Naprawa urwanej, ukręconej śruby

Naprawa urwanej, ukręconej śruby

Można powiedzieć, że jest to kontynuacja odcinka o wymianie chłodnicy z tą różnicą, że teraz zobaczycie jak sobie poradzić z urwaną śrubą. Wiercenie i gwintowanie to nic strasznego, wystarczy dobrać odpowiednie średnice wierteł i gwintowników, aby naprawa była szybka i skuteczna. Oczywiście w tych warunkach nie dysponowałem odpowiednim wiertłem, dlatego gwintowanie szło z lekkim trudem. Zasada doboru wiertła pod gwintownik to docelowa śruba minus skok gwintu (M8 – 1,25 = wiertło 6,7mm lub 6,8mm) Na dole link do tabeli z gwintami metrycznymi:

Naprawa urwanej, ukręconej śruby

Ocena: 4.8/5 (głosów: 10)

Podobne posty

UTO – MIEJSKI BIEGACZ

UTO – MIEJSKI BIEGACZ

WitamTym razem chciałbym wam przedstawić relację z remontu i modernizacji Rollpeta, można też spotkać nazwę…

8 komentarzy do “Naprawa urwanej, ukręconej śruby

 • Witam, od pewnego czasu oglądam z zapałem Twoje filmiki, niestety tym ostatnim jestem trochę zawiedziony. Myślę że aby przekazać innym jakąś wiedzę, to najpierw trzeba ją samemu posiąść. Zastanowiłeś się dlaczego tak trudno Ci się gwintowało? Otóż przyczyna jest bardzo prozaiczna – otwór pod gwint metryczny M8 powinien być wykonany wiertłem 6,8mm. , bardzo łatwo jest to policzyć znając odpowiedni wzór a jeszcze prościej jest to sprawdzić w tabeli gwintów. Nie wystarczy mieć dobre narzędzia , trzeba się jeszcze umieć nimi posługiwać…

  Odpowiedz
  • Cześć. Masz całkowitą racje. Jednak w tych warunkach nie dysponowałem odpowiednim wiertłem i faktycznie może za szybko odcinek poszedł w świat. Bo zasada dla gwintów metrycznych jest prosta (docelowa śruba minus skok gwintu) czyli M8 – 1,25 = wiertło 6,7mm.

   Odpowiedz
 • Niby podstawy, które każdy z majsterkowiczów powinien znać, ale skoro mnie ojciec nie nauczył, a wcześniej nie miałem okazji robić tego samodzielnie, to dziękuję Ci za ten filmik :-)

  Odpowiedz

Odpowiedz

anuluj

Naprawa urwanej, ukręconej śruby

Nie przegap nowych projektów!

Zapisując się na nasz Newsletter będziesz miał pewność, że nie przegapisz żadnego nowego projektu opublikowanego w Majsterkowie!

Od teraz nie przegapisz żadnego projektu!

Masz uwagi?