Naprawa urwanej, ukręconej śruby

Naprawa urwanej, ukręconej śruby

INFORMACJA: Poniższy post znajduje się w Poczekalni.

Można powiedzieć, że jest to kontynuacja odcinka o wymianie chłodnicy z tą różnicą, że teraz zobaczycie jak sobie poradzić z urwaną śrubą. Wiercenie i gwintowanie to nic strasznego, wystarczy dobrać odpowiednie średnice wierteł i gwintowników, aby naprawa była szybka i skuteczna.

INFORMACJA: Oceń artykuł aby pomóc mu trafić na stronę główną Majsterkowa.

UWAGA: Zaloguj się, aby móc zagłosować na ten projekt.

Ocena: 4.6/5 (głosów: 5)

Podobne posty

Wymiana chłodnicy

Wymiana chłodnicy

Chciałoby się powiedzieć że w 25 sekundzie słychać strzały, ale tak na poważnie to 21-letnia…

3 komentarzy do “Naprawa urwanej, ukręconej śruby

  • Witam, od pewnego czasu oglądam z zapałem Twoje filmiki, niestety tym ostatnim jestem trochę zawiedziony. Myślę że aby przekazać innym jakąś wiedzę, to najpierw trzeba ją samemu posiąść. Zastanowiłeś się dlaczego tak trudno Ci się gwintowało? Otóż przyczyna jest bardzo prozaiczna – otwór pod gwint metryczny M8 powinien być wykonany wiertłem 6,8mm. , bardzo łatwo jest to policzyć znając odpowiedni wzór a jeszcze prościej jest to sprawdzić w tabeli gwintów. Nie wystarczy mieć dobre narzędzia , trzeba się jeszcze umieć nimi posługiwać…

    Odpowiedz
    • Cześć. Masz całkowitą racje. Jednak w tych warunkach nie dysponowałem odpowiednim wiertłem i faktycznie może za szybko odcinek poszedł w świat. Bo zasada dla gwintów metrycznych jest prosta (docelowa śruba minus skok gwintu) czyli M8 – 1,25 = wiertło 6,7mm.

      Odpowiedz

Odpowiedz

anuluj

Naprawa urwanej, ukręconej śruby

Nie przegap nowych projektów!

Zapisując się na nasz Newsletter będziesz miał pewność, że nie przegapisz żadnego nowego projektu opublikowanego w Majsterkowie!

Od teraz nie przegapisz żadnego projektu!

Masz uwagi?