk3. Oto moja implementacja “sensorless homingu” – tzn ruchu osi do współrzędnych zerowych bez użycia krańcówek w drukarce CoreXY którą powoli kończę budować ;)

Łukasz WięcekCezar

  • Łukasz Więcek 26-10-2017 00:00

    Aż dziw bierze, że nikt wcześniej na to nie wpadł :D Genialnie proste rozwiązanie. Będziesz szerzej opisywał w osobnym arcie?

  • olson 26-10-2017 16:45

    Będzie całość drukarki opisany od ramy poprzez całe zaprojektowanie + pliki źródłowe (nie tylko styl) , modyfikacje w elektronice (bo ramps na którym robię jest przerobiony na 24v) i oprogramowanie ;) było by już wcześniej opisane gdyby nie to że moje założenie” e zaprojektuje drukarkę od podstaw max w miesiąc ” już się przeciągnelo do prawie 3 i poszło ponad 2kg absu bo zawsze widziałem że można zrobić coś lepiej. A na koniec postaram się jeszcze zaimplementować wykrywanie zgubionych kroków żeby po wykryciu tak jak w prusie i3 mk3 wstrzymało wydruk podjechało do końca osi żeby zlapało punkt 0,0 i ruszyło z powrotem. Nie powinno być to nazbyt trudne ;]

Zaloguj się, aby wziąć udział w dyskusji.

Masz uwagi?